Děkuji za super sezónu, vzkazuje trenérům a svému týmu kapitán dorostu David Bednařík

Anna Pavlína Sedláčková • 21.03.2019

Dorost již ukončil letošní sezónu, kterou nezačal zrovna nejlépe „Začátek se nám moc nepovedl, prohrávali jsme skoro každý zápas.“ Ke zlepšení týmu přispěla podle kapitána Davida Bednaříka výměna trenérů. V posledním měsíci bojovali vsetínští dorostenci o postup „Zápas v Přerově, kde jsme ztratili body a pak jsme nepostoupili do play-off,“ odpovídá kapitán týmu na otázku klíčového utkání. Zároveň ale děkuje trenérům i svému týmu za skvělou sezónu.

Davide, jak hodnotíte tuto sezónu?
Začátek se nám moc nepovedl, prohrávali jsme skoro každý zápas. Pak se nám vystřídali trenéři a zlepšilo se to. Ke konci jsme už vyhrávali celkem dost. Škoda, že nám uteklo play-off.

Došlo také ke změně trenérů. Kde poté byly největší změny?
Přišel pan Barus, který preferuje víc bruslení a sílu. Preferoval, ať hrajeme tvrdě a víc nás motivoval k vyhrávání. Začali jsme více makat na trénincích a víc si věřit, pak to tak taky vypadalo. Začali jsme vyhrávat. A tak bych chtěl poděkovat všem našim trenérům, panu Konečnému, panu Tesaříkovi, panu Barusovi a panu Dědkovi a také všem hráčům. Děkuji za super sezónu.

Co byl v této sezóně bodem zlomu, po kterém jste se začali propracovávat výš?
Bylo to právě to, jak se vystřídali trenéři. Tím jsme se změnili a začali víc vyhrávat.

Který zápas byl v této sezóně osudným?
Zápas v Přerově, kde jsme ztratili body a pak jsme nepostoupili do play-off.

Který zápas v sezoně byl nejlépe odehraný?
Bylo to na začátku sezony, když jsme hráli proti Třinci. To jsme měli ještě pana Konečného a pana Tesaříka.

Který soupeř byl pro vás největším oříškem?
Když to budu počítat teď ve spodní tabulce, když jsme hráli o play-off, tak tam to byl asi Přerov. Museli jsme s nimi uhrát každý zápas. Hrají takový bojovný hokej, takže zápasy s nimi byly hodně vyrovnané.

Ze kterého jste naopak měli nejmenší strach?
Tak to byl Warrior, protože nemá moc kombinační hokej. Trenér je učí hrát jen do těla, zákeřně, zranit protihráče. Nemají žádnou taktiku, snaží se získat body jenom na tom.

Ze začátku roku k vám přišli kluci ze 7+8 třídy. Jak se vám s nimi hrálo? Pomohli vám v něčem?
Tak malí hráči byli do počtu. Trénovalo se nám s nimi dobře, snažili se. Jeden z nich za nás také nastoupil do zápasu, což nám taky pomohlo.

Na čem se pokusíte nejvíc zapracovat do další sezóny?
Hrát jako tým, začít se víc povzbuzovat a nahrávat si, na týmovosti.

Jak vnímáš změny v mládežnických kategoriích?
Je to rozhodnutí, které určili. No a my s tím nic neuděláme.