(21.8.) Příprava: Vsetín - Třebíč 4:2 | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 971 (17.8.)

Boj o extraligu pokračuje, MDO přivítá Zlín! Junioři s jistotou baráže hostí Prostějov

Ondřej Konvičný • 13.02.2013

Mladší dorostenci se přiblížili nesestupové pozici, na předposlední Porubu ztrácí pouze 3 body a mají zápas k dobru. Do konce základní částí zbývá odehrát 10 zápasů a tým vedený Jiřím Weintrittem bude mít ještě co dělat, aby ztrátu dotáhl. Starší dorostenci už mají jistotu toho, že nesestoupí, ale play-off je pro ně nejspíš nedostižně daleko. To junioři už mají svoje jisté, předsezónní cíl splnili s až nečekaným předstihem a můžou tak ladit formu na baráž.

MDO: Boje o extraligovou příslušnost pokračují

Aktuální pohled na tabulku Extraligy mladšího dorostu

Tato sezóna neprobíhá tak, jak by si svěřenci trenéra Weintritta představovali. Po 26 odehraných kolech mají na svém kontě pouhých 17 bodů, které znamenají poslední místo v tabulce. Není však ještě nic ztraceno, do konce základní části zbývá 10 kol, ve kterých budou muset získat Valaši co možná nejvíc bodů, aby se posunuli před předposlední Porubu. Ta má, jak již bylo naznačeno výše, o 3 body víc, ale také o zápas víc. Vše je tedy otevřené a záleží na tom, který z těchto dvou týmů, případně ještě osmý Havířov, který je 2 body před Porubou, si ve zbytku sezóny povede nejlépe.

Forma zelenožlutých v posledních zápasech je následující. Po 7 porážkách v radě porazili Valaši na domácím ledě právě předposlední Porubu (4:2). Další 3 utkání hráči VHK prohráli, nutno však přiznat, že dvě z nich byla proti Třinci a Vítkovicím, tedy proti prvním dvěma celkům tabulky. V posledním kole se Valachům podařilo zdolat celek Warrioru Brno 3:2 po samostatných nájezdech a připsat si tak dva důležité body.

Další dvě kola nebudou pro zelenožluté vůbec jednoduchá. Nejprve doma přivítají PSG Zlín, který je s 67 body třetím celkem tabulky a jen horší skóre ho dělí od druhého místa, na kterém jsou Vítkovice. Všechny předchozí zápasy dopadly lépe pro hosty ze Zlína, když hned v prvním utkání tohoto ročníku smetli zelenožluté 8:1. V domácím zápase pak Vsetínští podlehli modrožlutým 3:6, a když zajížděli do Zlína podruhé, odvezli si porážku 5:1. Toho je tedy poslední příležitost pro domácí poprvé v této sezóně rivala zpoza Sirákova porazit. Nebudou to však mít vůbec snadné, zlínští dorostenci posledních 10 zápasů vyhráli. Zápas se odehraje ve čtvrtek 14.2. od 15:00.

V dalším kole budou Valaši zajíždět na led Olomouce, která je v tabulce hned za Zlínem, tedy čtvrtá. Rozdíl mezi třetím a čtvrtým celkem tabulky je však propastných 28 bodů, první trojka si hraje svou vlastní soutěž. Olomouc neprochází nejúspěšnějším obdobím, po 5 výhrách v řadě následovalo 7 zápasů, z nichž dokázala zvítězit jen v jednom, doma s Warriorem Brno. Ve čtvrtek, kdy Vsetín hostí souseda ze Zlína, odehrají Hanáci svoje utkání v Havířově. Vzájemné zápasy Vsetína a Olomouce jsou zatím vyrovnané, první vzájemný zápas vyhráli zelenožlutí 2:1, další byl pro velkou marodku odložen a v tom zatím posledním oplatili Hanáci Valachům porážku a z Lapače si odvezli výhru 2:6. Další souboj těchto družstev se odehraje v neděli 17.2. od 11:30.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Bechný - Běhula T., Gonos, Haničák, Richter, Vítek, Vodák - Tydlačka, Kovář, Fryšara, Dobiáš, Miko, Matocha, Janošek, Weintritt.

