Dopita se loučí s Letci, přestupuje do Edmontonu

Aleš Koňařík • 19.06.2002

V s e t í n – Dosud rozpačité zámořské angažmá Jiřího Dopity získalo nový náboj. Ve Filadelfii málo využívaný a zraněními sužovaný centr přestupuje do kanadského týmu Edmonton Oilers, a to pouze za právo výběru při draftu. Dopita nebude u slavných „Olejářů“ prvním hráčem, který ve své kariéře oblékal i vsetínský dres. Před čyřmi lety to byl Josef Beránek.

Olejáři, kteří v právě skončené sezóně nepostoupili do play-off vidí místo pro Dopitu ve druhém útoku. „Dopitovy výsledky z minulé sezóny odrážejí skutečnost, že počet odehraných zápasů a doba, kterou strávil na ledě byla hodně limitována zraněním kolene,“ říká generální manažer Edmontonu Kevin Lowe na internetových stránkách klubu a zároveň přiznává, že zájem o českého útočníka byl dlouhodobější.

Dopita se v týmu potká s jediným Čechem, ex-pardubickým zadákem Alešem Píšou, dále pak se severskými hvězdami jako je brankář Tommy Salo či finský obránce Janne Niinimaa.

Na vsetínských hokejových stránkách tímto končí rubrika „Valašští Letci.“ Další působení bývalých vsetínských opor však budeme nadále pečlivě sledovat.