Vstupenky online
  80. narozeniny

Do třetice všeho dobrého? Na Lapač zavítá českobudějovický Motor

Jan Tajzler • 10.01.2019

Chance liga uzavře v sobotu svou třetí čtvrtinu a pro Vsetín to znamená jediné, na domácím Lapači se postaví soupeři, proti kterému jako jedinému v dosavadním průběhu sezony nebodoval. Na Valašsko si najde cestu českobudějovický Motor, který by rád vsetínský tým zdolal i potřetí. Atraktivní utkání mezi dvěma kluby s největší diváckou přízni odstartuje v sobotu od 17:30 na vsetínském Lapači. Fanoušci se znovu mohou těšit na bohatý doprovodný program. Klub si zároveň dovoluje upozornit všechny fanoušky, aby v rámci svých možnosti dorazili na zimní stadion pěšky či použili veřejnou dopravu vzhledem ke sněhové kalamitě, která na Vsetíně a okolí panuje.

České Budějovice: Motor hledá správnou jiskru

Tým Českých Budějovic nezastihl přelom roku zrovna v nejlepší formě. Velký uchazač o jarní barážové boje z posledních pěti utkání vydoloval pouze pět bodů a to je málo. Motor dokázali zadřít soupeři, od kterých by se to nečekalo a nemusíme chodit daleko, již středeční utkání bylo pro mnohé překvapením, to když si Jihočechy vyšlápl nováček z Poruby a z jeho ledu odvezl všechny body po vítězství 4:0. Pokud se vrátíme ještě na závěr kalendářního roku 2018 najdeme nelichotivou porážku s Havířovem 0:4, zvlášť bolestivá se zdá také domácí porážka s Ústím nad Labem 2:3. Dvě vítězství které svěřenci trenéra Václava Prospala dokázali v poslední době uhrát odnesly týmy Třebíče (4:3sn) a Frýdku-Místku (5:3).

Motor aktuálně drží 4.místo v tabulce Chance ligy a jedno je před sobotním utkáním jisté, ať totiž dopadne jakkoliv, Motor bude čtvrtý i nadále, neboť ztráta na duo Kladno – Vsetín činí již čtyři body, Jihočechy pak stejná míra náskoku drží před Havířovem a Prostějovem. Jenže čtvrtá pozice určitě není vysněným cílem Motoru a Jihočeši budou určitě na Lapači usilovat o potřebné tři body, které by je znovu vrátili do hry o špičku tabulky.

Aktuálně nejproduktivnějším hráčem Motoru je s třiatřiceti body Martin Novák a společně s Davidem Gilbertem se dělí také o pozici nejlepšího střelce jihočeského mužstva, oba borci mají na svém kontě po třinácti trefách. Produktivní duo doplňuje Lukáš Endál, jenž nasměroval České Budějovice k vítězství při posledním vzájemném měření sil na Lapači, momentálně si havlíčkobrodský odchovanec vede s bilancí (12+15).

Za zmínku pak stojí bilanci českobudějovického obránce Pavla Pýchy, jenž dokázal nastřílet deset branek a na stejný počet asistoval. Nejproduktivnějším obránce českobudějovického týmu je však Žiga Pavlín (6+16). Jasnou jedničkou Českých Budějovice je Jan Strmeň, ve třiceti duelech si vychytal úspěšnost zákroků na úrovni 91,56% a průměrně inkasoval 2,13 branky na zápas.

Vsetín se pokusí poprvé v sezoně zabrzdit Motor

Tři body už jim jednou odvezli, nyní se Valaši chtějí Motoru pomstít a cennou kořist ponechat doma na Lapači. Českobudějovický tým je jediným v soutěži, na který ještě Valaši letos nedokázali vyzrát, ba co hůř ani proti němu nebodovali. Tým trenérů Dopity a Jenáčka je nyní odhodlán vybojovat další důležité vítězství k tomu, aby upevnil nejen pozici v první čtveřici, ale aby se pokusil co nejvíc vylepšit aktuální postavení v tabulce. Momentálně Vsetín okupuje třetí pozici a to jen díky horšímu skóre oproti druhému Kladnu, vítězství nad Motorem by se pro upevnění pozice ve vedoucí náramně hodilo.

Valaši po nečekaném nezdaru proti Benátkám zabrali a v novém roce čítají už tři vítězství, z nichž vytěžili zisk osmi bodů. Naposledy se zelenožlutí radovali v třaskavém derby na půdě Přerova, kde dokázali jít do vedení 3:0. Domácí Zubři se sice po šťastných trefách v závěrečné třetině zmátořili, ale bojovníci z Valašska opět vyrovnání nepřipustili a z Hané odvezli všechny body. „Myslím, že jsme odehráli výborné dvě třetiny. Do třetí jsme si řekli, že budeme hrát stejně. Bohužel jsme do toho vstoupili trochu lehkovážně, což nás stálo náskok, a Přerov jsme tak dostali zbytečně do hry. Po druhé brance už to od nás bylo trochu nervóznější, ale jsme rádi, že jsme to dobojovali a dotáhli do vítězného konce,“ hodnotil čtvrté vítězství Valachů v řadě na ledě soupeřů Vojtěch Šilhavý.