PSG Zlín: Barvík - Gabrhelík, Váňa, Jenáček, Babčuk, Martínek, Fridrich, Schmied - Kolařík, Werbik, Mikulec, Peška "C", Stiksa "A", Strmiska, Karafiát, Dlabaja, Kotek, Rezek

HC Olomouc: Pospíšil – Škoda (C), Galvas, Beutl, Mader, Janků, Müller, Dajčar – Heža J., Malý, Beier – Kuba, Štefka, Zabloudil M. – Šoustal T., Krejčiřík, Podlaha – Pěcha, Zabloudil Z., Holibka.

SDO: Jistota extraligy, play-off je daleko

Aktuální pohled na tabulku Extraligy staršího dorostu

Existenční problémy, co se extraligy týče, se starších dorostenců, na rozdíl od těch mladších, netýkají. Starší dorostenci momentálně okupují osmou příčku extraligové tabulky s prozatímním 39 bodovým ziskem. Hradec Králové, který se nachází o jednu příčku výš, má 11 bodů k dobru a tak spíše než k postupu tabulkou se musí zelenožlutí zaměřit na udržení osmého místa. Dva body pozadu je Mladá Boleslav a další 3 body za Boleslaví jsou desáté Letňany. A právě Letňany budou jedním z dalších soupeřů Valachů.

Forma starších dorostenců s blížícím se koncem druhé části podle všeho roste. Po pěti porážkách v řadě dokázali svěřenci trenéra Weinttrita z dalších 5 utkání vybojovat 4 vítězství a prohráli jen v jednom, doma se Spartou 3:5. Do konce základní části zbývá 8 utkání, 4 domácí a 4 venkovní a konkurenti v boji o osmé místo, tedy Letňany i Mladou Boleslav, přivítají Valaši na vlastním ledě.

Prvním ze soupeřů zelenožlutých bude tým HC Letci Letňany. Ti procházejí obdobím, kde se porážky střídají s vítězstvími a ani jedno nijak výrazně nepřevažuje. V posledních 5 zápasech dokázali Letci třikrát zvítězit a utrpěli dvě porážky, obě byly shodné 3:1. Ta poslední přišla v zatím předposledním kole na ledě Pardubic. Vzájemný zápas hrály Letci a Valaši tuto sezónu zatím jen jeden. Ten hostily Letňany a v divoké přestřelce přestřílely VHK v poměru 6:5. Rozhodl gól, který domácí vsítili až v poslední minutě zápasu. Odveta se odehraje na Lapači v pátek 15.2. od 13:00.

Jen o den později zamíří na Lapač vedoucí celek extraligy staršího dorostu, HC Litvínov. Ten vede tabulku o 4 body před druhými Pardubicemi. K prvnímu místu se litvínovští dorostenci dopracovali především díky výsledkům v předešlých kolech, v posledních 15 zápasech okusili jen 2 porážky. Ta druhá přišla o dvě kola zpět na ledě Hradce Králové, kde nechali Litvínovští všechny 3 body a odjeli s porážkou 5:2. To nic nemění na tom, že půjde o soupeře z nejtěžších a vytěžit body z tohoto duelu bude obzvlášť obtížné. Zápas začíná v 11:00 v sobotu 16.2.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Vlach - Hajda, Žabčík, Běhula, Svozílek, Hryciow, Ščotka, Hohl - Pancza, Forch, Světlík, Tydlačka, Haničinec, Kuchařík, Grygar, Abdul, Hořanský, Rod.

HC Letci Letňany: Švihálek – Hes, Theodor, Kučera, Minář, Rulf, Štosek, Vacek, Zeliska – Čapek, Brejcha, Honetschläger, Hroboň, Ječný, Kroh, Neuman, Šťovíček.

HC Verva Litvínov: Klečka (nájezdy Spěšný) – Wiedemann, Baránek (C), Moravec, Jonák, Vostárek, Šíp, Šefl – Pospíšil, Šimeček, Sýkora, Poljanský, Kučera, Ujfaluši, Bárdoš, Řezníček, Štěpka.

