Dorost končí, naopak junioři před sebou mají dva klíčové zápasy

Helena Hegeďová, Anna Pavlína Sedláčková • 13.03.2019

Dorostenci do poslední chvíle bojovali o play-off, po nesympatickém výsledku 0:7 však vyřazovací boje zmizely v nedohlednu. Hráče ročníku 2003 a 2004 tak čeká poslední utkání letošní sezóny a odehrají jej ve čtvrtek v Olomouci. V jiné pozici jsou junioři. Zatím stále drží postupovou příčku, ale cesta ke vstupence do čtvrtfinále bude ještě trnitá. Přijďte juniorku podpořit ve čtvrtek na Lapač a nezapomeňte fandit ani v sobotu!

Juniorské celky posilují. A to nejen týmy ve skupině, ale i napříč soutěží. „Myslím si ale, že jsme si je pohlídali, dřeli jsme a celý tým od prvního do posledního to zvládl výborně,“ nechal se po utkání s Kometou, která mimo jiné přivedla Pláška, Střondalu nebo Nováka, slyšet brankář David Sachr. Obránce Stanislav Kunst byl pak po utkání s Plzní toho názoru, že individuality v soupeřově týmu nebyly na jeho výkonech až tak znát.

Valaši jsou v stále stejné sestavě. Nepočítáme-li příchod obránce Jakuba Jenáčka, který odehrál také několik zápasů základní části, a občasnou změnu na postu útočníka ročníku 1999. A v tomto složení se zatím Vsetínu daří držet na druhém místě. Valaši před sebou mají klíčové bitvy sezóny. Rozhodnuto by však mohlo být už ve čtvrtek. Pokud by Vsetínští doma porazili Karlovy Vary a Plzeň zvítězila nad Kometou, máme tady dva postupující, kteří by si to v sobotu rozdali v přímém souboji o první místo. V opačném případě uvidíme drama do poslední minuty.

Již bylo zmíněno několik hráčů vsetínského celku, ale jak vypadají jejich statistiky? Z Davida Sachra se stala gólmanská jednička (90,59%). Jakub Jenáček se stal prospěšným hráčem týmů, v každém utkání bojů o play-off si připsal alespoň jeden bod (ve skupině H 1+4, celkem 3+11). Dalšími dvěma hráči ročníku 99 jsou Lukáš Frydrych (19+23) a Lukáš Jindra (18+13). Nejmladším článkem je na druhou stranu obránce Stanislav Kunst (1+1), který si v poslední době nepřipsal jen premiérovou branku na juniorku, ale také za reprezentaci. Bilance 32+31 patří kapitánovi Danielu Klímkovi, který má na svém kontě také nejvíce vstřelených branek v oslabení (3). V přesilovkách se nejčastěji prosazuje nejproduktivnější vsetínský bek Šimon Jenáček (celkem 17+29, 8 gólů v přesilových hrách).

Na domácí utkání s Karlovými Vary a k zápasu v Plzni zve Marco Lukačka

Uplynulý týden
Dva těžké souboje s Plzní a Kometou Brno, obě zakončeny remízou a - Těžší se mi zdál zápas s Kometou, protože přijeli v silnější sestavě. My jsme o tom ale věděli a nakonec jsme to zvládli.

Co nás čeká?
Důležitý zápas s posledními Karlovými Vary - Už víme, jak Karlovy Vary hrajÍ. Vyhráli jsme tam ale jen 2:0, přičemž ten druhý gól jsme dávali do prázdné branky. Z tohoto důvodu zase čekáme defenzivní hokej a budeme muset vyhrát.
Rozhodnout se může už ve čtvrtek, případně v sobotu soubojem s Plzní - Pořád není nic jisté. Pořád musíme bojovat. Všichni chceme postoupit a jdeme si za tím.

Vzkaz fanouškům: Áčko má teď pauzu, tak budeme rádi, když nás fanoušci přijdou ve čtvrtek podpořit. Hrajeme jeden z nejdůležitějších zápasů sezóny.

