Bojovali jsme od začátku do konce, hlásí Tomáš Krupa

Helena Hegeďová • 31.08.2018

Junioři už mají za sebou i druhé domácí přípravné utkání. Tentokrát se utkali s Olomoucí, silným soupeřem, kterého si část týmu pamatuje z loňské nadstavby a předkola Extraligy staršího dorostu. „Každý zápas je úplně jiný. Záleží na tom, jak se vyvine, jak bude tým pracovat. Takže to není o tom, jak jsme s nimi hráli minule,“ uvědomuje si sedmnáctiletý útočník Vsetína Tomáš Krupa.

Tomáši, jak byste okomentoval právě odehrané utkání?
Shrnul bych to asi tak, že jsme bojovali od začátku do konce. I když se nám ta druhá třetina moc nepovedla.

Olomouc je pro vás relativně známý soupeř, co jste od zápasu očekávali a s čím jste do něj vstupovali?
Každý zápas je úplně jiný. Záleží na tom, jak se vyvine, jak bude tým pracovat. Takže to není o tom, jak jsme s nimi hráli minule. Ale samozřejmě chceme vždycky začít nějakými rychlými góly. Je to tak pokaždé. Nejen u nás, ale v každém týmu. Cílem je dát co nejvíc gólů a vyhrát.

Jaký byl rozdíl mezi třetinami?
Do první třetiny jsme nastoupili na sto procent a chtěli jsme na začátku nasázet co nejvíce gólů. Dali jsme dva, po třetině to bylo 2:1. Pak jsme ale hráli tak trošku bídně. Nechci říct, že bychom zaostávali, ale polevili jsme jak v obraně, tak i v útoku. Ve třetí třetině jsme se zase vrátili zpátky, naskočili jsme do ní se stejným nasazením, jako na začátku utkání.

První gól zápasu jste vstřelil vy, tak jak tato situace vypadala?
Bylo to tak, že když jsme jeli do útočného pásma, tak jsem nejprve kotouč postrčil a ztratil. Nějak jsem to pak vybojoval zpátky a dal ho před branku. Tomáš Goras to tam pohlídal, našel si mě tam a já to pak jen dal do prázdné brány.

Vaše formace byla dneska na ledě hodně vidět. Jak se vám hraje s novými spoluhráči?
S Tomášem Gorasem se mi hraje výborně, vůbec si nestěžuji. Dáváme si to a je to hodně dobré. S Šánkem jsme si to taky párkrát dali a s Pospou (Tadeášem Pospíšilem) taky. Jo, rozumíme si a musíme v naší hře pokračovat dál.

Po brance na 2:0 přišla rychlá odpověď. Nebáli jste se, že by Olomouc mohla zápas otočit ještě v první třetině?
Nedá se jednoznačně říct, že bychom z toho měli strach, ale nějaké obavy tam byly.

Soupeř se nakonec dostal do vedení v další třetině, jaké to pro vás bylo?
Nebylo to ideální. Po druhé třetině jsme si něco řekli s klukama v šatně, pan trenér nám k tomu taky něco dodal a do třetí třetiny jsme nastoupili jako kdyby nanovo.

Čeká vás ještě jeden přípravný zápas, a to v Třinci. Co tam bude důležité?
Musíme předvést ten stejný výkon, jako jsme předvedli dneska.