Junioři: Cíl splněn, zbytek sezóny v duchu ladění formy

Aktuální pohled na tabulku Ligy juniorů

Vsetínská juniorka měla před touto sezónou jediný cíl. Tím byl a stále je postup do nejvyšší soutěže, do juniorské extraligy. Kouč Jenáček v předsezónním rozhovoru uvedl, že díky systému soutěže, ve kterém do baráže o extraligu postupuje jen první v tabulce, bude tento cíl obtížné naplnit. Junioři vstoupili do ročníku dobře, 6 výher v řadě byl dobrý odrazový můstek pro další průběh sezóny. Jenže mužstvo pod vedením kouče Jenáčka pokračovalo v dobrých výkonech a za celou sezónu neprožilo jediné krizové období, jedinou sérii porážek, zatím ještě ani jednou neprohráli dvakrát po sobě. V součtu to znamená, že si s předstihem zajistili vytoužené play-off, ve kterém budou bojovat o příslušnost v nejvyšší juniorské soutěži.

Aktuální herní pohoda Valachů je…velká. Přesto, že někteří takřka pravidelně nastupují v „A“ týmu VHK a mají tak zvýšenou porci zápasů, není to na výsledcích juniorky znát. V posledních 19 zápasech prohráli zelenožlutí pouze dvakrát, naposledy v 26. kole na ledě Opavy, kdy si odvezli prohru 6:5 po samostatných nájezdech. Od té doby opět drží sérii výher, která se zatím vyšplhala na číslo šest. Co se hrou Valachů udělá 25 bodový náskok na druhou Porubu, je otázka. Nedá se ale předpokládat, že by Valaši měli ubírat ze svého tempa, matematika baráže je stejně neúprosná jako ta v základní části a zelenožlutí si do ní budou zcela jistě chtít přenést vynikající formu, kterou disponovali v průběhu celé sezóny.

V pátek přivítají na svém ledě celek Prostějova. Ten je s 30 body předposledním týmem tabulky, o udržení se v soutěži se však, vzhledem k 21 bodovému náskoku na beznadějně poslední Warrior Brno, strachovat nemusí. Předchozí vzájemné zápasy ovládli všechny Vsetínští, když ve 3. kole vyhráli na prostějovském ledě fotbalovým výsledkem 0:1. V dalším zápase, který odehráli Valaši doma, vyhráli s Jestřáby o poznání hokejovějším výsledkem 5:2. V zatím posledním zápase pak prohráli Prostějovští se Vsetínem doma 1:5. Současná forma Prostějova je kolísavá, z posledních 7 zápasů dokázali 3 vyhrát a ve 4 utrpěli porážku. V posledním kole se jim však podařilo zdolat Šumperk 4:3 po samostatných nájezdech a určitě budou chtít navázat na tento úspěch. Forma domácích ale říká, že to rozhodně nebudou mít jednoduché. Zápas se odehraje v pátek 15.2. od 16:30 na Lapači.

Další zápas potom čeká jisté účastníky play-off na ledě posledního Warrioru Brno. Ten je na posledním místě se ziskem 9 bodů, což je o 66 bodů méně, než stihli nasbírat svěřenci kouče Jenáčka. Zápas suverénně prvního a stejně suverénně posledního celku bude určitě zajímavý v tom, jaký je reálný rozdíl mezi těmito dvěma mužstvy. Brňané mají za sebou sérii 6 porážek, naposledy dokázali přehrát celek Havířova, v domácím prostředí zdolali severomoravský celek v poměru 6:5. Vzájemné zápasy jsou jasně pro Valachy, první zápas ovládli doma v poměru 7:4, v odvetě na brněnském ledě vyhráli 1:5. Největší debakl utrpěl Warrior v posledním vzájemném zápase, Valaši mu nedarovali nic a vyhráli doma 8:0. Nečeká se nic jiného, než výhra hostí, ale i v hokeji se dějí nečekané věci. Výhra domácích by bezesporu patřila mezi jednu z nich. Zápas se odehraje v Brně v neděli 17.2. od 14:45.

Sestavy v minulém kole:

VHK Vsetín: Kohn - Báchor, Valentík, Žák, Hradil, Vašíček, Daněk, Kývala, Uchin, Tobola, Baroš, Gromus, Ondra, Zvonek, Šiafutdinov, Hajda.

LHK Jestřábi Prostějov: Popelka – Bauer, Hruška, Jakeš, Janeček, Košecký, Krupička – Hanus, Jašek, Šebek, Stejskal, Streit, Šubert, Velich.

HCM Warrior Brno: Krkoška – Slezák, Hofirek, Daněk, Farsa, Krytinář, Křípal, Rexha, Řeřucha – Křen, Zavadil, Čtvrtníček, Kohoutek, Novotný, Axter, Chudý.