Další výztuž do útoku! Vsetínský dres oblékne Vlastimil Dostálek

Redakce • 02.05.2019

V pořadí pátou posilu pro Vsetín je urostlý křídelník Vlastimil Dostálek. Zařazuje se po boku Ondřeje Bláhy, Davida Tůmy, Branislava Rehuše a Jakuba Doktora k další nové valašské akvizici. Rodák z Přerova je pro vsetínské fanoušky určitě známým jménem. Jako soupeř se Vsetínu postavil již v několika týmech. V dresu Přerova, českobudějovického Motoru a naposledy i v dresu Jihlavy. V Dukle se však společně na nové spolupráci nedohodli, a tak se na něj mohou těšit fanoušci Vsetína.

Vlastimil Dostálek

► Datum narození: 23.8.1994 (24 let)
► Výška/váha: 189 cm, 84 kg
► Držení hole: levé
► Místo narození: Přerov
► Bývalé kluby: Přerov, Hradec Králové, Ústí nad Labem, Kometa Brno, České Budějovice, Jihlava.
Profil na eliteprospects.com: ZDE

Přerovský odchovanec je na své zkušenosti stále mladým hráčem. Ve čtyřiadvaceti letech má za sebou již nemalou sbírku angažmá. Ty poslední dvě v Jihlavě a Českých Budějovicích mu však částečně narušilo poranění kolene, které vygradovalo až v operaci menisku. Nyní je však nová vsetínská posila v pořádku a připravena bojovat za Vsetín. Vlastimil Dostálek má za sebou již 241 zápasů ve druhé nejvyšší české soutěži. Během zápasů zaznamenal 131 (77+54) kanadských bodů. Vyzkoušel si i Extraligu. Celkem 46 zápasů s bilancí 11 (6+5) bodů.

Bude pro mě čest hrát za Vsetín, prozrazuje Vlastimil Dostálek

„Měl jsem opci v Jihlavě a řešil jsem, jestli budu pokračovat nebo ne. Nakonec jsme se v Jihlavě dohodli, že tam pokračovat nebudu. Přišla nabídka ze Vsetína, neváhal jsem a domluvili jsme se velice rychle. Jsem rád, že jsem tady,“ říká k přesunu na Vsetín nová posila. „Znám tady spoustu kluků, výborní fanoušci, výborní trenéři. Vsetín je klub s bohatou historií, takže je pro mě čest tady být a hrát za něj,“ vysvětluje svou motivaci hrát za Vsetín. „Přijetí v kabině bylo super. Jak jsem říkal, dost kluků už znám a už můj první den cítím, že tady bude super parta,“ prozrazuje po svém prvním tréninkovém dni. „V prosinci jsem prodělal operaci kolena, ale už jsem v pořádku. Po sezoně jsem se tomu trošku věnoval a nyní jsem stoprocentně připraven na přípravu,“ vysvětluje svou aktuální zdravotní situaci. „Letní příprava asi nikoho nebaví, ale je to potřeba, abychom v sezoně měli nějakou kondici a fyzičku. Zvlášť, když bude sezona dlouhá v což doufám. Je to potřeba, ale moc mi to nechutná,“ říká s úsměvem Vlastimil Dostálek.

Sháněli jsme náhradu za Luboše Robe, říká Radim Tesařík

„Vlasťu Dostálka jsme brali hlavně proto, protože jsme věděli, že nám asi odejde Luboš Rob. Sháněli jsme tedy typologicky podobného hráče, jenž nám bude střílet branky. Vlasťa je urostlý hráč, který umí být produktivní a někoho takového jsme přesně hledali. Bylo pro nás velké plus, že na Vsetín chtěl jít, ale museli jsme počkat, jak se vyvine situace s Jihlavou, která na něj měla opci. Jsme rádi, že to dopadlo a můžeme jej přivítat v našich řadách,“ říká k novému hráči klubu Radim Tesařík.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov