Dostat se z toho můžeme jedině poctivou prací, říká po utkání v Třebíčí Tomáš Frolo

Jan Tajzler • 28.01.2019

Vsetín zajížděl do Třebíče s cílem uspět a vybojovat další cenné tři body. Nepovedlo se. Domácí Horáci předvedli proti Vsetínu trpělivý výkon podpořený organizovanou hrou do defenzívy, se kterou Valaši měli problém. Utkání paradoxně rozhodly vsetínské přesilovky, ve kterých zelenožlutí inkasovali hned dvakrát a čtyřbrankovým náskokem povzbuzená Třebíč na svém ledě nepřipustila žádné drama. Vsetínu se v utkání nedařilo téměř nic, i když se Valaši snažili alespoň o čestný úspěch, nebylo jim přáno. Zbytečné výmluvy nehledal po utkání ani zkušený obránce Tomáš Frolo.

Vůbec poprvé v sezoně se Vsetínským nepodařilo skórovat, ba co víc v utkání inkasoval po individuálních chybách. „Dostali jsme až příliš moc branek, z utkání v Třebíčí spatřuji pouze negativní dojmy. Nemůžeme podávat takhle špatný výkon,“ zahájil hodnocení vsetínský zadák s číslem 4.

Valaši se v první třetině snažili najít odpověď na první branku Třebíče, kterou inkasovali v přesilové hře soupeře. Ovšem možnost tvorby útočných kombinací vedoucí k vyrovnávací trefě eliminovala důrazná obrana Horáků. Valaši si nevěděli rady, jak rozhodit obranný val domácích a když už se to povedlo, lepila se na hokejky hostů smůla. To však nemění nic na faktu, že domácí Třebíč působila oproti Valachům koncentrovanějším dojmem: „Nevím, jakým způsobem se na zápasy připravuje Třebíč. Vím, ale jak se na zápasy připravujeme my a nepodařilo se nám naplnit naše představy před utkáním.“

Hostující tým měl na přelomu poloviny základní hrací doby ideální možnost vrátit se do zápasu. Horáci putovali v rozmezí sedmi minut třikrát na trestnou lavici, paradoxně právě v tomto období utkání se o jeho osudu rozhodlo, když Vsetín inkasoval dvě trefy ve vlastním oslabení a jeho manko se zvýšilo: „Inkasovali jsme dvě branky v našich přesilovkách. To je jedním slovem strašné. Musíme se nad tím zamyslet. Přesilovka není jen o tom, abychom vstřelili gól, musíme také zodpovědně hrát dozadu,“ uvědomoval si vsetínský obránce.

Možnou příčinou vysoké porážky v Třebíči mohlo být i příliš snadné vítězství v předcházejícím zápase proti Ústí nad Labem, které Valaši smetli 10:1. Bohužel pro Valachy to nebylo poprvé, co po brankových hodech přišel půst. Důkazem budiž fakt z letošní sezony, Vsetín porazil Kadaň ve 2. kole 11:0, aby v následujícím zápase padl 2:5 na ledě Kladna. Podobná situace se opakovala i po výprasku jihlavské Dukly 9:2, to Vsetínu připravila vystřízlivění pražská Slavia (7:3). Negativní trend se opakoval i do třetice, když tentokrát Valachy vrátila zpět na zem Třebíč, sám Frolo si však nechtěl rozptýlení připustit – „Nevím, jestli to někoho v týmu uspokojilo, ale mě rozhodně ne. Určitě nelítám v oblacích, ale v Třebíčí to bylo hrůza v podání celého týmu, vina je kolektivní.“

Vsetín se v lednu vezl na vlně vítězství, za oběť jeho formy padli i přímí konkurenti v boji o čelo tabulky. V utkáních s bojujícími celky ve středních vodách tabulky však Valaši roli favorita nenaplnili v Havířově a nyní také v Třebíči, nyní je však čekají další souboje se zájemci o elitní osmičku. „Příliš velké rozdíly mezi soupeři nespatřuji. Týmy hrající okolo osmého místa hrají naplno. Motivaci máme proti soupeřům pořád stejnou. Možná zápasy s Kadaní jsou trochu jiné, ale jinak jsou všichni do desátého místa vyrovnanými protivníky.“

Valachy čekají ve zbytku týdne další dva souboje s protivníky, kteří odmítají předčasný konec sezony, jak znovu začít vítězit i na půdě bojovných soupeřů? „Do půlnoci se můžeme trápit vysokou porážkou v Třebíči. Dostat se z toho můžeme jedině poctivou prací a v dalším zápase zase vydat ze sebe to nejlepší. Nejde lusknout prstem a představovat si, že budeme hrát jinak. Musíme hrát pořád naplno i za nepříznivého stavu. Pokud do hry nebudeme schopni přidat bojovnost a nasazení, tak neporazíme nikoho,“ uzavřel pozápasové hodnocení Tomáš Frolo.