Být na ledě je mnohem lepší než se na to jen koukat, říká Radim Kucharczyk

Josef Kutěj, Helena Hegeďová • 22.09.2019

Do prvních utkání nemohl nastoupit vlivem potřebného zákroku. V utkání proti Třebíči však ukázal, jak je pro Vsetín důležitým hráčem. Mužstvo ožilo a získalo nový směr, kterým by dle předsezónních cílů měl být vrchol tabulky. „Nejdůležitější je brát body z každého utkání a stoupat výš,“ říká Radim Kucharczyk.

Radime, jaký byl váš start do letošní sezóny?
No naštěstí to bylo za 3 body, takže jsem rád. Ale v půlce zápasu by to prostě mělo být 5:2 nebo 6:2. Trápíme se tím, že málo střílíme. Měli bychom utkání rozhodovat dřív, a ne se tolik trápit. Takhle to bylo opět vybojované vítězství, ale i tak je to za 3 body, což je dobře.

Kde si myslíte, že je důvod, proč to tolik nejde?
To není tak, že to úplně nejde. Spíše nehrajeme, nemáme takovou šťávu, jakou chceme, a jak říkám, furt něco vymýšlíme. Chce to více se cpát do branky a zjednodušit to.

Jak jste si zápas užil, jaké to pro vás bylo?
Těžké to nebylo. Už nemám osmnáct let, abych z toho byl nějak vyklepaný. Byla pauza, protože bylo potřeba udělat nějaký zákrok a vlastně jsem jen čekal, kdy to bude. Sice jsem chtěl mít ještě chvíli klid, ale ta situace již byla taková, že přišli trenéři a zeptali se mě, jestli můžu nastoupit. Tak jsem tedy nastoupil a následky zákroku jsem nijak necítil, takže všechno v pořádku.

Vstřelil jste důležitý vítězný gól, jak byste jej popsal?
Tonda (Antonín Pechanec) to tam celou dobu režíroval. Měl myslím dvě nebo tři přihrávky, takže mi to hodil k tyčce a já to tam jen jaksi zametl. Nějak tak by se to podle mě mělo dávat. Jsem rád, že jsem ten gól dal, ale dnes bylo o dost důležitější, že to bylo za 3 body, protože jich máme málo a my chceme jít rozhodně výše v tabulce, než jsme teď.

Jak jste prožíval utkání, do kterých jste nemohl zasáhnout?
Venkovní jsem ani moc neřešil. Já se na to takhle nedívám moc rád a u domácích to mám vlastně podobně. Po druhé třetině jsem většinou šel domů. Není to úplně pro mě, jen se dívat a nemoct na ledě pomoci. V Prostějově jsem už ale byl, protože jsem potřeboval vědět, co a jak, když už jsem chtěl jít hrát. Ten zápas byl velice podobný tomuto. Mnoho střel, ale bez bodu. Myslím si, že tam jsme měli aspoň bod mít. Ale tohle je už pryč a teď jdou zápasy rychle po sobě a času je málo na to se vracet. Musíme se soustředit dopředu.

V Prostějově jste tedy již věděl, že proti Třebíči nastoupíte?
Ano. Věděl jsem to již ve čtvrtek ráno.

Od kdy jste trénoval?
Osobně jsem měl mít ještě pauzu. Tedy spíš sám jsem se do toho chtěl lépe dostat. Ale teď už trénuji přibližně dva a půl týdne, tedy co jsem na ledě. Ale tak už vím co mám dělat, takže jsem se na to stihl nachystat.

Nebyl tedy problém nastoupit do rozehrané sezóny?
Určitě ne. Souhra byla dobrá, čekal jsem to trochu horší, hlavně že budu tahat nohy a podobně. Nachystaný jsem byl asi dobře. Ale jak už jsem zmiňoval, dali mě k Tondovi a Tůmičovi (Davidu Tůmovi) a my jsme si spolu něco řekli a fungovalo to.

Jak vidíte další zápasy? Co bude nejdůležitější?
Nejdůležitější bude teď z Kadaně dovézt tři body, doma tři body a následně v Benátkách taky za tři body. Opravdu je to tak. Bez toho to nepůjde, ty body chceme udělat. Všechno jsou to týmy, nechci se jich nijak dotknout, ale jsou to týmy, které by měly být pod námi dole v tabulce, a proto chceme devět bodů. Před dnešním utkáním jsme jich chtěli mít dvanáct, což jsme si v kabině taky řekli. Nicméně se na to musíme dívat zápas od zápasu. Teď jedeme pro tři body a pak se uvidí.