Chřipkové volno končí, Vsetín míří do Uničova

Kristýna Guricová • 20.11.2009

Po týdení pauze, kterou zapříčinila velká marodka VHK, pokračuje 2. liga 17. kolem, v jehož rámci se Valaši vypraví na boj o body do Uničova. Zápas, ve kterém se oba celky naposledy střetly, nebyl pro Vsetínské příliš povedeným a svému sobotnímu soupeři tak mají co vracet. Zítřejším kolem navíc odstartuje zelenožlutý maraton, ve kterém čekají hokejisty VHK v pěti dnech hned tři utkání. Pokud se na první z nich, hrané v Uničově, nedostanete, můžete jej sledovat alespoň prostřednictvím online přenosu.

HC Uničov: 9. místo, 19 bodů, skóre 56:72

Sobotní soupeř Vsetína patří mezi celky z druhé poloviny druholigové tabulky. V letošní sezóně nasbírali Uničovští 19 bodů za 6 výher (z toho jedna po samostatných nájezdech v zápase proti Zelenožlutým), 2 body si vysloužili za remízový stav po třech třetinách a následné prohry v prodloužení a ve zbývajících 9 utkáních nebodovali. Poslední dobou se týmu z Olomouckého kraje příliš nedaří, z předešlých 7 zápasů vyhrál pouze jediný a to na domácím ledě s Opavou. Oproti minulému utkání se Vsetínem do boje nezasáhnou hned tři hráči - Stříteský, Jurák a Satora, kteří začátkem listopadu opustili uničovský tým. Nováčkem v kádru je Aleš Frieb, který do klubu přišel na roční hostování z Olomouce a také Aleš Holík, kterého vsetínští fanoušci mohli v loňské sezóně vídat v dresu Šumperka.

Nejproduktivnějším hráčem Uničova je zkušený Petr Pavlas, který si připisuje v každém utkání průměrně po jednom bodu, jeho statistika čítá 7 branek a 12 asistencí. O 7 bodů méně, celkem 12, mají na svém kontě Martin Diviš s Davidem Komínkem, oba shodně za 6 branek a 6 asistencí. V brance Uničova se v letošní sezóně střídají dva gólmani – Marek Peksa, který prozatím odchytal 10 kol, zbývajících sedm pak připadlo na Pavla Pekaře. V 6. kole se na vsetínském zimním stadionu postavil mezi tři tyče teprve devatenáctiletý Peksa.

Předchozí utkání:

Valašský hokejový klub - HC Uničov 2:3sn (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0 - 0:1)

V prvním vzájemném utkání se oba celky střetly Na Lapači a Vsetínští si v průběhu 47. minut vytvořili náskok 2:0. S přibývajícím časem se ale výkon Valachů zhoršoval a v 52. minutě tak udeřilo na druhé straně. Aby toho však na domácí nebylo málo, jen několik desítek vteřin před třetí sirénou se prosadil ještě Sršeň. Následné prodloužení vítěze nepřineslo a došlo tak na samostatné nájezdy, ve kterých byli šťastnější hosté z Uničova a po proměněném nájezdu Malého si ze Vsetína odvezli dva body.

Branky a nahrávky: 26. Knebl (Šimek, Mikeš), 47. Zavrtálek - 52. Drábek (Diviš), 57. Sršeň (Diviš, Malý), rozh. nájezd Malý.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada - Kapr, Šimek, Černý, Matula, Rajnoha, Horák - Tesařík, Mokrejš, Korčák - Sakrajda, Klabačka, Ševčík - Plachtovič, Ašer, Knebl.

Technika: Pekař (Peksa) - Molota, Diviš, Drábek, Malý, Žákovčík, Holík, Skácel, Frieb, Sršeň, Novotný, Heča, Čížek, Přikryl, Handl, Pur, Komínek.