Co a jak na stadionu? Přinášíme odpovědi na 10 nejčastějších otázek k sobotnímu startu ligy

Redakce • 09.09.2020

Nová sezona začne vsetínským hokejistům už v sobotu, kdy od 17 hodin na domácím ledě přivítají nováčka soutěže z Šumperku. Pro dobrý start budou Valaši potřebovat podporu svých příznivců. Ne každý fanoušek ovšem sleduje zpravodajství každý den. Proto přinášíme odpovědi na deset nejčastěji se opakujících otázek, které v hokejové veřejnosti rezonují. Před závorkou vytkněme, že v mistrovských zápasech bude platit stejný režim jako u přípravných duelů s Prostějovem a Porubou (nařízení platná od 1. září).

1. Jsem držitelem permanentky na aktuální sezonu. Budu při zápase sedět na svém místě?
Ano, budete. Klub VHK ROBE Vsetín reaguje na aktuální vládní nařízení. Zatímco na začátku přípravných zápasů byl režim jiný, od 1. září vešla v platnost úprava restrikcí. Všichni držitelé permanentek tedy mohou přijít na stadion a fandit hokejistům ze svého předplaceného místa. Podobná situace je u držitelů permanentek na stání.

2. Jsou vstupenky na zápasy normálně v prodeji?
Ano, je to jednoduchá matematika. Počet permanentek odečteme od hodnoty aktuální snížené kapacity stadionu. Výsledná cifra znamená počet vstupenek, které klub může uvolnit do prodeje. Protože je kapacita omezená, doporučujeme všem fanouškům zajistit si vstupenku na utkání zavčasu, nejlépe online. Samozřejmě před zápasem samotným budou otevřené pokladny, u kterých si můžete lístek koupit fyzicky.

3. Sedí se na stadionu ob řadu a ob sedadlo?
Ne. Toto nařízení seshora musel klub akceptovat v průběhu většiny přípravných zápasů, od 1 září už tomu tak není a sedět můžete, jak jste zvyklí. Viz odpověď na otázku č. 1.

4. Musím si vzít s sebou na stadion roušku?
Z aktuálních hygienických opatření, se kterými klub nic neudělá, vyplývá, že všichni návštěvníci zápasu musí mít po celou dobu ochranu úst a nosu. Samozřejmě pokud se potřebujete občerstvit, roušku si můžete sundat.

5. Platí na zápasech nějaká omezení?
Podle aktuálních hygienických opatření musí mít všichni fanoušci na stadionu ochranu úst a nosu. Musí také dodržovat odstupy a nepřecházet z jednoho sektoru do druhého. Každý sektor má vlastní občerstvení a sociální zařízení. Na stadionu je také systematicky rozmístěná dezinfekce. Děkujeme za pochopení.

6. Mohou na utkání dorazit fanoušci soupeře?
Ano, mohou. V souvislosti s aktuálními nařízeními byl ale zrušen sektor Hosté a fanoušci soupeře na sobě nesmí mít klubové symboly a zakoupí si standardní vstupenky.

7. Nakolik je pro klub důležitá podpora fanoušků?
Podpora fanoušků je pro klub naprosto zásadní. Vsetín = Lapač = fanoušci. Tato rovnice dlouhodobě úspěšně funguje. Bouřlivé tribuny vyburcují hráče k těm nejlepším výkonům a důležitá je i ekonomická stránka. Vsetín může hrát špičku Chance ligy a prát se o postup do nejvyšší soutěže jen díky zájmu fanoušků. Příjmy ze vstupného tvoří až 30 procent rozpočtu.

8. Mohu klub v této nelehké době nějak podpořit?
Klub nejvíc podpoříte, když přijdete na hokej a užijete si utkání. Samozřejmě si také můžete pořídit nějaký produkt z fanshopu, který otevírá před utkáním už v 16 hodin a zavírá v 19:00. Všem fanouškům děkujeme za podporu!

9. Probíhají na stadionu nějaké zvláštní kontroly?
Ne. Nemusíte se bát žádných nestandardních represí ani kontrol. Chceme, aby si fanoušci užili hokej tak, jak byli po celá léta zvyklí. Samozřejmě všichni musíme respektovat omezení uvedená v odpovědi na otázku č. 5.

10. Kde najdu oficiální zdroj všech aktuálních opatření?
Oficiální dokument najdete na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví České republiky.