Buď a nebo. Ve čtvrtfinále jde do tuhého, Valaši musí vyhrát

Václav Trávníček • 15.03.2010

Vsetínští hokejisté mají před sebou zápas pravdy. Karty jsou totiž rozdány jasně. Buď v úterý večer porazí na domácím ledě přerovské Zubry, srovnají čtvrtfinálovou sérii na 2:2 a vynutí si rozhodující pátý duel, nebo jim 16. března skončí sezóna. Zatímco na ledě Přerova se Valachům nedaří a oba dva zápasy v Maxi-Tip Aréně ztratili, druhé čtvrtfinálové utkání na Lapači v pátek vyhráli. A srovnali sérii na 1:1. Podaří se jim zopakovat stejný počin v úterý od 17:30?

Přerovu stačí jediná výhra a posune se do semifinále play off. Jak se však říká – poslední krok bývá nejtěžší. Vsetínští nemají co ztratit, navíc se dá očekávat, že je výrazně podpoří fanoušci, kterých na poslední domácí zápas přišlo bezmála dva a půl tisíce. To by mohlo hrát Valachům do karet. „Jsem optimista. Každý zápas začíná za stavu 0:0. My se na něj vyspíme a nachystáme,“ říkal po prohraném nedělním utkání v Přerově vsetínský trenér Juraj Jurík. „Je pravda, že teď je řada na nás. Bude záležet na tom, jak se poskládáme do sestavy, protože máme v kádru nějaká zranění. Ale určitě půjdeme do úterního utkání s tím, že budeme chtít vyhrát a vynutit si pátý rozhodující zápas. O tom sport je. Všichni, kteří se mu věnují, chtějí vyhrávat,“ dodal obecně.

Hanáci se budou muset obejít bez útočníků Vladimíra Kočary a Martina Kotáska. Pravděpodobně bychom v přerovském kádru nalezli další marody nebo zraněné, ale kluby marodku v průběhu play off logicky nezveřejňují. Ze strany Vsetína do duelu nezasáhne na sto procent Robin Ševčík, kterého mohli přerovští fanoušci spatřit v neděli v Maxi–Tip Aréně, kterak si vykračuje o sádře.

Valaši budou chtít v úterý navázat na vítězné páteční utkání z domácího ledu a zároveň na první třetinu z nedělní bitvy v Maxi–Tip Aréně. Do té totiž nastoupili bez respektu a jejich hra dělala Zubrům velké problémy. Jenom díky výbornému Radku Tihlářovi v brance nerozhodla zelenožlutá mašina duel během několika prvních minut. „Nad taktikou ještě popřemýšlíme. Ale první třetina z nedělního zápasu nám může být inspirací. Soupeř v ní byl hodně unavený a hráči byli psychicky dole. Chtělo to dát branku na 2:0 nebo zápas držet v takovém herním rytmu déle než jednu třetinu a věřím, že bychom jej uhráli,“ poznamenal Jurík.

Úvodní buly čtvrtého čtvrtfinálového zápasu bude vhozeno v úterý 16. března v 17:30 na zimním stadionu Na Lapači. Ve stejný čas rovněž startuje online přenos, v rámci kterého můžete alespoň na dálku fandit svému týmu.

Který ze soupeřů bude v úterý večer slavit?

Dosavadní čtvrtfinálové střety:

ČF3, 14.3.2010
HC Zubr Přerov - Valašský hokejový klub 4:1 (0:1, 2:0, 2:0)
Branky: 21. Kolář (Sedlák), 24. Ditrich (Kolář, Faltýnek), 53. Kolář (Faltýnek, Ditrich), 58. Menšík (Venkrbec) - 9. Finsterle (Knebl).

Řekli po zápase: „Myslím, že první třetina byla dobrá, podařilo se nám dostat i do vedení. Chtěli jsme hrát první třetinu na 0:0, to by nám stačilo. Dokázali jsme dát branku, začátek byl dobrý, pak se to rozsypalo. Nevyšel nám vstup do druhé části, tam se zápas trošku lámal. Dostali jsme dva góly a nebyli schopni na to reagovat. Je to škoda, měli jsme soupeře na lopatkách, dalo se vyhrát.“ Petr Mokrejš

ČF2, 12.3.2010
Valašský hokejový klub - HC Zubr Přerov 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky: 28. Farda (Tesařík J.), 38. Štraub (Finsterle) - 37. Faltýnek (Ditrich, Sprušil).

Řekli po zápase: „Pomohlo nám, že jsme hráli ze začátku hodně přesilovek, tak jak to bylo u nich. Zápasy byly víceméně stejné, jen dnes padlo méně branek. Můžeme být spokojeni, jen ty naše přesilovky... jenom v první třetině jsme jich měli snad šest – škoda. Vyhráli jsme a série je 1:1, my určitě můžeme v Přerově vyhrát. Málem se nám to povedlo i v prvním zápase, ale po mé chybě, kdy jsem byl vyloučen, jsme dostali branku. Chtěl bych pochválit všechny kluky, kteří nastoupili, ti dřeli do krve. Možná nám tam spadl nějaký šťastný gól, ale to k hokeji patří.“ Pavel Zavrtálek

ČF1, 10.3.2010
HC Zubr Přerov - Valašský hokejový klub 5:3 (0:0, 2:0, 3:3)
Branky: 27. Pavlas (Kotásek), 40. Kolář (Sedlák, Faltýnek), 53. Sedlák (Kotásek), 59. Coufal (Pavlas), 60. Kolář - 49. Ondráček (Farda, Korčák), 50. Klabačka (Vaněk, Hrňa), 58. Vaněk (Korčák).

Řekli po zápase: „Soupeři jsme v první třetině nabídli velký tlak a se štěstím jsme to ustáli. Do druhé třetiny jsme paradoxně vstoupili daleko lépe, ale nakonec jsme prohrávali 0:2. Ve třetí části už jsme neměli co ztratit, hra se hodně přelévala a nám se podařilo vyrovnat. Je škoda, že jsme v závěru úplně zbytečným faulem nabídli domácím přesilovku a nedotáhli ten zápas do prodloužení.“ Juraj Jurík

Sestavy v nedělním duelu:

Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Pavlas, Vlček, Halouska, Osina, Novák, J. Ferenc - Sedlák, Kolář, Ditrich - Martinák, Hanák, Kohút - Coufal, Venkrbec, Goiš - Menšík, Sprušil, Málek.

Vsetín: Plšek - Zavrtálek, Kapr, J. Tesařík, Vodák, Farda, Šimek, Matula, D. Tesařík, Korčák, Knebl, Štraub, Hrňa, Vaněk, Mikeš, Sýs, Klabačka, Ondráček, Špaček, Finsterle, Mokrejš.