Chceme hrát nepříjemný hokej, má jasno Anatolij Protasenja

Helena Hegeďová • 15.11.2017

V zápase proti Prostějovu se vsetínským fanouškům představilo hned trio nových hráčů, a to dokonce v jedné lajně. „Myslím si, že i na tréninku si s klukama rozumíme. Od trenérů jsme přesně věděli, co máme hrát, a řekl bych, že to bylo vidět i v zápase,“ pochvaluje si spolupráci v útoku nejstarší z nich, Anatolij Protasenja, „Jestli to takhle půjde dál, tak nám tam určitě něco padne. Myslím si, že náš dnešní výkon nebyl vůbec špatný.“

Jak hodnotíte svůj první zápas ve vsetínském dresu?
Zápas byl super, chtěli jsme sice vyhrát za tři body, ale po tom průběhu jsou to pro nás zlaté dva body. Škoda ale, že jsme všechny body neurvali, protože místy jsme si vytvářeli dobrý tlak. Soupeř nám dal z první vážné útočné akce gól a bylo dobře, že nás to nepoložilo a pořád jsme hráli aktivně. Diváci nás hnali dopředu a nakonec, jak říkám, dobré dva body.

Prvních pět minut jste soupeře nepustili do útoku, byl to od začátku váš záměr?
Ano, už od prvního tréninku tady slyším, že chceme hrát aktivně, což je dobře, abychom nehráli zanďoura. Pokud budeme hrát aktivně a napadat, tak s tím bude mít většina týmů problém, budeme pro ně nepříjemným soupeřem. Takže jsme dneska hráli to, co jsme chtěli.

Inkasovali jste však jako první, co se v této situaci stalo?
To jsme byli na ledě zrovna my. Byla tam střela od modré, která zasáhla moji hokejku a skončila u jiného hráče Prostějova, ten střílel a z dorážky padl smolný gól. Je ale dobře, že jsme to v průběhu otočili a vyhráli.

Co říkáte na přesilové hry?
Z přesilovek jsme, i po počátečních nezdarech, nakonec dali tři góly, což je super. Chce to prostě více zjednodušit, házet na bránu, clonit a dorážet. Když si budeme přihrávat, tak to k ničemu nepovede. Chce to hodně střel od beků, clonit gólmanovi a dorážet. Myslím si, že pak by to mohlo být ještě lepší.

Na ledě jste byl hodně vidět, jaká je vaše úloha v týmu?
Jsem tady v lajně s Berym (Petrem Beránkem) a Kopťákem (Ondřejem Koptou), všichni jsme noví a jsme tam od toho, abychom byli nepříjemní hlavně v předbrankovém prostoru, což si myslím, že se nám podařilo. Škoda jen, že nám tam nepadl nějaký gól, protože šance jsme měli. Chceme hrát nepříjemný hokej, dohrávat, prezentovat se dobrou prací v brankovišti, clonit gólmanovi. Jestli to takhle půjde dál, tak nám tam určitě něco padne. Myslím si, že náš dnešní výkon nebyl vůbec špatný.

Takže se vám ve formaci s Petrem Beránkem a Ondřejem Koptou hraje dobře?
Ano. Dneska to byl pro nás všechny první zápas, já hrál naposledy snad před měsícem, takže už jsem ke konci zápasu dostával i křeče, ale chtěl jsem už co nejdřív naskočit. Myslím si, že i na tréninku si s klukama rozumíme. Od trenérů jsme přesně věděli, co máme hrát, a řekl bych, že to bylo vidět i v zápase.

Třetí třetina přinesla vyrovnání a hlavně už se vám podařilo neinkasovat, změnilo se něco na vaší hře?
Prostějov začal více vyhazovat a hrát více méně na brejky. Je ale jasné, že chceme hrát aktivně a dobře zezadu. Takovou hru jsme však hráli celý zápas a nemyslím si, že by se tedy v té třetí třetině na naší straně něco změnilo. Bylo dobře, že jsme hned po sedmi sekundách dali gól na 3:4, to nás nakoplo a srovnali jsme. U čtvrté branky jsme využili toho, že bek střídal a podařila se nám teč před brankou. Velká škoda, že jsme patnáct sekund do konce třetí třetiny nastřelili tyčku, to byla velká šance a mohli jsme brát tři body. V prodloužení tři na tři už je to hodně nahoru dolů, ale myslím si, že jsme měli víc šancí než soupeř. Je dobře, že to nakonec dopadlo tak, jak to dopadlo, a my bereme dva body.

Překvapil vás soupeř něčím?
Dresy (smích). Ne, tak věděli jsme, že budou hrát jednoduchý hokej, budou to protečovávat, hrát na brejky a čekat na příležitosti. Všechno tady tohle se potvrdilo, i když těch příležitostí moc neměli. Že by nás soupeř něčím vyloženě překvapil, to se říct nedá.

Fanoušci vás dnes ve vsetínských barvách viděli poprvé, jak vlastně vypadal váš příchod na Vsetín?
O mém příchodu sem se jednalo už docela dlouho, ve hře byly i jiné týmy, ale nakonec jsem se rozhodl takhle. Dřív jsem ale do zápasu naskočit nemohl, jelikož jsem měl dlahu na prstě. Když jsem sem přišel, dva tři dny jsem potrénoval a dneska šel do zápasu.