Zápas: 14.3. Vsetín - Karlovy Vary 17:45

Vzájemná utkání v sezóně:
2.3. Karlovy Vary - Vsetín 0:2

Energie vstupovala do hry o play-off z třináctého místa. Byla považována za outsidera, ale její čísla budila respekt. V předchozí části soutěže totiž prohrála pouze třikrát a z domácího stadionu udělala v průběhu sezóny nedobytnou tvrz. To ale Vsetínské neodradilo a před necelými dvěma týdny si ze západu Čech odvezli tři body. Zisk pouze jednoho bodu v dosavadních čtyřech utkáních odsoudil Karlovy Vary k poslední příčce a konci nadějí na play-off.

Nejproduktivnějším útočníkem Západočechu je Radek Prokeš (11+35), obráncem pak Filip Bernáth (22+18). Ten je i přes svůj post beka nejlepším střelcem týmu. V posledním duelu s Plzní se jako jediný prosadil David Holub (celkem 13+11). Brankářskou dvojici tvoří Jakub Kašpar (93, 49%) s Janem Bednářem (91, 67%).

Zápas: 16.3. Plzeň - Vsetín 13:00

Vzájemná utkání v sezóně:
1.12. Plzeň - Vsetín 3:0
19.1. Vsetín - Plzeň 2:3
7.3. Vsetín - Plzeň 2:3p

Indiáni se nachází na prvním místě skupiny H. Náskok na druhý Vsetín je však pouze jednobodový, na třetí Kometu pak tříbodový, což by nám mohlo slíbit ještě zajímavou zápletku. Plzeňští v minulém týmu vyhráli oba ze svých zápasů, ten se Vsetínem však až v prodloužení. Jednalo se o třetí ze čtyř zápasů této skupiny, ve kterých museli do nastaveného času. V Karlových Varech pak svého soupeře přehráli poměrem 3:1.

Vsetínští už ví, že by si v tomto období měli dát pozor na Alberta Šillera (2+10) a jeho střely od modré nebo na Jana Slaninu (14+9). V minulém soutěžním utkání se ale prosadili také jiný. A to Matěj Kolda (9+16) a Sebastián Malát (14+15), jenž rozhodoval také poslední prodloužení na Lapači. Nesmíme zapomenout ani na branku Jakuba Poura, pro kterého šlo o třetí bod ve čtvrtém zápase za plzeňskou juniorku. Na prvním místě statistik najdeme Marka Princla (18+21). Brankoviště pak patří Kristiánu Kolářovi (91, 94%).

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Sachr – Kunst, Ondračka, Zeman, Jenáček Š., Pernický, Kožený, Jenáček J. – Jindra, Klímek, Zetocha, Lukačka, Krupa, Adámek, Vašenka, Petriska, Frimel.

Karlovy Vary: Kašpar – Bernáth, Klejna, Kořán, Tureček, Novák, Zavřel – Záruba, Šťastný, Novotný – Prošek, Rozhon, Jiskra – Hotěk, Petrov, Křehlík – Holub, Černý, Křemen.

Plzeň: Kolář – Houdek, Kovářík, Lokajíček, Kremláček, Šiller, Malák – Pour, Roubal, Kolář – Balín, Kolda, Slanina – Matiášek, Adamec, Rohla – Malát, Procházka, Princl.

K zápasu s Olomoucí zve Sára Čajanová

Uplynulý týden
Jako obránce proti Šumperku – Postavili mě do beku a podle mě jsem to zvládla velmi dobře . Myslím si, že trenéři taky byli spokojení. Řekla bych, že jsem podala slušný výkon, protože celou sezónu hraji jako útok a udělali ze mě i centra.
Nepovedený zápas s Přerovem – Udělali jsme tam hodně individuálních chyb. Měli jsme i celkem dost šancí, ale nespadlo to tam.

