Chytí se Vsetín v derby s Medvědy?

Václav Trávníček • 29.10.2004

Z l í n, V s e t í n - Prolomí Vsetín černou sérii bez vítězství? Odpoutá se šestinásobný mistr od extraligového dna? V dnešním derby se zlínskými Medvědy by to byl jistě velký pozitivní impuls do vsetínské kabiny. Tradičně vyhecovanému duelu navíc letos na náboji přidává i fakt, že Hamé je o skóre druhé v průběžné tabulce, zatímco Vsetínští po prohře s Třincem klesli na poslední příčku. Utkání začíná v 17:00, připravujeme z něj on-line přenos.

Favoritem dnešního derby je Zlín, druhý tým tabulky, jehož forma je v současné době opravdu famózní. Loňský mistr má i letos na to, aby hrál finále extraligy. Excelentní střelec Balaštík, zkušení matadoři Leška, Čajánek či Erat, v brance spolehliví Murín s Altrichterem. Zlín navíc z dosavadních utkání prohrál pouze dvě, z toho jedno v prodloužení. Z minulého vzájemného klání vyšli úspěšněji Zlínští, když na vsetínském ledě zvítězili 2:1.

Posily: Zlín je druhý v tabulce

Soupiska Medvědů doznala před startem extraligy mnoha změn. Z hráčů, kteří na jaře slavili historický titul, odešli obránci Petr Macholda a Ján Dlouhý (oba Žilina) a pět útočníků: Miroslav Hlinka (Dukla Trenčín), Erik Weissmann (Zvolen), Tomáš Kapusta a Rostislav Vlach s Ondřejem Veselým, kteří se upsali Vsetínu. Dlužno dodat, že Veselý zkoušel štěstí v ruském Novosibirsku po boku exvsetínského Jana Srdínka, ale po necelém měsíci se vrátil do české extraligy a zakotvil ve Vsetíně.

Mimo posil z NHL posílili mistrovský celek obránce Lukáš Galvas (návrat z hostování v Karlových Varech), odchovanec Jaroslav Kristek (České Budějovice) a trenčínský útočník Miroslav Kováčik. Jako poslední přibyl do zlínského mužstva Martin Ambruz, kterému Vsetín po minulé nepovedené sezóně neprodloužil kontrakt.

Trenér Ernest Bokroš se rozhodl neurčit jasnou brankářskou jedničku a mezi tyčemi se tak pravidelně budou střídat Martin Altrichter a Igor Murín. Během přípravy Zlín odehrál náročnou porci 17 zápasů, včetně turnajů Rona Cup a zvolenského memoriálu. V 10 případech zvítězil, dvakrát remizoval, v 5 případech prohrál. Střelecky si nejlépe vedl navrátilec Kristek, který vstřelil 9 gólů. V průběhu extraligy se tradičně daří spolupráci Lešky s Balaštíkem, která je nejúdernější dvojicí v Česku. Navíc Balaštík vede tabulku střelců před Jaromírem Jágrem. Po dobu výluky NHL nastupují za Medvědy tahouni Petr Čajánek, Martin Erat a Roman Hamrlík.

Skvělá obrana

HC Hamé se může pyšnit i skvělou defenzivou. Ta vládne medvědí silou, ve 14 zápasech inkasoval Zlín pouhých 19 gólů, což z celku zpoza Sirákova dělá daleko nejlépe bránící tým z celé extraligy. Velkou zásluhu na této bilanci má gólman Igor Murín, který byl po vítkovickém Marku Pincovi druhým nejlépe hodnoceným gólmanem extraligy (94,94 %). Slovenský múr již třikrát vychytal čisté konto a je přirozeně nejlepším v průměru inkasovaných gólů na zápas (1,38).

Vsetín vs. Zlín 2003-2004

13.kolo Vsetín – Zlín 2:3
Branky: 42. Jaškin (Kuboš, Vak), 42. Luža (J. Polák, Hudec) - 2. Kárný (Macholda), 33. Zubíček (Hučko), 57. Barinka.

26.kolo Zlín - Vsetín 0:1
Branky: 11. Demel (Pavliš, Hudec).

39.kolo Vsetín – Zlín 2:3
Branky: 8. Ambruz (R. Hruška), 14. Stantien (Selingr, Jaškin) - 25. M. Hamrlík (Leška, Balaštík), 36. Barinka (Macholda, Martin Čech I), 53. Barinka (Martin Čech I).

52.kolo Zlín – Vsetín 3:1
Branky: 2. Jenáček (Barinka, Macholda), 43. Okál (Záhorovský, Vlach), 49. Barinka (Tesařík, Jenáček) - 29. Demel (R. Hruška).

Pravděpodobné sestavy:

Vsetínští se budou muset obejít bez absentujícího Branka Radivojeviče, jehož trápí zranění kolene, a brankářské dvojky Radovana Biegla. Zlínští by měli nastoupit v plné síle.

Zlín: Altrichter - M.Hamrlík, Blaťák - Tesařík, Hamrlík - Nosek, Galvas - Vosátko, Zubíček - Balaštík, Leška, Erat - Barinka, Čajánek, Kováčik - Okál, Kristek, Záhorovský - Mokrejš, Čech, Ambruz.

Vsetín: Čechmánek - Gýna, Gřegořek, Klesla, Frolo, Němec, Vlček - Veselý, Vlach, Selingr - Zadina, Brabenec, Somík - Kovář, Vak, Demel - R. Hruška, Pavliš, Korotvička.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno