Domácí premiéra je zde, přijíždí Trhači z Kadaně

Jan Tajzler • 09.09.2018

Chance liga nabírá hned v úvodu ostré tempo. Vsetínské hokejisty čeká po úvodu v Prostějově první domácí bitva v novém soutěžním ročníku. Valaši přivítají na svém ledě soupeře, který ještě před pár dny vůbec nevěděl, zda do soutěže nastoupí. Jde o Trhače z Kadaně, kteří vstoupili již do své dvaadvacáté sezony ve druhé nejvyšší soutěži. První domácí utkání Vsetína v Chance lize startuje v pondělí v 17:30.

Trhači se pokusí překvapit Valachy

Hokejová Kadaň si prožila krušnou letní přestávku. Původně se zdálo, že druhá nejvyšší soutěže ze severočeského města nadobro zmizí. O kadaňskou licenci měli vážný zájem v Hodoníně, dokonce i Havlíčkův Brod čekal na vyjádření svazu, zda by nemohl jako druhý nejlepší tým z kvalifikace Trhače nahradit. Pravděpodobnější však byl odkup licence a její stěhování na jižní Moravu právě do Hodonína. Jenže Drtiči nedokázali administrativně převod licence zvládnout, což dalo funkcionářům v Kadani čas a nakonec se první liga bude u tradičního účastníka hrát i v letošní sezoně.

Kadaň stihla v přípravném období odehrát pět přípravných utkání, dvakrát změřili Trhači síly s druholigovými Klatovy a Sokolovem. Co se týče výsledků, Kadani se podařilo dvakrát porazit západočeské Klatovy 5:2 a 5:3. Se Sokolovem už to však tak veselé nebylo, ambiciózní druholigový tým porazil Trhače 6:3 a v odvetě dokonce 4:0. Generálku si Kadaň střihla na domácím ledě proti Litoměřicím, ale prohrála 1:6.

Kadaň začala soutěž na domácím ledě a přivítala nováčka z Poruby. Kdo čekal, že Trhači dají kůži lacino byl na omylu, Severočeši byli vyrovnaným soupeře a rozhodnutí o výsledku se dostavilo až ve třetí třetině, ostravský nováček zvítězil 5:3. Mezi opory Kadaně by měl patřit zkušený Jaroslav Kůs, jinak se ovšem budou Trhači znovu spoléhat na pomoc extraligového Chomutova především jeho mladých a nadějných hráčů.

Kadaň má se Vsetínem negativní bilanci, v loňském ročníků nedokázala Valachům uzmout ani bod, nejblíže k tomu měli černožlutí v prvním měření sil na Lapači, kdy vsetínského nováčka trápili a padli jednobrankovým rozdíle 1:2, podaří se jim nyní zlomit negativní bilanci?

Vsetín prahne po tříbodovém zisku

Valaši mají za sebou vydařenou letní přípravu, v domácím prostředí neprohráli ani jednou a nedobytnost Lapače by rádi přenesli i do nového soutěžního ročníku. Vsetín zahájil sezonu na ledě Prostějova, kde byl k vidění totální ofenzivní hokej. Pro oko fanouška to musela být lahoda, pro nervy trenérů na obou stranách to ale určitě tak snadné nebylo. Hrálo se prakticky bez obran, Vsetín v první třetině dokázal velmi rychle odskočit do dvoubrankového vedení, ale během necelých tří minut povolil Jestřábům obrat. Vsetínským se pak povedlo utkání znovu otočit a směřovali k tříbodovému zisku, jenže v poslední minutě základní hrací doby poslal utkání do prodloužení Tomáš Divíšek a při hře tři na tři rozhodl Marek Račuk.

Valaši ovšem nechtějí z nešťastné ztráty dělat žádné drama a v domácí premiéře jsou odhodlání zvítězit. Vsetín bude v roli favorita, proti Kadani očekává hokejová veřejnost tříbodový zisk, ale právě zápasy se soupeři, kteří bývají pasování do role outsiderů bývají zrádné. Nehledě na to, že soutěž je teprve v začátku a právě na startu ročníku bývají favoriti kořistí podceňovaných trpaslíků. Novopečený kapitán Ondřej Holomek na soupeře nehledí a burcuje svůj tým, aby byl v maximální koncentraci bez ohledu na to, kdo stojí na druhé straně ledové plochy. „Fanoušci čekají výhru a my uděláme všechno pro to, abychom jim výhru dali. Víme, že doma můžeme vyhrávat se všemi týmy a připravíme se na ně jako na každého jiného soupeře.“

Utkání Valachů proti Kadani odstartuje na Lapači v pondělí v 17:30, v Prostějově se zelenožlutí mohli opřít o výraznou podporu svých fanoušků. Premiérové utkání Vsacanů na domácím ledě by měla doprovázet bouřlivá astmoféra, pokud však na vsetínský zimní stadion nemůžete dorazit, pak vám nabízíme možnost sledování podrobného online přenosu, který bude mít na svědomí vsetínská redakce.

Sestavy v posledním utkání:

Kadaň: Hamalčík (Kuchař) – Trefný (C), Szathmáry, Janeba, Kadeřávek, Kachyňa, Popela – Klíma, Kůs (A), Helt – Rezek, Říha, J. Müller (A) – Maršoun, Tupý, Jánský – Šulek, Rindoš, J. Svoboda.

Vsetín: Šelepněv – Mikuš, Holomek, Slováček, Teper, Jenáček, Mäkinen, Ondračka – Theoret, Rác, Karafiát – Jonák, Pechanec, Rob – Kopta, Kucharczyk, Březina – Vávra, Podešva, Klímek.

Dnes v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno