Dneska jsem měl opravdu dobrý den, směje se René Kajaba

Kristýna Zigmundová • 29.10.2016

Čtyřiadvacetiletý útočník se pomalu rozstřílel již v utkání s Technikou a v zápase s Porubou se do toho pořádně opřel a z utkání si odnáší zasloužené 3 body. Ve 12. minutě dovedl k ohromnému jásotu celý stadion i svůj tým, když se mu poprvé podařilo vyzrát na hostujícího gólmana, „Byl jsem ve správný čas na správném místě.“ Směje se po vydařeném utkání, které nakonec skončilo 5:2 ve prospěch Valachů.

Od úvodu utkání byla vidět vyrovnanost obou týmu a bylo jasné, že Poruba nedá body zadarmo. René Kajaba, ale ve 12. minutě stál osamocen před hostujícím gólmanem Čechem, doklepl kotouč za jeho záda a Lapač v tu chvíli výbuch radostí poprvé. „Stoupnul jsem si ve správný čas na správné místo, dostal jsem puk, nějak se mi to tam nalepilo a dal jsem gól,“ směje se na precizní přihrávku, kterou dostal od Jakuba Čuříka, a nebyla pro něj tedy věda dostat kotouč do brány.

„Zápase se celkově hodnotí hodně dobře, dali jsme rychlý gól, dostali jsme se hodně do vedení a od toho se odvíjel zbytek utkání. Jsem rád, že jsme to dotáhli až na stav 3:0 a nakonec to i dotáhli do úspěšného konce.“

V předešlých utkáních se Valachů nedařila hra v oslabení, v zápase s Porubou šel ale vidět obrovský pokrok vůči minulým utkáním, „Rozebírali jsme to na videu, když jsme se dívali, jak hrají, takže si myslím, že jsme byli připravení a bránili jsme dobře.“ Ten samý pokrok se promítl i do hry v přesilovkách, která dělala týmu problém. „Docela hodně ty přesilovky cvičíme na trénincích, takže si myslím, že bychom ty góly teď už měli dávat. Teď nám to tam padá, což už je v pořádku. Jen je škoda, že jsme neproměnili ty přesilovky 5 na 3. Měli jsme tam celkem hodně střel, ale jim se to tam dařilo vykrývat. Trenér nám k tomu jistě ještě něco řekne, jak se budeme dívat na video, a my uvidíme, co ještě musíme zlepšit.“

René Kajaba si z utkání odnáší titul Nejlepšího hráče utkání, dvě branky a klobouk, „Ano, dostal jsem pivo a klobouk. Dneska jsem měl opravdu dobrý den,“ směje se hvězda zápasu, která si ještě v závěru chtěla jít pro hattrick. V závěru byl ale u kotouče Vojtěch Šilhavý, který ho nakonec dostal do prázdné brány. „Vojta to tam doklepl, to, že nemám hattrick, mi moc nevadí, důležitá je výhra za tři body.“

Do dalšího utkání s Hodonínem půjdou Valaši s jasným cílem, „Na zápas v Hodoníně se patřičně připravíme a budeme chtít vyhrát,“ říká na závěr René Kajaba.