Chyběl nám větší důraz do branky, vidí jasný důvod porážky v Třebíčí Martin Podešva

Jan Tajzler • 26.11.2017

Vsetínští hokejisté odjížděli do Třebíče s cílem naplno bodovat a pokračovat ve stíhací jízdě za elitní osmičkou. Bohužel tato mise se Valachům nepodařila. Vsetín byl v utkání aktivní, vytvořil si několik slibných příležitostí, ale všechny je pochytal Pavel Jekel. Po prohraném utkání panovala ve vsetínské kabině hodně negativní atmosféra. Slova hodnocení těžko hledal také Martin Podešva, jenž však rozhodně nehází flintu do žita a stále věří, že Vsetín letos může být součástí elitní osmičky.

Jak hodnotíte vaše vystoupení v Třebíči?
Nemůžu nic hodnotit pozitivně, prohráli jsme prakticky o gól. Je smutné, že soupeři stačila na vítězství jedna branka. Měli jsme dnes celkem dost šancí, bohužel jsme je neproměnili. Myslím si, že nám chyběl větší hlad po gólech, proto jsme prohráli.

V úvodu jste ustáli oslabení a poté jste převzali iniciativu hry. Tvořili jste si slibné šance, přesto se nepodařilo skórovat.
Je to o tom důrazu do branky. Musíme být mnohem důraznější. Proti Třebíči jsme to jejich brankáři až moc usnadnili. Měli jsme stát v předbrankovém prostoru, znepříjemňovat mu situaci a čekat na odražené kotouče. Jejich brankář na naše střely až moc dobře viděl a bez problému je pochytal.

Proti Benátkám nad Jizerou se vám dařilo využívat přesilové hry. Dnes jste měli opět množství početních výhod. Vy sám jste se při přesilové hře dostal do slibné příležitosti.
Jaroslav Markovič mi to dal parádně mezi kruhy, byl jsem tam sám a okamžitě jsem věděl, že budu střílet. Nejspíš mi chyběl větší klid při zakončení. Měl jsem i další šance, ale dopadlo to stejným neúspěchem. Proti Benátkam jsme dali branky hlavně z toho, že jsme stáli před brankářem a znepříjemňovali mu situaci. Nedali jsme moc hezké branky, ale o tom to není, platí jak pěkné tak i nehezké góly. V Třebíčí nám zkrátka chybělo stavět se před brankáře a výsledkem je nula branek na našem kontě.

Nemyslíte si, že vám mohla uškodit inkasovaná branka, která se dostavila jako blesk z čistého nebe?
Nemyslím si, že by nás ta branka měla položit nebo nějak výrazně ovlivnit. Věděli jsme, že máme spoustu času na to, abychom stačili vyrovnat, ale znovu se budu opakovat, že prostě bez toho důrazu nemůžeme skórovat. To musíme do příštího zápasu zlepšit.

Po prvním utkání s Třebíčí Lapači vaši spoluhráči mluvili o tom, že Třebíčí vyhrál zápas Pavel Jekel, jak jste to viděl tentokrát?
Určitě je kvalitní brankář, ale v této soutěži jsou dobří všichni brankáři. S takovou naivitou s jakou jsme se jej dnes snažili prostřelit, nemůžeme uspět. Jak jsem říkal, on na naše všechny střely měl výborný výhled a prvoligový brankář takové laciné branky pouštět nebude. Je to jenom o tom důrazu, clonění a znepříjemňování jeho práce.

WSM Liga je momentálně hodně našlapaná, hlavně tedy v pozicích zaručujících play-off. Dnes vaše snaha dorovnat se na elitní osmičku utrpěla těžké trhliny. Necítíte se tak trochu frustrovaný?
Je to určitě velká ztráta. Ale nic nebalíme, každý zápas je už teď pro nás svým způsobem play-off. Musíme jet dál a do každého zápasu nastupovat s tím vědomím, že zkrátka nesmíme ztratit. Základní část je v polovině, je před námi ještě spousta zápasů a my musíme v každém utkání udělat vše pro vítězství.

Momentálně je před vámi trip do Ústeckého kraje, kde vyzvete ve dvou dnech Litoměřice a Ústí nad Labem, jak se na následující náročný program díváte?
Musíme tam jet s cílem urvat hned v Litoměřicích tři body. Každý z nás do toho musí jít naplno a já věřím, že jsme schopni v obou zápasech zvítězit a přivést důležité body.