Do Vsetína míří Orlová, páry mají zvýhodněné vstupné

Václav Trávníček • 17.02.2010

Už pouze šest zápasů zbývá vsetínským hokejistům odehrát do konce základní části. Ve středu večer změří Valaši na vlastním ledě síly s celkem Orlové. Ve hře je hodně: body, účast v play off a v něm co možná nejlepší výchozí pozice. Na utkání, které začne v 17:30 na zimním stadionu Na Lapači, mají páry zvýhodněné vstupné: zaplatí pouze jednu vstupenku a druhou dostanou jako dárek zdarma.

Tým Orlové momentálně okupuje čtvrté místo, což si ambiciózní tým od polských hranic před sezónou určitě nepředstavoval. Také proto došlo u středečního soupeře Vsetínských k výměně trenérů – k týmu nově nastoupil kouč Josef Ziemba a premiéra se mu podařila: Orlová dokázala porazit na silný Přerov 3:2. „Hlavní je, že jsme se zvedli psychicky,“ liboval si novopečený kouč orlovského A-týmu.

Vsetín v minulém kole podlehl v přestřelce Břeclavi, na jejímž ledě bral pouze bod za prohru v prodloužení. Valaši se však museli obejít bez klíčových hráčů, z nichž někteří by ve středu měli nastoupit.

Utkání Vsetína s Orlovou začíná v 17:30 a nebudete-li moct zavítat na zimní stadion, můžete zápas sledovat v rámci online přenosu.

Předchozí vzájemné zápasy:

16.kolo, 23.11.2009
Valašský hokejový klub - HC Orlová 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)
Branky: 2. Vaněk (Tomis), 49. Rajnoha (Ondráček, Štraub) - 14. Kraft (Grygar, Mintěl), 29. Potočný (Dušek , Mintěl), 48. Kraft (Rozum), 54. Ovšák (Grygar, Kraft).

Řekli po zápase: „Nebudeme se schovávat za nějaké prázdné fráze, že nám chybělo štěstíčko a tak dál. Výkonu chyběla bojovnost, nešli jsme vítězství naproti. Celkově se nám nedařilo a pak to na ledě vypadalo tak, jak to vypadalo. Trenér nám dal najevo, že takhle to prostě nejde.“ Daniel Vaněk

27.kolo, 28.10.2009
HC Orlová - Valašský hokejový klub 4:6 (1:3, 2:1, 1:2)
Branky: 7. Škatula (Vydra), 27. Ovšák (Potočný), 31. Samiec (Potočný), 43. Grygar (Mintěl) - 2. Vaněk (Knebl), 9. Sakrajda (Matula, Ševčík), 14.Sevčík (Tomis), 33. Rajnoha P. (Ondráček), 49. Klabačka (Sakrajda), 57. Sakrajda (Ševčík).

Řekli po zápase: „Vítězství nás potěšilo, ale myslím si, že za stavu 3:1 jsme hráli trošku lehkovážně v obraně, tam jsme měli být důslednější. Hráče jsme upozorňovali, že rozhodčí bude pískat všechno. Vyrovnali se s tím slušně a do třetí třetiny je to vyburcovalo, hráli se zdravou agresivitou a šťávou. Jsem rád, že se trefil i Dan Vaněk, který byl dlouho mimo. Jde na něm vidět, že mu chybí ještě herní praxe a kondice, ale zapadl do toho dobře a je oživením mužstva.“ Juraj Jurík

5.kolo, 30.9.2009
HC Orlová - Valašský hokejový klub 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)
Branky: 10. Kraft (Dušek, Grygar), 35. Studený (Vydra), 51. Potočný - 2. Sakrajda, 8. Ondráček (Ševčík).

Řekli po zápase: „První chyba byla ta, že jsme dostali v první třetině gól na 2:1. Kdybychom úvodní dějství vyhráli 2:0, utkání by pak vypadalo jinak. Podle mne ale rozhodla druhá třetina, v nímž jsme měli hodně vyloučených a inkasovali na 2:2. V poslední třetině jsme pak dostali blbý gól hned po buly, na který jsme už nedokázali odpovědět.“ Robin Ševčík

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Hromada (21. Plšek) – Rajnoha, Vodák, Kapr, Matula, Farda, Tesařík J. – Mokrejš, Klabačka, Ondráček – Vaněk (21. Tesařík D.), Sakrajda, Hrňa – Sýs, Knebl, Plachovič.

Orlová: Šafránek - Urbánek, Mintěl, Grygar, Kraft, Dušek, Štefanka, Prokop, Potočný, Rozum, Hegegy, Vydra, Stránský, Studený, Samiec, Valchař, Kotásek J., Najdek, Říčka, Sznapka, Galgonek.

Autorem fotografií je Lukáš Bajgar