Brankář Frýdku velmi dobře podržel svůj tým, uznal kvality soupeře Ondřej Burzala

Filip Bazala • 17.11.2013

Vsetínští hokejisté mají za sebou devatenácté kolo východní skupiny druhé ligy. Již potřetí za sebou se jim v roli hostujícího týmu nepodařilo venku bodovat a dobrá série ze startu soutěže je pryč. Podobně jako při prvním zápase s Frýdkem, kdy slezský tým podržel gólman Chvostek se i nyní vytáhl gólman Kubáň. „Brankář Frýdku-Místku opravdu velmi dobře zachytal a podržel svůj tým,“ uznal kvalitu soupeře nový muž v řadách Vsetína Ondřej Burzala. Ten má za sebou sezónu v zahraničí, odkud si přinesl cenné zkušenosti, které bude chtít nyní praktikovat v dresu Valachů.

Ondřeji, jak hodnotíte zápas s Frýdkem-Místkem?
V zápase jsme měli střeleckou převahu, ale nedokázali jsme toho využít. Podle mě to byla hlavní příčina našeho neúspěchu.

Proč myslíte, že se dnes vstřelit branky nepodařilo?
Šance jsme měli, byla tam nějaká prázdná branka, tyč, ale brankář opravdu velmi dobře zachytal a podržel svůj tým.

Kudy vedla vaše cesta do vsetínské sestavy?
Byl jsem na Slovensku, kde už jsem podepisoval smlouvu, ale před sezónou se zjistilo, že jsem hráč Třince a v tom případ musel klub platit transfer. Takové věci jsou v současné době na Slovensku skrze finance nedostupné. Zavolali ze Vsetína, že by potřebovali beka, tak jsem se přijel ukázat a trenéři byli spokojeni. Zůstal jsem tedy na Vsetíně a zatím jsem spokojený.

Jak se vám to zatím na Vsetíně zamlouvá?
Líbí se mi tady zatím hodně. Kluky znám, takže jsem přišel do takového prostředí, že jsem věděl, do čeho jdu. Je tady super parta. Před domácími fanoušky se hraje super. První zápas jsem odehrál při valašském derby a atmosféra byla super. Doufám, že to takto bude pokračovat i nadále.

Co říkáte na složení týmu?
Myslím si, že tým je celkem dobře poskládaný. Hrají i mladí hráči doplněni o pár starších. Vytváříme dobrý kolektiv. Doufám, že to přeneseme i do zápasů, budeme mít větší střeleckou chuť a dáme nějaké góly, abychom zápasy vyhrávali a posouvali se v tabulce výš pro lepší výchozí pozici pro play-off.

Je vám známá druhá liga?
Je, ještě když jsem hrál v Třinci v mládežnické kategorii, tak jsem to sledoval. Měl jsem možnost jít hrát do Poruby, ale nakonec jsem s týmem musel udělat výsledky v klubu. O lize jsem věděl celkem hodně od svých spoluhráčů, kteří chodili hrát za Vsetín, jako Filip Bajtek nebo Adam Rufer, kterým se dařilo a líbilo se jim tady. Takže jsem věděl o čem to je.

Minulou sezónu jste strávil v Litvě v mládežnické soutěži MHL B. Jaká to byla zkušenost?
Měl jsem nabídku pokračovat v Třinci, ale už jsem tam byl pět let a chtěl jsem zkusit něco nového. Vydal jsem se tedy takovou cestou, že vyzkouším ruskou soutěž. Věděl jsem přibližně, do čeho jdu, protože jsem tam některé kluky znal. Zažil jsem si to však až když jsem do Litvy přijel. Byli jsme v jiném městě na letním tréninkovém kempu. Tam jsme jen trénovali, ráno trénink, oběd, znovu trénink a ještě jeden trénink na suchu. Takto to šlo pořád dokola. Na soutěž jsme se přestěhovali do jiného města, kde byla zrekonstruovaná nová hala, takže to prostředí bylo příjemné. Diváci chodili pravidelně na zápasy. Myslím si, že MHL B má velkou úroveň, protože všechny čtyři formace jsou našlapané, není tam rozdíl, jestli hrajete proti první nebo čtvrté formaci. Kdybych to měl porovnat s českou soutěží, tak tam je to techničtější, ale v česku se více hraje do kombinace. Byla to příjemná zkušenost, je to úplně jiný režim než u nás. Je to docela těžké na psychiku tam přežít, ale zvládl jsem to a cením si tuto zkušenost.

Ondřej Burzala v dresu Baltica Vilnius cloní před brankou soupeře

Dalo vám to hodně.
Dalo mi to hodně hlavně po té psychické stránce. Abych se dokázal aklimatizovat i v cizině a neseděl jsem jenom doma, i když vlastně od patnácti už doma nejsem. Když jsem hrál v Čechách, tak už tehdy jsem byl odkázán sám na sebe a dalo mi to hodně jak po hokejové, tak i psychické stránce.

Co byste chtěl se Vsetínem dokázat?
Hlavně abychom se dostali do play-off a tam už je to vabank na koho narazíme, ale chtěl bych s týmem co nejvýš. Doufám, že budeme bojovat o ty nejvyšší příčky.

Nejste obránce zrovna největšího vzrůstu, čím to nahrazuje, jaké jsou vaše přednosti?
Myslím si, že umím dobře bruslit. Mám dobrý přehled ve hře, umím dobře rozehrát a snažím se bojovat o každý puk. Nebojím se hrát do těla, vletět do střely a takto se snažím týmu pomoci.

Znáte trenéra Juraje Jakubíka?
Znám ho, protože ještě když jsem byl v mládežnických kategoriích na Slovensku v Dubnici, tak mě jednu sezónu trénoval. Vím tedy, o koho jde, jaký je to člověk. Myslím si, že v hokeji toho dost přeskákal. Vážím si ho jako hráče i trenéra.

Jste tedy rád, že trénuje Vsetín zrovna on?
Jsem rád, protože vím, kdo to je, ale znám i trenéra Viktora Hlobila. Jsem rád, že můžu hrát pod jejich taktovkou.

V příštím zápase nás čeká Opava. S čím půjdete do zápasu?
Opavu jako tým neznám, tohoto soupeře uvidím živě poprvé. Nevím zatím, jaké jsou jejich slabiny nebo přednosti. Pokud budeme hrát dobře z obrany, nebudeme dostávat branky a začneme v útoku proměňovat šance, tak můžeme soupeře porazit a doufám, že budeme brát tři body.

Jak byste pozval fanoušky na zápas s Opavou?
Chtěl bych pozvat všechny fanoušky, aby nás přišli podpořit a byli naším šestým hráčem na ledě. Uděláme všechno proto, aby tři body zůstaly doma a mohli jsme si to pak s fanoušky to vítězství užít.