Do prázdné brány a v přesilovce? To už jsem prostě musel dát, směje se Daniel Krenželok

Kristýna Zigmundová, Filip Bazala • 28.11.2017

Po výhře v Litoměřicích hodnotil zápas dvacetiletý obránce Daniel Krenželok „Do zápasu jsme šli s agresivní hrou, že prostě musíme bruslit a musíme je dohrávat. A hlavně že musíme získat tři body do tabulky, protože se chceme dotáhnout na osmé místo a play-off,“ říká bezprostředně po zápase. Mladý obránce působí především ve Vítkovicích, za možnost hájit barvy Vsetína je ale rád. „Musím poděkovat panu Dopitovi i Jenáčkovi, že mi dali prostor tady hrát a doufám, že jim to splácím dobrým výkonem. Moc dobře vím, že mě to tady může posunout někam dál a všechny ty tréninky a zápasy mi hodně dají.“

V Litoměřicích jste vyhráli utkání 6:3. Jste spokojení?
Spokojení určitě jsme, protože jsme získali tři body. Do zápasu jsme šli s agresivní hrou, že prostě musíme bruslit a musíme je dohrávat. A hlavně, že musíme získat tři body do tabulky, protože se chceme dotáhnout na osmé místo a play-off. Myslím si, že jsme ale byli celý zápas lepší, až na pár slabších chvilek, ale Jarda (Jaroslav Pavelka) nás v bráně podržel, ubránili jsme to a zaslouženě vyhráli.

Co bylo zlomovým okamžikem zápasu?
Myslím si, že to byl začátek druhé třetiny. Nějakých deset minut jsme je nepustili z pásma a dali jsme jim góly. Tím jsme to nastartovali a v závěru se už jen dohrávalo.

Skóroval jste poprvé v letošní sezóně. Spadl vám kámen ze srdce?
Jo. Tady na Vsetíně jsem měl už spoustu příležitostí skórovat, ale prostě mi to tam nespadlo. Měl jsem snad 4-5 tutovek, kdy to mohl být gól, ale já to tam ne a ne dostat. Dneska mi to tam ale Kucharda (Radim Kucharczyk) připravil jako na zlatém podnose. Do prázdné brány a v přesilovce. To už jsem prostě musel dát.

Bude vás to něco stát?
Tak to určitě. Už mi říkali v šatně, že budu muset dát něco do kasičky. Na druhou stranu jsem ale rád, že to pomohlo týmu k zisku tří bodů, a i kdybych ten gól nedal, tak je hlavní, že jsme vyhráli.

V zápase vzbudil hodně emocí moment, kdy domácí vstřelili/nevstřelili branku a vy jste tak mohli vstřelit branku na 6:2. Jak byste popsal tuto situaci? Co se stalo?
Situaci jsem vůbec neviděl, ale kluci potom v šatně říkali, že domácí trefili jen tyčku. Ze zadní spojnice by se to podle mě nemohlo ani takto odrazit.

Zítra vás čeká zápas proti Ústí nad Labem. S čím do utkání půjdete? Zatím jste je vždy porazili za tři body. Co na ně bude platit?
To co dnes. Agresivní hra, bruslit, dohrávat souboje a pokusíme se být co nejvíc nepříjemní. Mají tam dobré hráče, super přesilovky, takže se musíme pokusit nebýt tak vyučovaní a získat tři body.

Jste hráč Vítkovic, ale chodíte hrát i za Vsetín, jak funguje domluva? Kdy hrajete za Vsetín a kdy za Vítkovice?
Záleží to především na trenérech. Jsem sedmý obránce, takže abych během zápasu neseděl na střídačce, tak mě posílají hrát tady, za což jsme hrozně rád. Musím poděkovat panu Dopitovi i Jenáčkovi, že mi dali prostor tady hrát a doufám, že jim to splácím dobrým výkonem. Moc dobře vím, že mě to tady může posunout někam dál a všechny ty tréninky a zápasy mi hodně dají.