Daniel Klímek: Je těžké hrát, když se prohrává

Helena Hegeďová • 12.01.2018

Páteční zápas staršího dorostu byl jako na houpačce. Hosté se nejprve dostali do dvoubrankového vedení, aby mohl Vsetín čtyřmi brankami vývoj skóre otočit a vzít dvougólový náskok do své moci. Ani hosté si však nenechali brankové manko líbit a vyrovnali. Od této doby už se hrálo na remízu. „Ze začátku jsme byli aktivnější a hodně jsme tlačili. Bohužel jsme ale nedali vyložené tutovky,“ litoval po utkání Daniel Klímek, jenž měl v zápase také několik šancí, po kterých se mohli domácí dostat do vedení. Nakonec se Daniel v první třetině přeci jen prosadil a byl to právě on, kdo odstartoval střeleckou šňůru Vsetína.

Jak hodnotíte dnešní zápas?
Ze začátku jsme byli aktivnější a hodně jsme tlačili. Bohužel jsme ale nedali vyložené tutovky. Teda přesněji já jsem nedal dvě vyložené šance. Potom jsme dostali dva celkem nepříjemné góly, což nás na docela dlouhou dobu položilo. Před koncem první třetiny jsme ale snížili na 1:2, a to nás trochu nakoplo.

S čím jste do tohoto utkání šli?
My chceme do play-off, takže cíl pro dnešní zápas byl jasný – musíme vyhrát. Nakonec se nám to povedlo, i když jen za dva body, ale každý bod se počítá a teď je o to důležitější.

Také v minulém zápase jste vyhráli těsným rozdílem, zůstala tedy hra soupeře stejná?
Ano, hráli prakticky stejně a nesnažili se nic měnit ani během zápasu. Snažili se hrát jednoduše, protože mají dobrý první útok, ve kterém jsou tři útočníci z první desítky kanadského bodování soutěže. Nakonec jsme si ale s touhle hrou poradili a urvali jsme to.

Branky nejprve padaly hostům, ale na konci třetině jste snížili. Jak vypadala branka na 1:2?
Byla tam dobrá práce celé pětky, kdy to Pučis (Roman Půček) vypíchl soupeři a dal to na Miloša (Michala Matiaška). My jsme pak jeli dva na jednoho, kde mi to krásně podstrčil. Já už jsem si to pak jen zpracoval, vyjel, klička do bekhendu a do prázdné.

Na začátku druhé třetiny jste pokračovali ve střílení branek, měl na to váš gól velký vliv?
Určitě nás to nabudilo. Je těžké hrát, když se prohrává. Jakmile dáme branku, tak zápas dostane jiný náboj, celý tým to nakopne a zase se hraje líp.

Dvoubrankové vedení Brodu jste přeměnili na dvoubrankový náskok pro vás. Řekli jste si něco, když soupeř do konce druhé třetiny vyrovnal?
Samozřejmě, že to zapůsobilo na psychiku a trochu nás to položilo. My jsme se ale nevzdali a hráli jsme dál, chtěl bych za dnešní zápas pochválit celý tým.

Na začátku prodloužení jste hráli přesilovku, jak moc to hru ovlivnilo?
Je to neskutečná výhoda, hrát 4 na 3. A to jak v základní době, tak i potom v prodloužení. My jsme tu přesilovku bohužel nevyužili, což byla velká škoda, protože i já už jsem tam mohl střílet, ale ještě jsem kotouč vrátil zpátky. To byla možná chyba. Po skončení přesilovky jsme si ale udrželi tlak a naštěstí to tam padlo.

V neděli vás čeká daleká cesta do Litvínova, s čím na sever Čech pojedete?
Před dnešním zápasem jsme byli s Litvínovem na děleném čtvrtém místě. Oni dneska nehráli, takže jsme se dostali před ně, ale máme o ten jeden zápas navíc. Jednoznačně tam musíme vyhrát a potvrdit místo ve čtverce.