Další posila do ofenzivy, na Valašsko přichází Pavel Klhůfek: Chci Vsetínu pomoci, jak jenom to půjde, hlásí

Redakce • 11.07.2022

Kádr hokejistů VHK ROBE Vsetín se rozrostl o další posilu. Zelenožlutý dres bude nově oblékat útočník Pavel Klhůfek, jenž má zkušenosti z nejvyšší soutěže, Chance ligy nebo EBEL a poslední tři sezony strávil ve slovenských Košicích. „Pavel má všechny předpoklady pro to, aby byl tahounem mužstva a jednou z jeho nejvýraznějších osobností,“ okomentoval novou tvář trenér Roman Stantien. „Věřím, že budu jedním z nosných hráčů,“ uvedl třicetiletý rodák ze Zlína po podpisu smlouvy.

Pavle, jak se zrodil váš přesun na Valašsko?
Můj agent si volal se sportovním manažerem VHK Radimem Tesaříkem a v rozhovoru zmínili moje jméno. Následně se mi pan Tesařík společně s trenérem ozvali. Byl jsem zrovna na dovolené a domluvili jsme se, že se setkáme, jak se vrátím. Setkali jsme se hned druhý den po dovolené na Vsetíně, byly mi řečeny vize, a co se ode mě čeká. Líbilo se mi to, a proto jsem tady.

Co vás přesvědčilo?
Oslovil mě zájem a rychlé jednání ze strany klubu, stejně tak se mi líbí tým, který se ve Vsetíně tvoří. Velmi rychle jsme se domluvili také na podmínkách. Dlouho jsem Chance ligu nehrál, ale sledoval jsem ji na dálku. Těším se na novou sezonu a je to pro mě zase nová výzva.

Máte přehled o soupeřích, se kterými se v sezoně utkáte?
Většinu kluků z Chance ligy znám. Když jsem sledoval nějaké zápasy, bylo to i proto, že jsem měl v jednotlivých klubech kamarády nebo známé. Samozřejmě jsem sledoval i loňské finále Vsetína proti Jihlavě. V televizi nebo v online streamu to vypadá jinak než na ledě, takže nějaké závěry jsem si pro sebe nedělal. Na soupeře jako takové jsem se nezaměřoval, k tomu dojde až postupem času.

Bavili jste se s trenéry o tom, jaká by měla být vaše role v týmu?
Moje role by měla být důležitá, čeká se ode mě dost. Nepřišel jsem proto, abych tu roli nenaplnil. Chci pomoci Vsetínu, jak to jenom půjde. Ať už to budou góly nebo body. Budu se snažit plnit to, co mi trenér zadá. Vím, že se ode mě hodně čeká. Mám to takto mnohem radši, než kdybych si to měl přijít jenom zkusit a nic konkrétního by nezaznělo. Věřím, že budu jedním z nosných hráčů.

Jaký máte cíl pro svoji valašskou misi?
Můj cíl je, že chci s týmem dokonat to, co se loni nepodařilo. Tedy udělat ten poslední krok. Tým na to máme a co jsem sledoval loni, chyběl k tomu kousek. Myslím, že letos není nemožné toho dosáhnout.

Znáte někoho ze svých nových spoluhráčů?
S klukama jsem nehrál, jenom s Víťou Jonákem jsme byli společně asi čtrnáct dní v Českých Budějovicích. Je stejný ročník jako já, takže jsme se potkávali i v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Osobně ale zatím neznám nikoho, se všemi se teprve seznámím.

Poslední tři roky jste strávil na východě Slovenska v Košicích. Jaká to byla etapa?
Vzpomínám jenom v dobrém. Košice udělaly velký krok k tomu, aby byly velký klub. Šlapalo to tam, bylo o nás fantasticky postaráno. Bylo to výborné angažmá a výborné tři roky.

Hráčům A-týmu minulý týden skončila suchá část letní přípravy. Vy jste se připravoval individuálně?
Mám nějaké věci od trenérů a letní přípravu si posledních pět nebo šest let dělám sám. Vždycky jsem byl na sezonu dobře připravený. Samozřejmě Chance liga je pro mě po třech letech jiná soutěž, v přípravě bude potřeba zase trochu něco jiného, ale v suché fázi trénuje každý hokejista tak, aby dobře bruslil a byl silný. Každý trenér má sice něco jiného, ale v zásadě jsou letní přípravy všude hodně podobné. Ve výsledku se ukáže na ledě, kdo je nachystaný.

Těšíte se, až vyjedete s novými spoluhráči na led?
V Košicích jsme sezonu končili také na konci dubna, ale už je to dva a půl měsíce, takže už se těším na led. Prvních čtrnáct dní bude asi klasicky náročných, než se do toho člověk dostane. Ale moc se těším, až se rozjedou přípravné zápasy a sezona.

Na statistiky Pavla Klhůfka se můžete podívat ZDE (klikněte).

Komentář hlavního trenéra VHK Romana Stantiena:

„Pavel má všechny předpoklady pro to, aby byl tahounem mužstva a jednou z nejvýraznějších osobností týmu, který na novou sezonu tvoříme. Věříme, že  tyto ambice v průběhu sezony naplní. Má dobré zakončení i nahrávku, je komplexní hokejista,“ uvedl Roman Stantien, hlavní trenér VHK ROBE Vsetín.

Aktuální kádr VHK ROBE Vsetín:

• Brankáři: Maxim Žukov, David Sachr
  • Obránci: Ondřej Němec, Jiří Říha, Ondřej Smetana, Marek Voženílek, Tom Ondračka, Michal Hryciow, Šimon Jenáček, David Kajínek
  • Útočníci: Jan Berger, Štěpán Bláha, Adam Hořanský, Pavel Jenyš, Vít Jonák, Daniel Klímek, Peter Lichanec, Roman Přikryl, Luboš Rob, Riku Sihvonen, Jan Štefka, David Vítek, Pavel Klhůfek