Budeme se snažit všem dokázat, že na to máme, říká David Březina

Kristýna Zigmundová • 05.09.2017

Valaši se v posledním zápasem před startem sezóny předvedli v tom nejlepším světle a po výhře 6:2 proti Jestřábům z Prostějova hodnotí zápas čtyřiadvacetiletý útočník David Březina. Ten se v zápase prosadil hned dvakrát. Poprvé, když otevřel skóre zápasu. „Ten gól padl podle mě trochu se štěstím,“ a podruhé, když vstřelil poslední branku utkání, „poslal jsme blafák do bekhendu a prostě mi to tam spadlo. Opravdu pěkný gól,“ dodává na závěr.

Jak hodnotíte zápas?
Zápas hodnotím hodně pozitivně, vyhráli jsme 6:2, a to asi hovoří za vše.

Podařilo se vám otevřít skóre zápasu, můžete nějak popsat tuto branku?
Ten gól padl podle mě trochu se štěstím. Kucharda (Radim Kucharczyk) mě tam hledal a první přihrávka ke mně neprošla. Nakonec se mi tam podařilo nějak prorazit a kotouč jsem už do brány dostal.

Očekávali jste takový průběh třetiny?
To jsme neočekávali, ale před zápasem jsme si řekli, že musíme jít naplno a jsme moc rádi, že nám to vyšlo a na konci třetiny jsme vedli rozdílem tří branek.

Jak jste vnímali druhou třetinu?
My jsme se snažili pořád hrát naši hru, ale nakonec se to projevilo tak, že to bylo všechno rozházené. Nakonec jsme ale nedostali moc gólů, ale určitě to z naší strany nebylo 100 %, což trenéři očekávají.

Utkání jste brankově uzavřel opět vy, jak padla tato branka?
Bylo to parádní. Dostal jsme nahrávku od Jardy (Jaroslav Markovič) a byl jsem sám před brankou. Poslal jsme blafák do bekhendu a prostě mi to tam spadlo. Opravdu pěkný gól.

Očekával jste, že Prostějov porazíte tak vysokým rozdíle? Přeci jen působí v první lize už pár let.
Tak to jsme opravdu nečekali, ale je hezké takto před startem sezóny dokázat, že na to máme a můžeme vyhrávat s kýmkoliv. Budeme se snažit všem dokázat, že na to máme a také budeme bojovat o nejvyšší příčky tabulky.

První zápas sezóny vás čeká v sobotu proti Ústí, už se těšíte?
Jistě. Moc se těšíme. Už aby to začalo a doufám, že se nám podaří i vyhrát.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov