Dočká se Vsetín proti Energii konečně branky?

Aleš Koňařík • 18.01.2007

V s e t í n – Už jen pět domácích zápasů a konec sezóny, který zoufale vyhlížejí jak vsetínští hokejisté, tak jejich nejvěrnější fanoušci, nastane k úlevě všech zúčastněných. Do té doby se však musí Vsetín vypořádat především sám se sebou, jelikož motivovat zlomený a odchody stále více decimovaný tým by v momentální situaci bylo těžkým oříškem i pro renomované psychology. Vsetínskému potácení v závěru základní části signifikantně vystavuje vizitku skóre z posledních čtyř zápasů: 2:20. Do kategorie čekatelů na odchod se po Romanu Stantienovi zařadil i kapitán Luboš Rob, jehož lanaří pražská Sparta. Oba útočníci by se však ve vsetínské sestavě měli objevit minimálně v pátečním utkání, ke kterému na vsetínský led přicestoval tým Energie Karlovy Vary.

Karlovarské by musela přepadnout nebývalá krize, aby ve finiši ztratili své těžce vybojované pozice a nepovedlo se jim poprvé v historii klubu postoupit do vyřazovacích bojů. Nejen to, tým Energie má určitě v plánu zakončit základní část nejhůře na šestém místě, díky kterému by se vyhnul předkolu play-off.

Zatímco Vsetín pomalu směřuje k vyrovnání rekordu v počtu zápasů bez výhry, nejlepší karlovarská série výher na domácím ledě (10) skončila teprve v posledním kole, když si tři body z ledu Západočechů odvezla po výhře 2:3. Nicméně, v řadách Karlovarských panuje zřejmě po třech posledních kolech, ve kterých mužstvo vyšlo bodově naprázdno, menší nervozita.

V posledním kole se do branky Karlových Varů vrátil po dlouhé době brankář Lukáš Mensator, ale jeho obnovená premiéra nebyla úspěšná. V týmu pátečního vsetínského soupeře za něj ovšem výtečně zaskočil Lukáš Sáblík, jenž pětkrát udržel čisté konto – a trenér Venera mát tak příjemné starosti, koho ze dvou výborných brankářů nasadit do hry.

Letošní zápasy Vsetín vs. K. Vary

Tři zápasy, tři porážky – navíc, k sedmistému zápasu kapitána Luboše Roba obdarovali „Energetici“ svého soupeře sedmibrankovým přídělem.

HC Energie - Vsetínská hokejová a.s. 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky:
3. Pech (Zaťovič), 8. Skuhravý (Skladaný), 27. Kumstát (Ustrnul), 44. Košťál (Milan Procházka) - 2. Sakrajda (Dubec), 47. Grill (Hrabal).

Vsetínská hokejová a.s. - HC Energie 2:3pp (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
Branky:
6. Berzinš (Rob), 28. Stantien (Dubec) - 55. Košťál (Kumstát), 59. Řezníček (Skladaný), 62. Košťál (Procházka).

HC Energie - Vsetínská hokejová a.s. 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky:
1. Skladaný (Dvořák), 14. Kumstát (Dobroň), 16. Mudroch (Chrenko), 27. Košťál (Skuhravý). 50. Hanzlík (Zucker), 52. Kumstát (Skuhravý), 55. Dobroň (Košťál).

Sestavy z posledního utkání

Vsetín: Vehviläinen - Bobček, Šmach, Všetečka, Ostrčil, Mocek, Andersons - Stantien, Grill, R. Hubáček - Rob, Sakrajda, Dubec - Darzinš, Sabol, Davídek - Näätänen, Navrátil, Knebl.

Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Duben, Němec, Řezníček, Jiří Hanzlík, Mudroch, Brňák, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Dvořák, Skladaný, Milan Procházka - Tvrdek, Pech, Zaťovič - Zucker, Chrenko, Kuběna.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno