Bude čtvrteční utkání s Libercem poslední v extralize?

Jan Hrbáček, Jan Švanda • 09.03.2006

V s e t í n - Vsetínští hokejisté nastoupí ve čtvrtek ke svému poslednímu extraligovému utkání v této sezóně. Jestli bude poslední vůbec, budeme vědět zhruba za měsíc, kdy se Valaši utkají s vítězem finálové série první ligy Ústí nad Labem vs. Mladá Boleslav. Nyní je však před námi závěrečné kolo letošní Tipsport extraligy, ve kterém Vsetín přivítá na Lapači celek Bílých Tygrů z Liberce. Soupeř prožívá zatím nejlepší sezónu v historii klubu a má nakročeno k vítězství v základní části. Souboj prvního s posledním začíná netradičně ve čtvrtek od 17:30.

Ze vsetínské a liberecké kabiny:

Vsetín se bude muset obejít bez dlouhodobě zraněného Lukáše Bolfa, který má zlomenou čelist a jeho účast v baráži je velmi nejistá. Zdravotní problémy mají také další obránci Richard Bauer a Michal Horák. Naopak do sestavy by se měli vrátit Roman Stantien a David Květoň. Po roce se na extraligovém ledě objeví obránce Alexej Jaškin a zřejmě také trenér Rostislav Vlach. Oba dva s týmem ve středu trénovali a proti Liberci zdá se nastoupí.

Liberec přijíždí do Vsetína se dvěma cíli, pojistit si vítězství v základní části soutěže a pomoci Ľubomíru Vaicovi k prvenství v tabulce produktivity. Trenéři budou postrádat klíčového beka Jiruše a útočníka Jana Plodka. Po nedělním extraligovém kole jsme vyzpovídali Petra Vampolu, bývalého útočníka Vsetína a nyní hráče libereckých Bílých Tygrů.

Petře, jak se těšíš ve čtvrtek do Vsetína?
"Docela se těším, ale beru to jako normální zápas, zápas jako každý jiný. Samozřejmě, mám tam kamarády. Hrajou tam někteří kluci, se kterými jsem předtím hrával, ale nic zvláštního to nebude."

Sleduješ stále Vsetín? Jaké mu dáváš šance v baráži?
"Určitě Vsetín sleduji. Já si myslím, že kluci mají v baráži velkou šanci. Já osobně jim hodně věřím. Jak v Liberci, tak ve Vsetíně jsou výborní fanoušci a myslím, že na baráž přijdou kluky povzbudit. Kluci do toho dají všechno a tou silnou bojovností, která vždy zdobila Vsetín, budou v baráži úspěšní."

Můžeš třeba trochu porovnat oba kluby, ty jsi vlastně přestoupil do Liberce ze Vsetína před 2, 3 roky. Jak na to vzpomínáš?
"Já jsem z toho měl strašný strach. Do Vsetína jsem šel v 16ti letech do juniorů a poté se mi docela brzy podařilo proniknout do A-týmu díky panu Nelibovi, který si mě vytáhnul a dostával jsem postupně příležitost. Do tohoto města jsem se zamiloval, ať už kvůli lidem nebo kvůli pohodě, která tam panovala. Mám ze Vsetína i přítelkyni. Rád se tam vracím. Šel jsem tenkrát do Liberce, protože jsem chtěl více hrát. Nějak to neklapalo a tak jsem odešel. Zvolil jsem Liberec, i když těch nabídek jsem měl více, ale teď musím s odstupem času říci, že jsem udělal dobře. Liberec Vsetín plnohodnotně nahradil a já jsem tady pod Ještědem moc spokojený."

Vzájemné zápasy

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky:
18. S. Procházka (Vampola, Richter), 19. Richter (Vampola, S. Procházka), 33. Vampola (Plodek), 36. Šachl (V. Novák) - 38. Hrabal (Janků).

Vsetínská hokejová a.s. - Bílí Tygři Liberec 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)
Branky:
28. Vaic (Podkonický), 41. Šachl (Jiruš, J. Moravec), 49. Vaic (Jiruš, Šachl), 55. Podkonický (Vaic, Čermák).

Bílí Tygři Liberec - Vsetínská hokejová a.s. 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky:
5. Richter (Rataj, Vampola), 24. Jiří Hanzlík (Podkonický, Šachl), 31. Hlavačka (Šachl).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetín: Hovi - Hrabal, Kučný, Augusta, Ponomarev, Jaškin, Spitzer - O. Hruška, Jenáček, Stantien - Zdráhal, Steiner, Demel - Dubec, R. Hruška, Rob - Sakrajda, Janeček, Duba - Květoň, Valko.

Liberec: Hnilička - Moravec, Hanzlík, Richter, Derner, Krstev, Hlavačka, Holub - Vaic, Podkonický, Šachl - Čermák, Rataj, Tomajko - Pletka, Vampola, S. Procházka - Klimenta, Víšek, Rozsíval.