Den volna a znovu do akce, další kolo dorostenecké extraligy je naplánováno na pondělí

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 03.03.2019

Dorostenci zažili další z úspěšných týdnů, když posbírali všechny možné body. Obvykle mají po sobotním zápasu takřka týdenní volno a další utkání odehrají ve čtvrtek, nyní se však do Šumperka vydají už v pondělí. Až poté přijde pauza, kterou v sobotu ukončí duel v Přerově. Budou to dva z posledních třech zápasů nadstavbové části. Poté následuje v ELIOD Extralize dorostu play-off, o které Valaši srdnatě bojují. Momentálně jim k postupu z posledního místa schází jeden bod.

Vsetínští dělají v posledních kolech všechno pro to, aby se dostali do play-off. Nutno podotknout, že jejich výsledky tomu stoprocentně odpovídají, a tak pomalu mažou ztrátu na Chomutov, kterému patří druhá příčka ve skupině C. Systém soutěže je totiž takový, že do vyřazovacích bojů se dostanou všichni účastníci skupin A a B, mužstva, která vyhrají skupiny C, D a E a potom právě nejlepší z druhých míst v těchto třech skupinách. A na toto místo Valaši pomýšlí. V uplynulém týdnu jim v cestě stála Technika, s tou si Vsetínští poradili poměrem 7:4, a Warriors Brno (7:5). Oba zápasy odehráli vsetínští mladíci doma a vstřelili v nich dohromady 16 branek, jelikož se v každém ze zápasů trefili i v nadstavbovém prodloužení. A všechny tyto góly znamenají i navýšení kanadských bodů jednotlivých vsetínských hokejistů.

V utkání s Technikou zapsali hattrick obránce Václav Kočí (celkem 17+19) a útočník Jan Půček (25+37), který je v tabulce kanadského bodování Vsetína na druhém místě. O dva body před ním je Boris Babeliak (27+37). Jedničkou v brance je David Tkadlec (87,22%), nicméně proti oběma brněnským celkům se mezi tři tyče postavil Tomáš Krňa (85,56%).

K utkáním s Šumperkem a Přerovem zve Jakub Velikovský

Uplynulý týden
Rozdíl mezi zápasem s Technikou a Warriors – Warriors Brno jsou rozhodně nepříjemnějším soupeřem, hrozně osekávají. Technika také, ale u Warriors je takových věcí a okamžiků prostě více.
Divoká přetahovaná s Warriors – V kabině jsme si před třetí třetinou řekli, že půjdeme poctivě zezadu z obrany, ale nějak nám to nevyšlo. Napadaly nám tam góly.

Co nás čeká?
V Šumperku hned začátkem týdne – Myslím si, že to bude náročné, ale musíme to zvládnout.
V sobotu na ledě lídra z Přerova – Minule jsme nad Přerovem vyhráli, teď svůj výkon hodláme zopakovat i na jejich ledě.

Vzkaz fanouškům: Zvu všechny fanoušky na sledování našeho dalšího zápasu na onlajnech. Bojujeme o play-off a budeme rádi, za každou podporu.

13.2. Vsetín – Šumperk 4:2

Šumperku se v minulém týdnu nijak zvlášť nedařilo. Nejprve se utkal s Olomoucí, která hned na začátku třetiny vstřelila 3 góly. Draci se sice skórovali na začátku druhé periody, avšak pak přišly další střely kohoutů, které se šumperskému gólmanovi nepodařilo zachytit. Ve třetí třetině Šumperk sice vstřelil dva góly, na výhru jim to ale nestačilo. Nadstavba byla už pro tento tým šťastnější a v nadstavbových nájezdech byli úspěšní. Druhý zápas týdne dopadl obdobně. V první třetině bránu ubránili, avšak ve druhé už přišly střely Techniky, se kterou nakonec prohráli 2:5. Z tohoto utkání si ale i tak berou bod z nadstavby.

Jakub Kučera má se svými 36 body (15+21) oproti svým spoluhráčům velký náskok. Za ním s 29 body je umístěný Jiří Fibigr (15+14). Dále, ještě s relativně vysokým počtem gólů, je Patrik Janech se 16 body (8+8). Od Matěje Burdy (5+2) a Miroslava Slováčka (3+4), kteří mají každý po 7 bodech, jsou hráči, kterým se v letošní sezóně nedařilo příliš prosazovat, ale i tak mají ve svém týmu zásluhy.

Zápas: 9.3. Přerov - Vsetín 12:00

13.9. Vsetín – Přerov 2:6
25.10. Přerov – Vsetín 2:1
13.12. Vsetín – Přerov 5:4sn
19.1. Přerov – Vsetín 2:5
21.2. Vsetín – Přerov 2:1

To Přerovu se vedlo líp. První utkání se odehrálo na ledě Warrioru, kde se Zubrům podařilo nastřílet do brány 4 góly a mohli tak slavit zisk tří bodů, protože v nadstavbě byli Warriors přece jen úspěšnější. To v zápase s Olomoucí už jim štěstí nepřálo. V první třetině se Zubrům podařilo skórovat pouze jednou, za to kohouti se trefili dvakrát. Ani ve druhé části zápasu moc gólů nepadlo. Ve třetí sérii Přerovští už pouze inkasovali dvě branky. V nadstavbě se již z obdržených gólů vzpamatovali a ze zápasu si vezli domů alespoň bod.

I nadále je v čele tabulky Jakub Zembol, kterému se podařilo sesbírat 32 kanadských bodů (17+15). Tadeáš Hlávka má o devět bodů méně, ale stejně jak Jakub má na kontě více gólů než asistencí, a to dohromady 13. Matěj Halík má pak na svém kontě 20 bodů (9+11) a o bod méně má Jonáš Jobánek (9+10).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Krňa – Machů, Velikovský, Kočí, Mikula, Kuchařík, Krajčík – Bednařík, Jurek, Babeliak, Adámek, Matějíček, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

Šumperk: Ryšavý – Seidenglanz, Minařík, Netolický, Blaško, Koutecký, Panáček – Burda, Slováček, Kučera, Diviš, Peškař, Fibigr, Trögner, Janech, Haas, Šucha.

Přerov: Suchánek – Kaprál, Koblížek, Palguta, Brázda, Tomiga, Holík, Šilhavý – Štíbr, Ryšavý, Hradil, Zembol, Hlávka, Kuchta, Buršík, Jobánek.