Dominik Rudl: Byl jsem nadšený, že můžu jít hrát právě sem

Redakce • 25.07.2018

Poslední známou akvizicí vsetínského týmu se stal dvaadvacetiletý ofenzivní obránce Dominik Rudl. Vedení klubu zaujal už během druholigového finále Vsetína s Porubou v předloňské sezoně a sledování pokračovalo i během loňské sezony, kdy oblékal dres Opavy a Valašského Meziříčí. Nyní má příležitost ukázat se i ve druhé nejvyšší soutěži v dresu Vsetína. „Když mi volal pan Tesařík s nabídkou jít hrát na Vsetín, takže jsem byl nadšený že můžu jít právě sem,“ řekl k přesunu na Vsetín ostravský odchovanec.

Dominiku, prozraďte nám okolnosti vašeho přestupu na Vsetín.
Minulý rok jsem začínal v Opavě a když bylo jasné, že se do play-off nedostaneme, tak jsem ještě společně se čtyřmi kluky zamířil do Valašského Meziříčí. A asi právě odtamtud si mě vyhlédl trenér. Po sezoně jsem se šel zeptat do Vítkovic co a jak semnou bude dál, tak mi bylo řečeno, že semnou už nepočítají. Hned druhý den mi volal pan Tesařík s nabídkou jít hrát na Vsetín, takže jsem byl nadšený že můžu jít právě sem.

Vsetínští fanoušci si tě můžou pamatovat z druholigového finále s Porubou, kdy jsi ve druhém zápase snižoval v ostravském dresu pěknou ranou na 2:3. Jak na to vzpomínáte?
To bylo to nejlepší, co jsem zatím hrál. Na Vsetíně jsou fakt super fanoušci, a i když jsme hráli proti nim a já stál na hostující modré čáře, tak jsem si s nimi zpíval hymnu (směje se). Je to tady super a jsem moc rád, že tady můžu být.

Zmínil jste, že jste minulou sezonu hrál play-off za Valašské Meziříčí. Byli jste blízko k tomu, abyste budoucího nováčka WSM ligy vyřadili. Co chybělo?
Byly to vyrovnané zápasy, ale v konečném součtu měla Poruba kvalitnější hráče v zakončení a to rozhodlo. Když se k šanci dostali, tak tu branku dát uměli. Nám chybělo více štěstí.

Jaké jsou první tréninky na ledě?
Jsou hodně náročné, ale tak to v začátkách je vždycky, než si člověk osvojí výstroj a všechno si sedne. První dva týdny tak bývají, pak už to bude lepší. Štěstí je, že jsme na ledě jen padesát minut, ale i tak to bohatě stačí.

Přivítali vás v kabině dobře?
Úplně v pohodě. Se spousty kluků se už znám. Ti novější mě vzali tak, jako kdybych tady hrál už celý život, takže super.

V kabině jsou i zahraniční hráči. Jak jste na tom vy s angličtinou?
Jo v klidu, nejsem na tom tak dobře jako Ondra Holomek (směje se), ale pobavíme se občas.

První dva přípravné zápasy hrajete proti svým bývalým týmům, tak jak se na to těšíte?
Na Porubu se těším, ale ještě více na utkání s Vítkovicemi.

Poruba je nováčkem soutěže, jak myslíš že bude silná?
Bavil jsem se s pár klukama odtamtud, ale je jich tam zatím hodně. Pořád se jim tam hlásí noví hráči. Rozhodně si myslím, že budou mít větší kvalitu než minulou sezonu. Náš tým má však velké ambice a měli bychom být výš v tabulce než Ostrava.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov