Další zbraně pro vsetínský útok! Přichází Roman Rác a Mitch Theoret

Redakce • 15.05.2018

Jedna věc je jasná, vsetínský útok bude letos hodně našlapaný. Minimálně na papíře to už nyní tak vypadá, jak si všechno sedne na ledě, na to si musíme ještě nějaký měsíc počkat. Po příchodu Víta Jonáka, Luboše Roba, Antonína Pechance a Mikaela Kuronena jsou tady dva další kvalitní forvardi. Po dvou zahraničních finských posilách vítá vsetínský klub Slováka Romana Ráce a Kanaďana Mitchella Theoreta.

„Po příchodu obou útočníků se zdá být tým na sezónu téměř kompletní, ještě budeme možná řešit jednoho obránce a samozřejmě musíme doplnit náš brankářský tým. Oba tito útočníci přicházejí na Lapač s cílem zvýšit ofenzivní sílu mužstva. Roman WSM ligu zná, bude rozhodně posilou do přesilovek. Mitche jsme sledovali v průběhu sezony, kdy působil v Norsku a věříme, že jeho důraz a zakončení bude platit i na Vsetíně. Mitch, i když je z daleké Kanady, tak již komunikuje s Ondrou Koptou, se kterým působil v jednom týmu v kanadské juniorské soutěži a po letech se tak potkají, tentokrát na Lapači,“ řekl k dalším příchodům do řad Vsetína jednatel klubu Daniel Tobola.

Roman Rác

Slovenský útočník strávil v Olomouci největší část své dosavadní kariéry. Pomohl jí dostat se do extraligy a ihned ve svém úvodním působení v české nejvyšší soutěži nasbíral skvělých 30 bodů (10+20). Svými výkony si zasloužil pozvánku do reprezentace Slovenska, kde v sezoně 2014-2015 zaznamenal v šesti utkáních i premiérovou trefu v národním dresu. Romana Ráce však postihly zdravotní problémy a hrozilo, že už nebude moct dělat to, co má tak rád. Bojoval a dokázal se vrátit. Loňskou sezonu si jej fanoušci mohou pamatovat ze zápasů s Havířovem, kde patřil mezi nejlepší hráče soupeře. Nyní bude oblékat zelenožlutý dres a fanoušci na Lapači se mohou těšit na jeho umění. Romane vítej!

Mitchell Theoret

V letošní sezoně to vypadá, že se kluci v kabině naučí dobře anglicky. Mitch Theoret je další zahraniční posilou, ale do úplného neznáma nepřichází. V zámoří se již potkal v dresu Niagara IceDogs s Ondřejem Koptou. „S Mitchem jsme spolu hráli v Niagaře v Kanadské OHL (Ontario Hockey League je jedna ze tří hlavních kanadských juniorských lig – pozn. redakce). Pamatuji si ho jako dobrého kluka a solidního útočníka. Nenapadlo by mě, že se ještě někdy setkáme ve stejném týmu, ale jsem rád. Věřím, že nám Mitch pomůže a sezóna bude podle našich představ,“ sdělil k příchodu staronového spoluhráče útočník Ondřej Kopta. Rodák z Montréalu si prošel i draftem. V roce 2011 si ho v sedmém kole vybral New York Islanders. V NHL si však nikdy nezahrál, ale v kanadské juniorce nastupoval v jednom týmu s nynějšími hvězdami nejslavnější soutěže jako Aaron Ekblad nebo Mark Scheifele. Loňskou sezonu odehrál v norské nejvyšší soutěži. Nyní si v dresu Vsetína zkusí českou WSM ligu. Vítej Mitchi!

Foto: Karolina Martinková / hc-olomouc.cz, sportsnet.ca