Vsetín se bude v domácím prostředí znovu opírat o mimořádnou podporu svých fanoušků, ovšem českobudějovického soupeře i vzhledem k jeho aktuální formě rozhodně podcenit nechce. Ke šlágru se zodpovědně dívá i centr čtvrté formace: „Na tohle se nemůžeme koukat, jestli se soupeři daří nebo ne. Pořád je to Motor, a ten tým má neskutečnou kvalitu. K tomu zápasu musíme přistoupit na 100 %. Hrát zodpovědně zezadu a využívat šance, které se naskytnou,“ vyhlíží sobotní utkání Šilhavý.

Valaši mají ve svých řadách tři z pěti nejproduktivnějších hráčů soutěže. Českobudějovický odchovanec v barvách Vsetína Luboš Rob prožívá doposud vynikající sezonu a tabulku střelců vede s úctyhodnými třiceti trefami. V elitní pěti pak najdeme také Antonína Pechance či Víta Jonáka, všichni borci zatím naplňují předsezonní očekávání a jsou velkými posilami valašského týmu. Ovšem o vítězství v Přerově se významně zasloužila také čtvrtá formace zelenožlutých ve složení Vítek – Šilhavý – Hořanský. Vůbec všechny formace podaly na Hané vyrovnaný výkon, který by mohl být i receptem na silného soupeře z jihu Čech.

Bitva mezi Vsetínem a Českými Budějovicemi startuje v sobotu od 17:30 na Lapači. VHK ROBE Vsetín si dovoluje požádat své fanoušky, aby v rámci možností zvolili na zimní stadion veřejnou dopravu nebo pokud možno, dorazili na stadion i pěšky vzhledem ke sněhové kalamitě, která ve městě panuje. Během utkání se můžete těšit na doprovodný bohatý program, novinkou bude pro zájemce možnost nechat si namalovat na obličej vsetínskou vlajku či jiný motiv v klubových barvách, cena za malování bude 50,-Kč. Pokud se do Vsetína nedostanete, pak můžete využít tradičních textového onlajn přenosu v podání vsetínské redakce a nebo naladit přímý přenos přes portál hokejkatv.cz.

Opět se můžete těšit na přestávkovou soutěž s BR Servis

Po úvodních zápasech, kdy soutěž odstartovala, se v soutěži fanouškům příliš nedařilo vyhrávat. Ovšem nyní se již pravidelně vítězí a jednou už i padla nejvyšší cena a to voucher do fanshopu v hodnotě 2000Kč! O vouchery budeme hrát i v zápase se Českými Budějovicemi. Stačí ve zpravodaji, který je zdarma, nalézt speciální nálepku a jste ve hře. Pak už jen zbývá pukem trefit jednu z děr v tabuli připevněné k brance a máte vyděláno! Na památku navíc dostanete i takovouto pěknou fotografii. Už se těšíme na další výherce!

Jalovec je týdeník, který má díky své dlouholeté tradici a přízni více než 50 tisíc čtenářů, zastává zcela dominantní postavení mezi médii na Valašsku a okolí. Dokládá to i fakt, že zde mnoho let inzeruje většina firem regionu. Jejich management by tak jistě nečinil, kdyby si stále neověřoval, že právě prezentace v týdeníku Jalovec je mimořádně účinná. Ta je ještě umocněna možnou kombinací s internetovými stránkami. Týdeník Jalovec v klasické podobě vychází na Valašsku a okolí. Tedy nejen v celém okrese Vsetín, ale také ve Zlíně a okolí, Vizovicích, Novém Jičíně, Frenštátu p. R., Frýdku-Místku a řadě dalších měst a obcí. Předplatitelský kmen tvoří čtenáři po celé republice a pochopitelně i v Praze. Více zde: www.jalovec.cz


Sestavy v minulém kole:

České Budějovice: Strmeň – Plášil, M. Jandus, Pýcha, Pavlin, Vydarený, Fillman – Beránek, Šimánek, Babka – M. Novák, Gilbert, Z. Doležal – Karabáček, Bradley, Endál – Čermák, R. Přikryl, Heřman – Dančišin.

Vsetín: Gába – Mikuš, Hryciow, Slováček, Teper, Frolo, Jeřábek, Jenáček – Vávra, Kucharczyk, Rác – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Pitule, Theoret – Hořanský, Šilhavý, Vítek.

×
Dnes v 17:45 | Dor.
HC Kometa Group
VHK ROBE Vsetín