Cílem je pomoct týmu, jak bude v mých silách, říká Radek Jeřábek

Josef Kutěj • 15.01.2019

I pro nepříliš znalého fanouška vsetínského klubu nebude těžké novou klubovou akvizici na ledě rozeznat. Vysoká postava a číslo 72 na zádech, to je Radek Jeřábek. Odchovanec pražské Sparty nyní pomáhá Vsetínu ke splnění svého snu. Prozatím má jeden bod ze tří utkání, ale je zde zatím jen krátce. Nechme se překvapit, co ještě fanouškům Vsetína ukáže.

Radku, vítejte na Vsetíně. Jak hodnotíte utkání proti Prostějovu?

Měli jsme trochu vlažnější začátek. Moc nám to nešlo, ale naštěstí se to pak rozjelo a druhá třetina už byla svižnější a ve třetí už jsme se snažili pojistit skóre. Důležité bylo soupeře nepustit k ničemu dramatickému. To se nám sice příliš nedařilo, ale body jsou doma, a to je důležité.

Pojďme trochu mimo dnešní utkání, jak se rodil váš přestup na Vsetín?

O přestupu jsem věděl asi měsíc. Dostalo se ke mne, že se to nějak řeší. Na Vsetín jsem měl jít již po utkání Vsetína v Ústí. V Ústí se ale zranili obránci, a proto jsem přešel až teď.

Byla to i vaše iniciativa jít na Vsetín?

Určitě. Dostal jsem na výběr v té finální verzi, jestli zůstat, nebo jít na Vsetín a jednoznačnou bylo jít sem. Vsetín má v tuhle chvíli daleko větší možnosti a ambice než Ústí, a to bylo také určitým faktorem. Navíc pro mě Vsetín není úplně neznámou. Máma pochází ze Zlína, a navíc ve Valašské Bystřici máme chalupu, hned jak bude méně sněhu musím tam zajet (směje se).

Sice jste zde krátce, ale jak se vám na Vsetíně líbí?

Je to neskutečné. Fanoušci, atmosféra, to je … (nemá slov). Nikdy jsem nic takového nezažil a je to úžasné. A celkově klub, jak to tady funguje. Jak se maká na tréninku a přístup všech k jasnému cíli. Celkově i zázemí, opravdu si nemůžu stěžovat. V týmu navíc znám Jirku Karafiáta. Byli jsme spolu párkrát na reprezentačním kempu, takže se známe. Hodně mi pomohl, představil mi kabinu a mám se na koho obrátit. Hodně se teď bavím i s Kubou Jenáčkem, je to paráda.

Co říkáte na fanoušky?

Ústečtí fanoušci jsou taky úctyhodní. Ale se Vsetínem, co se týká počtu i toho, jak podporují tým, to se nedá srovnávat. Tohle je prostě něco. Když jsem nastoupil v prvním zápase tady tak se mi roztřepaly kolena, protože ta atmosféra tady byla úplně dechberoucí a je to neskutečné.

S jakou rolí jste přicházel na Vsetín? Co vám říkali trenéři?

Já jsem sem nepřišel s nějakou přidělenou rolí. Já jsem přišel si vybojovat místo a myslím si, že se ani pro mne nějaká daná role úplně nechystala. Prostě jsem tady a budu se snažit abych co nejvíce pomohli týmu a abychom udělali úspěch. Cíl je jasný. Co se týká trenérů tak jsme se bavili o nějakých změnách systému oproti Ústí. Kde hrát, kde se pohybovat. Jinak jsme tohle moc neřešili.

V Ústí jste míval obrovskou porci času na ledě, dnes icetime kolem 13 minut. Je to velká změna?

Ano je, ale tak musím se přizpůsobit. Jsou tady hráči, kteří hrají přesilovky, oslabení a mají to spolu sehrané. Já jsem nyní v pozici, kdy tohle musím přijat, jsem tady krátce. Věřím, že když budu makat a ukážu to na ledě, může se to změnit.

Je velký rozdíl v tréninku, přístupu hráčů mezi Ústím a Vsetínem?

Je a to podstatný. Vše tady jde do maxima. Vše je jasně dané. Každé tempo na ledě musí být na 100 %, jinak to tady ani nejde. I věci okolo, posilovna, vše musí být naplno a všichni to berou vážně.

Nemáte odehráno mnoho, ale pár slibných šancí jste již měl. Co udělat pro první branku za Vsetín?

Ani nevím, asi se víc „zabejčit“, hlavu do ledu a zkusit to tam zarvat no (směje se).

Jak je hrát za nejlepším útokem ligy? Asi lepší hrát s Lubošem Robem, jak hrát proti, že ano.

Je to dobrý. Hra tady na Vsetíně je hodně hnána dopředu. I já zezadu můžu podpořit útok, protože vím, že mi to kluci občas nahrají a nemusím se bát, že když zaútočím nikdo se za mě nevrátí. Zároveň jak všichni jsou útočně laděni, nedělá jim problém i bránit dozadu, takže je to super. A co se týká Luboše tak určitě. On se strašně těžko hlídá. Já si pamatuji, jak jsem tady proti němu hrál a rozhodně to nebylo nic příjemného (směje se).

Zpět k utkání, měli jste sice hodně přesilovek, ale ke konci jste si to trochu začali komplikovat oslabením. Tohle trochu Vsetín trápí, jak to vidíte vy?

Myslím si, že ty tresty jsou trochu z přemíry snahy hrát hokejkou. Občas nějaké podražení. Jsou tam i fauly, které jsou podle mě zbytečné, ale to k tomu hokeji prostě občas patří.

Vracíte se prakticky zpět na místo činu. Jedete do Kadaně, bude vás tam někdo podporovat? A cíl cesty?

Možná rodiče, jinak asi ne. Zase takovou fanouškovskou základnu jsem v Ústí neměl (směje se). Takže možná rodiče jinak nikdo. A cíl cesty jsou určitě tři body. Uděláme pro to všechno.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov