Do posledního zápasu série dáme vše, slibuje Martin Ambruz

Lucie Krampotová • 18.03.2015

Vsetínský tým si již vybral dva ze tří mečbolů. Nejprve v prodloužení padl na domácí půdě svého soupeře a druhý zápas mu téměř celý pod taktovkou přenechal. I přes prohru ale všichni v týmu věří ve šťastný konec a do posledního utkání vstoupí naplno. Vždyť minulý rok si při čtvrtfinále s Opavou vyzkoušeli, že vypjaté chvíle v play-off umí zvládnout. „Vloni jsme otočili s Opavou a stejně tak budeme chtít vyhrát letos, dáme do toho vše.“ říká jeden z nejproduktivnějších vsetínských útočníků play-off, Martin Ambruz.

Dnes se ukázalo, že poslední krok je opravdu nejtěžší, viďte?
Jestli je nejtěžší, to nevím. Párkrát už jsme podobnou situaci hráli, ve čtvrtek se všechno rozhodne. Tam to je naprosto otevřené, první gól může být rozhodující.

Po prvním gólu to mohlo vypadat, že jste složili zbraně. Kde je pravda?
Možná trochu ano, ale to, že prohráváme 0:1 by nás nemělo rozhodit. Dostatečně jsme na to nezareagovali. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale gól nepadl a my se tím potrápili až do konce.

Co byste označil za klíčové momenty dnešního zápasu?
Mohl by to být první gól. Ale okamžiků, ze kterých mohou vyplynout různé obraty a také nemusí, těch bylo hodně. Je těžké říct, co bylo dnes nejdůležitější.

Teď je Poruba nahoře a měla by na tom být psychicky velmi dobře.
Asi by měla být, ale stejný předpoklad mohl doteď platit o nás a moc to nevyšlo. Jak moc jí dnešní výhra pomohla, to se uvidí ve čtvrtek.

Byli jste dnes nervózní? Hojné počty fanoušků, plný stadión a velké očekávání mohou způsobit své.
Přijde mi, že já nervozitu jako takovou moc nevnímám. Když jste na ledě, diváky příliš neregistrujete. Na střídačce, kde je všude rachot, to ano. Ale na ledě se plně soustředíte na hru. Takže nervozitou to dnes určitě nebylo.

Autobusem do Poruby!

Klub je opět připraven v případě zájmu vypravit autobus či autobusy ve čtvrtek 19.3. na 5. semifinále do Poruby. Odjezd od zimního stadionu je v 16 hod. Možnost přistoupení i ve VM - zastávka Vsetínská. Cena zpáteční jízdenky činí 100 Kč na osobu. Závazné přihlášky pište na mail: klub@hc-vsetin.cz a uveďte vždy jméno a příjmení + počet osob.

Z tribuny se dnes zdálo, že nevyvíjíte takový pohyb, jako v posledních zápasech.
Z tribuny to tak nejspíš vypadat mohlo. Ale zápasy se táhnou a asi nejsme takový mančaft, který by odehrál každou sérii na tři vítězné. Tak to prostě asi nepůjde.

Budete se nějak speciálně připravovat na čtvrteční utkání?
To nevíme. Uvidíme. Oni znají nás, my známe je, nemáme s čím novým přijít. Tam už to bude spíš o štěstí a tom, kdo mu víc půjde naproti.

Má podle vás poslední zápas série favorita?
Na to se těžko odpovídá, každý bude chtít vyhrát. Nějak to dopadne, to se uvidí. Vloni jsme otočili s Opavou, pátý zápas pod tlakem jsme tehdy také hráli. Nyní jsme my, stejně jako náš soupeř vyhráli dva zápasy v sérii. Favorit myslím vyjde najevo až ve čtvrtek v devět večer.

Máte nějaký vzkaz pro fanoušky?
Chtěl bych jim poděkovat a doufám, že nás do Poruby přijedou ještě jednou podpořit.