Drama v Hodoníně rozhodl Erik Hrňa. Málem mi prasklo srdce, říká střelec hattricku

Michal Veselý • 22.03.2009

Velký obrat předvedli hokejisté Valašského hokejového klubu a s velkou porcí štěstí postupují do semifinále druhé ligy. Ještě deset minut před koncem prohrávali o dvě branky. V oslabení nejdříve svou druhou brankou snížil Erik Hrňa a v dalším střídání vyrovnal jeho nerozlučný parťák Martin Podešva. Obě mladé pušky měly rozhodující slovo i v samostatných nájezdech, Podešva nejdříve srovnal a hned po něm rozhodl hrdina sobotního večera Erik Hrňa o postupu do semifinále, jako bonus zkompletoval hattrick.

„Měli jsme dnes trošku toho štěstíčka, ukázali jsme, že jsme tým. Dvakrát jsme dokázali obrátit zápas. Hlavně když jsme prohrávali o dvě branky, nevzdali jsme to. V závěru bylo na naší straně více sil, povedly se nám i nájezdy, paráda. Určitě jsme dnes nebyli horším týmem, jen nám tam uteklo pár minutek, kdy jsme inkasovali dva góly, to jsme si říkali: co teď? Na střídačce za mnou dojel Poděs (Podešva) a říkal, že je to špatné, co s tím budeme dělat. Já mu řekl, pojď, dáme jim ještě gól. Mně se tam povedlo snížit a vzápětí Martin vyrovnal," hodnotí dramatický večer v Hodoníně hvězda zápasu Erik Hrňa. „Potom už jsme chtěli dojít k těm nájezdům. Ale i v prodloužení jsme útočili, měli jsme tam převahu. V závěru prodloužení nám tam rozhodčí „nasolil“ čtyři minuty a to bylo krizové. Já jsem myslel, že mi praskne srdce, jak jsem byl nervózní. Pro diváka to muselo být zajímavé, do poslední minuty, do posledního nájezdu."

V prodloužení dostala obě mužstva výhodu přesilové hry, na začátku Vsetín, a v úplném závěru i domácí Hodonín. Kritický moment přežili Valaši jen díky odvaze hlavní rozhodčího, který správně neuznal Drtičům branku kvůli faulu na Lukáše Plška. „Už jsme klopili hlavy, pak jsme si všimli, že rozhodčí rozpažil, to jsme byli šťastní. Tam byl asi faul na Lukáše Plška, já jsem to neviděl. Uviděl jsem ho až ležet na zemi. Rozhodčí ukázal velkou dávku odvahy,“ vyzdvihuje sudího střelec tří branek Hrňa. Zápas to byl opravdu jen pro silné nátury. Vsetín vyjma krátkého úseku ve druhé třetině neustále tahal za kratší konec. Díky nesmírné bojovnosti dokázali Valaši dostat zápas až do prodloužení a posléze i do samostatných nájezdů. I v dovednostní soutěži po první sérii prohrávali. Hlavní slovo si vzala opět vsetínská dvojčata. "Já jsem věřil, že Martin Podešva nájezd promění, a Lukáš ve druhé sérii nájezd chytí. Já jsem si řekl, že zkusím kličku do bekhendu a spadlo to tam."

Erik Hrňa stejně jako v prvním zápase na hodonínském ledě obdržel desetiminutový osobní trest. „Další desítka, trošku mi ty nervy ujíždí. Jsou tam takové situace, kdy vím, že mám pravdu. Zařval jsem na čárového, bohužel to slyšel i hlavní a šel jsem ven,“ sype si popel na hlavu Hrňa. Dalším velmi nepříjemným momentem, kdy ztichla celá hala, byl náraz hlavou na mantinel obránce Černého. „To bylo hodně nepříjemné, oba šli do souboje Čeris (Černý) měl váhu vpředu a ten souboj neustál a vletěl hlavou na mantinel. Nevím, jestli to byl faul, ale vypadalo to hodně škaredě, všechny nás nepříjemně zamrazilo," nerad vzpomíná muž s devatenáctkou na dresu.

Zhruba 350 fanoušků Vsetína se nakonec mohlo radovat, Lukáš Plšek rozhodující nájezd chytil. „Závěrečná oslava byla velká paráda, já už jsem ale neměl žádné síly. Já už jsem tam jenom stál, mám špatné záda. Po jednom souboji mi zase vyskočily, ale bylo to opravdu moc hezké,“ pochvaluje si po zápasové oslavy s fanoušky Erik Hrňa a ve veselém duchu pokračuje dál: „Když porazíme Šumperk, tak budeme mít ve finále Valmez a to bude nádhera."