Chci, aby fanoušci byli i nadále našim šestým hráčem, přeje si Radim Tesařík

Ondřej Slováček • 11.10.2017

Radim Tesařík i po skončení kariéry hokejisty doslova dýchá pro vsetínský hokej. Už to není v dresu a na ledě, ale převážně v kanceláři, kde pomáhá klubu v získávání sponzorů či hráčů do týmu apod. Jeho největší motivací v jeho práci jsou právě fanoušci, kteří i nyní stále věrně povzbuzují tým ve snaze získávat body do tabulky. Jak hodnotí nejen současnou situaci v klubu si můžete přečíst v rozhovoru.

Vraťme se ještě k uplynulé postupové sezóně, jak byste ji shrnul?
Na takový úspěch se zde čekalo dlouho a jsme rádi, že se nám to podařilo, i když bych řekl, že i s malinkým štěstím, ale to k tomu patří, protože celou sezonu jsme pro to dělali maximum. Nyní máme před sebou další cíle.

Jak se k postupu postavil generální partner ROBE lighting s.r.o. a další sponzoři?
Před sezonou jsme měli s největšími partnery společnou schůzi, kde bylo hlavní, jak se k nové situaci postaví právě firma ROBE. Nastínili jsme si, jak bychom si spolupráci představovali a naši sponzoři k tomu přistoupili, protože většina těch, s kterými jsme jednali, vidí, jak naši práci děláme, kolik nás to stojí úsilí, a také, že hokej je na Vsetíně číslo jedna.

Podařilo se vám získat všechny hráče, které jste do týmu chtěli, popř. která jednání se nepodařila dotáhnout do konce?
Kvůli lidem chceme postavit co nejlepší tým, ale udělali jsme si nějaké platové stropy, tudíž jsme nemohli přivést všechny hráče, o které jsme měli zájem. Není snadné ihned naplnit očekávání nejen fanoušků s vysněnou cestou Vsetína do extraligy, protože před sezonou jsme pořádně nevěděli, do čeho jdeme. Poznali jsme to brzy, že WSM Liga je úplně jiná soutěž, než liga druhá. Měli jsme nabídky i extraligových hráčů, ale snažíme se tým doplnit převážně našimi odchovanci, kteří mají ke klubu velký vztah a také udržet kostru z loňské sezony.

Je tedy momentálně někdo ve vašem hledáčku, kdo by mohl vsetínský tým vhodně doplnit?
Chceme tým ještě kvalitně doplnit, ale neradi bychom se za každou cenu unáhlili. V minulém zápase mě příjemně překvapil např. Roman Půček i proto budeme i nadále dávat šanci našim starším dorostencům, nicméně jim to nesmí zasahovat do jejich zápasů.

Napadá mě otázka na Jiřího Hudlera, o kterém se nedávno psalo, že jeho budoucnost v zámoří je nejistá, neboť mu poslední 2 roky v NHL nevyšly dle představ. Jsou reálné myšlenky na jeho návrat?
Před měsícem jsme byli v kontaktu, volal mi, že by rád na Vsetíně trénoval, ale podle posledních zpráv na tom ještě není zdravotně v pořádku. Co se však týče jeho velkého návratu, tak ten je ve hvězdách. Momentálně tu máme kádr, který jsme poskládali, a hráči musí pochopit, že jim věříme a sázíme na ně.

Trenér Luboš Jenáček označil postup do play-off jako hezký výsledek pro nováčka v soutěži. Vidíte tuto skutečnost stejně, nebo vkládáte do týmu ještě větší naděje?
Play-off bylo před sezonou jasným cílem, ale začátek nás trošku zaskočil. Čekali jsme, že to bude o něco lepší, ovšem některé zápasy jsme prohráli opravdu smolně, protože velké rozdíly mezi týmy nejsou. Samozřejmě týmy jako Motor, Vary nebo Kladno jsou na tom lépe, díky hráčům se zkušenostmi z extraligy, které my zatím nabíráme. Jsme rozhodně rádi, že i po takových výsledcích máme stále obrovskou podporu fanoušků a děláme všechno proto, abychom stoupali tabulkou vzhůru.

Zmínil jste fanoušky. Je něco, co byste chtěl závěrem vzkázat právě jim?
Za sebe a za naše vedení, říkám, že budeme dělat všechno pro to, aby byli spokojeni, a budu velmi rád, když nás budou stále skvěle podporovat i v období, kdy vše nepůjde podle představ, a budou i nadále našim šestým hráčem. V zápasech jde totiž vidět, že i když se klukům nedaří, tak je ta atmosféra donutí makat až do konce a vymáčknout ze sebe všechno.