Derby se Zlínem v rámci ZUBR Cupu bylo zrušeno

Klub, hokejprerov.cz, hokej.zlin.cz • 25.07.2019

Hlavní akcí srpnové zápasové přípravy mělo být derby v rámci ZUBR Cupu se Zlínem. To se nakonec po dohodě všech účastníků přerovského turnaje bohužel neodehraje. Program zůstává v platnosti, výjimkou je pouze zmiňovaný zápas se Zlínem. Valaši tak v rámci turnaje odehrají pouze zápas s Přerovem a Slavií Praha.

Valašské derby PSG Berani Zlín – VHK ROBE Vsetín měl původně hostit zimní stadion v Uherském Hradišti. Po zrušení této varianty se intenzivně jednalo o nové, celou situaci ovšem komplikovaly velmi vysoké náklady na zajištění organizace tohoto rizikového utkání, zejména co se týče bezpečnosti. Ve Zlíně je navíc proti i kolize s jinými akcemi v regionu, na Lapači zase probíhá rekonstrukce jedné z tribun.

Rozhodování pro nás bylo velmi těžké, rádi bychom zápas kvůli fanouškům hráli, ale rizika jsou příliš vysoká. V daném týdnu jsou v regionu dvě další velké akce (Barum rallye a Trnkobraní), které nepřímo ovlivňují organizační a bezpečnostní záležitosti utkání. Ty by byly nejnáročnější za několik posledních let (vyšší než zápasy s Kometou nebo Olomoucí), což s sebou nese nemalé náklady. Zvažovali jsme i změnu termínu, ale tím jsme si způsobovali více problémů v návaznosti na přípravu hokejistů na sezonu, uvedl generální manažer Zlína Martin Hosták.

„Bohužel okolnosti ani tento rok valašskému derby nepřály. Mrzí nás to především kvůli fanouškům, jelikož na utkání se těšil celý region, ale tak to prostě je. Věřím, že na potřetí, tedy v příští sezoně, již nebude nic bránit tomu, aby se derby jak ve Zlíně tak na Lapači odehrály,sdělil k zrušenému zápasu jednatel Vsetína Daniel Tobola.

Po společné dohodě všech tří klubů se tak nakonec valašské derby v rámci ZUBR Cupu hrát nebude. Další program čtvrtého ročníku turnaje se nemění.