Doma můžeme ukázat ještě víc, myslí si Frimel. Trenér Fojtů očekává podporu fanoušků

Helena Hegeďová • 22.03.2019

Dva čtvrtfinálové zápasy už má vsetínská juniorka za sebou a nutno podotknout, že si v obou vedla skvěle, což potvrzuje také trenér Petr Fojtů. „To štěstí, které jsme si vybrali v prvním zápase se nám trošku odklonilo v tom druhém, ale myslím si, že jsme v obou dvou zápasech podali výborný výkon.“ O štěstí pak mluvil i útočník Vsetína Tomáš Frimel, jenž v prvním utkání série vsítil vyrovnávací branku. „Bylo to taky hodně o štěstí. Například ten gól, kterým jsem vyrovnával,“ popisuje i tuto situaci.

První utkání jste na svou stranu překlopili v posledních minutách, jaký to byl zápas?
Na začátku zápasu jsme hodně bránili, věděli jsme, že to bude o jeden gól. V závěru už to šlo hodně rychle, když jsme vstřelili ty dvě branky. Oni vyhrávali, ale najednou se vše otočilo. Bylo to taky hodně o štěstí. Například ten gól, kterým jsem vyrovnával. Byl tam chumel před bránou, měli jsme tlak, byly tam nějaké střely v útočném pásmu.

Jak jste věděli, že to bude o jeden gól?
I v sezóně jsme vlastně všechny ty vzájemné zápasy prohrávali takhle o jeden gól. Buď jsme jim tam něco pustili v poslední třetině nebo přišlo prodloužení, nájezdy. Teď jsme se ale semkli jako tým, hodně hráčů si uvědomilo svou pozici v týmu a hrajeme tak, jak máme. Tak, jak nám to trenér říká. A to všechno se teď v těch zápasech projevilo. Plzeň si uvědomila, že s námi má problémy. Málem jsme od nich odjeli s vedením 2:0 v sérii.

Hráli jste hodně defenzivně, jak jste na tom byli se silami?
Celou sezónu hrajeme na tři lajny, takže se možná trochu projevila únava, ale nemyslím si, že to třeba v tom druhém zápase bylo nějak poznat. Hodně jsme bránili, ale měli jsme také hodně ze hry. Nemyslím si, že to byl jednostranný zápas a veškerá aktivita šla od nich.

My jsme věděli, že budeme hodně bránit, nám se s nimi hrálo v pohodě a podle mě můžeme tady doma ukázat ještě víc. Hlavně tedy víc útočit. Rád bych taky vzkázal fanouškům, ať dorazí v co nejhojnějším počtu.

Pane trenére, jak hodnotíte první dva čtvrtfinálové zápasy?
Kdyby nám někdo před sérií řekl, že to bude 1:1 na zápasy, tak to určitě bereme. To štěstí, které jsme si vybrali v prvním zápase se nám trošku odklonilo v tom druhém, ale myslím si, že jsme v obou dvou zápasech podali výborný výkon. V tom druhém nás to štěstíčko trochu zradilo, jak už jsem řekl. Padesát minut jsme vedli, pak nám utekly nájezdy. Je to už třetí zápas v řadě, který jsme s Plzní v prodloužení prohráli. Je to celkem trochu demotivující, ale myslím si že statistika teď hraje proti nim a kdyby to náhodou v dalších zápasech znovu došlo do prodloužení, tak se nám to podaří vyhrát.

Jaké budou následující dva zápasy?
Je tady malinko jiné kluziště, takže si myslím, že i hokej bude trošku jiný. Oni přeci jen mají velké kluziště, my máme užší. Nemyslím si ale, že by to zase měly být nějaké střelecké hody, protože je to play-off, tak to bude hodně opatrné. Plzeň už také neblázní tolik dopředu jako třeba v prvním vzájemném zápase, kdy jsme tam prohráli 0:3. Ze začátku očekávám spíše opatrný hokej, který zase samozřejmě hodně ovlivní kulisa. Očekávám, že lidi už i slyšeli, co se tady vlastně děje, co se stalo s juniorkou, takže čekám velkou podporu lidí. Uvidíme, co to udělá s klukama, co to udělá se soupeřem, jestli ho to třeba dostane trochu pod tlak a bude to náš šestý hráč na ledě.

Kluci mají o motivaci postaráno a já bych jenom chtěl požádat lidi, aby opravdu přišli v co největším počtu, ty dva zápasy jsme si tady užili na maximum a trošku těm klukům pomohli.