Bruslili jsme kolem nich a přehrávali je, komentuje zápas s Technikou Jakub Velikovský

Anna Pavlína Sedláčková • 11.01.2019

V zápase s Technikou Brno se vsetínským dorostencům obzvláště dařilo. Bylo to vidět hlavně na obraně, která hosty nepustila dál než do středního pásma. Jedním z obránců je Jakub Velikovský, kterému se v utkání podařilo vstřelit první gól v sezóně. „Sjel do prázdné brány a Pučis mi to tam krásně hodil.“ vyjadřuje se k situaci před bránou.

Co říkáte na vstup Techniky?
Tak Technika na nás vletěla, my jsme byli aktivnější a měli jsme víc šancí. Snažili jsme se to proměnit, akorát nám to tam moc nepadalo. Byl tam ale jeden gól.

A co jejich obrana?
Jsou to šikovní beci, velicí, urostlí a my jsme kolem nich bruslili, dávali jsme si to, přehrávali jsme je.

Jak vidíte obranu Vsetína v dnešním zápase?
Sem tam jsme vyhořeli, ale myslím, že jsme to zvládli dobře. Tkáďa (David Tkadlec) navíc dobře zachytal, takže spokojenost.

V čem se vám dařilo ve druhé třetině?
V přesilovkách nám to vycházelo. Třeba Honza Půček to na mě krásně dával, já jsem to dal do prázdné branky.

Ano, byl to váš první gól v sezóně. Popište nám nějak tu situaci nějak blíže? Jaký to byl pocit?
Jak už jsem říkal, přesilovka. Boris (Babeliak) to krásně nahrál na Pučise (Jana Půčka), já jsem si sjel do prázdné brány a Pučis mi to tam krásně hodil. A pocit? Super!

Co očekáváte od zápasu s Warriorem?
Musíme do nich vletět a urvat zápas. Je to pro nás důležité utkání. Když vyhrajeme za čtyři body, tak můžeme hrát s klidnou hlavou a pomýšlet na lepší umístění.