Co nás čeká?
Na konec sezóny proti Olomouci – Myslím si, že jsme na play-off měli, ale pokazili jsme si to teď s Přerovem. Takže už si to půjdeme jen užít a uvidíme příští sezónu. Play-off tam sice chybí, ale myslím si, že jsme podali fakt skvělý výkon. Někdy se to nepovedlo, nastala změna trenérů... Bylo to pro nás zajímavé, ale podle mě jsme to zvládli slušně.

Vzkaz fanouškům: Dojeďte nás podpořit do Olomouce a užít si to společně s námi!

Vsetínští dorostenci se v pondělí se Šumperkem skvěle poprali, kdy jim hned v první třetině vstřelili puk do brány třikrát. Ani ve druhé části zápasu nezaháleli a do branky Draků opět skórovali. Třetí třetina však přinesla na konto domácích dva přesné zásahy, to ale Valachy nijak zvlášť nezaskočilo a své skóre navýšili ještě o další gól. To zápas s Přerovem nepřinesl pěkný výsledek, a Vsetínští se tak museli domů vrátit s debaklem. V tomto týdnu čeká Vsetín zápas s Olomoucí, který je taktéž posledním pro vsetínské dorostence pro tuto sezónu. Vsetínští se snažili dohnat náskok Chomutova, který je nyní pětibodový.

Nejúspěšnějším hráčem je i nadále Boris Babeliak, jenž má na kontě neuvěřitelných 37 bodů (14+23). Za ním je s pětibodovou ztrátou Jan Půček (15+17). V rámci obránců je na prvním místě za Vsetín Stanislav Kunst s 23 body (7+16). Václav Kočí má za svým spoluhráčem ztrátu pouze jednoho bodu (8+14). Za gólmany má jednoznačně nejlepší úspěšnost David Tkadlec (89,41%), který ze vsetínských dorosteneckých brankářů za sebou i nejvíce zápasů.

Zápas: 14.3. Olomouc - Vsetín 18:00

Vzájemná utkání v sezóně:
11. 10. Olomouc – Vsetín 6:4
24. 11. Vsetín – Olomouc 3:4
5. 1. Vsetín – Olomouc 8:1
29. 1. Olomouc – Vsetín 3:4sn
23.2. Vsetín – Olomouc 6:2

Olomouc minulý týden odehrála všechny své zápasy na domácí půdě. První zápas proti Warrioru skončil vítězně se 4 body do tabulky. Zato zápas s Technikou moc radosti nepřinesl, neboť hned v první třetině se Technika dostala do vedení a ve druhé nastřílela do brány kohoutů další 3 góly. V téže třetině se však Olomouc také trefila za brněnského gólmana, to jim však k vítězství nestačilo. Jen v nadstavbě se domácím podařilo skórovat a z tohoto zápasu urvat 1 bod.

Statistiky kohoutů jsou oproti vsetínským s o něco nižším skórem prvního hráče, jímž je Stanislav Ruda s 23 body (17+6). Jeho spoluhráči na něj mají ztrátu až deseti bodů. Na druhém místě za Olomouc je tedy Andrej Prísažný se 13 body (7+6). Pak to jsou s 11 body Adam Spurný (8+3) a David Lambert (2+9). Za jejich tým se do brány nejvíce stavěl Filip Hořejší a jeho úspěšnost čítá 88,50%.

Sestavy v minulém kole:

Vsetín: Tkadlec (23. Růžička) – Velikovský, Kočí, Mikula, Dořičák, Kuchařík, Krajčík – Bednařík, Rybár, Jurek, Babeliak, Adámek, Půček, Dědek, Turek, Čajanová.

Olomouc: Hořejší – Nesvadba, Spurný, Lambert, Přecechtěl, Stratil, Radová, Holcman, Sedláček – Havel, Kusak, Macháč, Masare, Fasner, Ševčík, Prísažný.