Dneska nám prostě nepřálo štěstí, jinak si to neumím vysvětlit, říká Jakub Teper

Kristýna Zigmundová • 14.10.2017

V sobotním utkání nastoupili Valaši proti hostům z Třebíče. Úvod se domácím povedl na výbornou a po pár minutách vedli 1:0. Bohužel se hostům podařilo poslat na gólmana dvě, vcelku nenápadné, střely a bylo vymalováno. „Oni dvakrát vyjedou a dají nám dva góly. My se navíc na ty góly příšerně nadřeme, a nakonec už je to pro nás fakt těžké,“ říká Jakub po zápase, který Valaši prohráli 1:3.

„Zápas se mi nehodnotí vůbec lehko. Byli jsme neefektivní a prostě jsme prohráli. Jinak, než takto se to hodnotit prostě nedá,“ začíná pozvolna Jakub Teper. „Zápasy s Třebíčí jsou ale vždy takové. Oni sázejí na brejky, které prostě dokážou proměnit. To se nám nedaří,“ říká na adresu soupeře, který nebyl na ledě moc výrazný. I přes to se mu však podařilo vyhrát zápas 3:1.

Počet střel 39:20 jasně říká, kdo měl na ledě střeleckou převahu. „Ono to vypovídá o tom, že mi je tlačíme, ale nepadá nám to tam. Oni dvakrát vyjedou a dají nám dva góly. My se navíc na ty góly příšerně nadřeme, a nakonec už je to pro nás fakt těžké,“ říká Jakub a druhým dechem dodává. „Nám navíc nevycházejí ani ty přesilovky. Ty jsou dlouhodobě náš největší problém. V takovémto zápase neproměnit přesilovku 5 na 3 prostě nejde. My to tam podle mě zbytečně zpomalujeme a snažíme se to hrát moc složitě. V takovýchto situacích bychom měli posílat puky na bránu a dorážet. Ne jen zbytečně kombinovat. Děláme si to zbytečně jen těžší.“

Valaši inkasovali dvě, vcelku nenápadné branky, které jistě nikdo nepovažoval za nijak nebezpečné. Jakub ale nevidí zásadní chybu v gólmanech. „Máme hodně vyrovnané gólmany a my jim musíme prostě pomáhat. Jinak to nepůjde,“ má jasno. Jak podle něj vypadaly tyto střely? „Abych pravdu řekl, tak ten první gól jsem vůbec neviděl, takže nemůžu posoudit. A ten druhý, to jel myslím hráč po straně a nějak mu to tam zapadlo, no... Měli prostě asi víc štěstí.“

Podle podrobných statistik, které se z utkání získávají je patrné, že Jakub dostává na ledě hodně prostoru. „Hrajeme na tři obrany, takže jsme tam všichni více než útočníci, k tomu se ještě přidá nějaká ta přesilovka a ten čas narůstá.“ To se také projevuje i na počtu střel, které vyšle na bránu. Už v zápase bylo dost jasné, že do něj spoluhráči vkládají naděje, protože v loňské sezóně se mu podařilo dát spoustu gólu právě od modré. „Určitě to není jenom u mě. Všichni kluci se to snaží nahrávat dozadu a odtamtud to nahazovat na bránu. Jak říkám, my potřebujeme dávat jakékoliv góly. Musíme to tam prostě házet a nesmíme nic vymýšlet. Víme, že nám to prostě nejde. Musíme to tam prostě dorvat silou vůle. Nic jiného nás teď asi nezvedne.“

Několikrát se v zápase stalo, že měli domácí na hokejkách jasnou branku, bohužel to tam ale nespadlo. V čem vidí Jakub problém? „Abych pravdu řekl, tak nevím. Možná je to tím, že jsme nebyli dostatečně důrazní, možná i tím, že nám chybí štěstí. Dneska mi přišlo, že jsme se snažili. Soupeře jsme zatlačili, vůbec jsme nehráli špatně. Podle mě nemáme prostě štěstí to do té brány dostat. Jinak si to neumím vysvětlit.“

Hra domácích se po druhé brance zdála trochu nejistá a bylo poznat, že je to zasáhlo. „Ono je to vždy nepříjemné, když tým vede, a pak tam padnou prostě takové dva nešikovné góly a najednou se prohrává. My ale nemůžeme věšet hlavu za žádného stavu a musíme prostě 60 minut makat a snažit se ty zápasy otáčet. Vesměs končí většina zápasů o gól a my to prostě musíme nějak otočit, protože se nám ta osmička vzdaluje, a to určitě nechceme,“ říká ještě na závěr.

Hned na druhý den ale čeká Vsetín další podívaná. Na Lapač dorazí soupeř z Ústí nad Labem a o podívanou jistě nebude nouze. „Ústí je nepříjemný soupeř, jako všichni. Je to úplně něco jiného než loni. My ale musíme hlavně prolomit to naše střelecké štěstí a prostě všechno posílat do brány. Budeme tedy doufat, že je takto přetlačíme a nějak se odrazíme od těch spodních příček tabulky.“