Domácí prostředí Novému Jičínu svědčí. Podaří se to Vsetínu změnit?

Tomáš Kopecký • 04.10.2016

Vsetínští hokejisté se po vítězství nad Hodonínem posunuli na třetí místo ligové tabulky, vůči týmům z čela tabulky však mají ještě dva zápasy k dobru. Ve středu čeká Valachy utkání na ledě Nového Jičína, kterému sice patří až sedmá příčka, avšak v domácím prostředí zatím drží stoprocentní bilanci. Jak dopadne repríza loňské čtvrtfinálové série? Budou se opět radovat hráči v zelenožlutých dresech? To se dozvíme již brzy, úvodní buly bude vhozeno ve středu v 18:00

Nový Jičín patří mezi tradiční účastníky druholigové skupiny východ, se Vsetínem se tak utkává pravidelně již od sezóny 2008/9. Obě města od sebe dělí jen 35 kilometrů, proto patří Nový Jičín mezi oblíbené výjezdové destinace fanoušků z valašské metropole, kteří dokáží na tamním stadionu vytvořit domácí prostředí. Hráči z města proslulého výrobou klobouků patří mezi nevyzpytatelné soupeře a občas dokáží zavařit i velkým favoritům. Tak tomu bylo i v minulé sezóně, Valaši totiž svému rivalovi podlehli hned dvakrát zásluhou neúspěšných samostatných nájezdů. Čtvrtfinálová série už přinesla mnohem jasnější průběh ve prospěch favorita, koncentrovaní Valaši svého soupeře zdolali bez komplikací a postoupili do další fáze.

Nový Jičín: Flašara nahradil Musial, dojde na změnu herního stylu?

Přes léto však došlo v kádru modrobílých k mnoha změnám. Tou patrně největší je odchod trenéra Aleše Flašara, jenž u týmu působil v předchozích třech sezónách. Rodák z Ostravy využil nabídku Šumperka, kde nyní plní roli hlavního kouče. Flašarovo místo u týmu zaujal David Musial, který má s novým týmem stále co zlepšovat. Domácím totiž patří v tabulce až sedmá příčka.

Již příprava naznačovala, že pozměněný kádr Nového Jičína potřebuje čas na sehrání. Domácí vyhráli jen jedno utkání z devíti a ani první soutěžní zápas na ledě Hodonína se jim nevydařil. Pak však přišlo domácí utkání s Kopřivnicí a vysoké vítězství 7:1. Celkově se dá říci, že pro Novojičínské platí pravidlo „Můj dům, můj hrad." Doma totiž uspěli v obou utkáních a drží tak stoprocentní bilanci. Úplně opačná situace je však na ledě soupeřů, tam zatím nevytěžili hráči ze severu Moravy ani bod. I proto jsou v tabulce až na zadních pozicích.

Nový Jičín opustily během léta některé známé tváře. Obránce Patrik Flašar zamířil do ambiciózní Poruby, Marek Haloda zkouší štěstí v Hodoníně. K týmu se naopak připojil Roman Rác, kmenový hráč Olomouce a bývalý slovenský reprezenant, jenž se v Novém Jičíně rozehrává po zranění a jeho herní schopnosti jsou vidět hned na první pohled - v dosavadním průběhu zaznamenal osm kanadských bodů. O přísun branek by se měl starat také Michael Chvostek, ten však zatím na větší úspěch čeká.

Vsetín: Prohra s Porubou je minulostí, zelenožlutí chtějí vítězit

Valachům se podařilo odčinit porážku z Poruby a po vítězství nad Hodonínem poskočili na třetí pozici druholigové tabulky. Velkou zásluhu na výhře 7:3 nese zkušený Radim Kucharczyk, jenž se blýskl hattrickem. První formace doplněná o Jana Kolaříka zatím funguje výborně a nám zbývá jen doufat, že se bude podobnou měrou prosazovat i v dalším průběhu sezóny. Rezervy můžeme hledat především v obraně, vsetínská defenziva působí často v obranném pásmu nedůsledně a nabízí prostory na přečíslení. Stále je však teprve začátek sezóny a vše se ještě musí doladit.

Statistikám aktuálně vévodí Radim Kucharczyk (4+3), na záda mu však dýchá Lukáš Finsterle (4+2). Co je však důležité, dvanáct útočníků nabitého kádru má již na kontě minimálně jeden kanadský bod, což poukazuje na vyrovnanost a sílu všech čtyř formací.

Sestavy v posledním utkání:

HK Nový Jičín: Iláš (11. Kohn) – Dresler, Hruška, Nesvadba, Stránský, Cabák, Vašut – Chvostek, Zdeněk, Rác – Málek, Novotný, Samiec – Uhlár, Kocián, Gebauer – Dalajka, Hladiš, Sonnek.

VHK Vsetín: Šurý – Janáček, Vrba, Chrapak, Žák, Mojžíš, Hryciow, Bílek – Pokorný D., Šilhavý, Čech, Vávra, Zúbek, Kolařík, Šjafotdinov, Kajaba, Finsterle, Čuřík, Vítek, Hořanský, Kucharczyk.