(21.8.) Příprava: Vsetín - Třebíč 4:2 | POČET PRODANÝCH PERMANENTEK: 971 (17.8.)

Drtiči budou na Lapači bojovat o čtverku, utkání doprovodí valentýnská akce

Jan Tajzler • 13.02.2017

Základní část míří do cílové rovinky, Vsetín se připravuje na předposlední domácí utkání, ve kterém přivítá Drtiče z Hodonína. Zatímco Valaši už mají své jisté, Hodonín bude na dálku bojovat o elitní čtveřici s Opavou. Těšit se tak můžete na atraktivní bitvu, neboť poslední bitvy obou soupeřů zdobilo velké množství branek. Na středu je také připravena valentýnská akce, kdy budou mít ženy v doprovodu partnera vstupné na utkání zdarma. Startujeme v již tradičním čase 17:30.

Bitvy mezi Vsetínem a Hodonínem byly vždycky speciální, oba kluby se těší nejvyšší divácké přízni ve 2. lize, a tak je o zábavu postaráno i v hledišti. Výše uvedené potvrzují výsledky posledních dvou vzájemných měření sil. V prosincovém utkání přijeli Drtiči na Lapač s mimořádně efektivní produktivitou, kterou dokazoval stav 5:1 v jejich prospěch po dvou třetinách. Zelenožlutý soubor však nechtěl mít z Drtičů prvního dobyvatelé vsetínského Lapače a mohutným tlakem v poslední periodě si vynutil prodloužení, ve kterém Jakub Čuřík vystřelil Vsetínu vítězství 6:5, čímž dokonal senzační obrat. Po novém roce se další očekáváná bitva udála na Slovácku. Valachy přijela podpořit početná skupina fanoušků, která své miláčky dohnala do čtyřbrankového vedení 6:2, neohrožený náskok se ovšem podařilo bojovným Drtičům stáhnout na 6:5 a favorizovaný Vsetín se musel o výsledek bít až do závěrečné sirény.

Vleze se Hodonín mezi první čtveřici?

Zdálo se, že Hodonín letos nebude v elitní čtveřici, zajišťující start play-off na domácím ledě, chybět. Ještě nedávno se Oranjes přetahovali se šumperskými Draky o třetí příčku, ale nakonec musejí v závěru základní části zmobilizovat zbytky sil do boje o udržení se ve čtverce. Příčinou hodonínských komplikací jsou především poslední dva výsledky. Drtiči naprosto nezvládli roli favorita na ledě Valašského Meziříčí, kde se zrodil potupný debakl 9:2, v sobotu pak Hodonín nedokázal najít recept na skvělé Draky, kteří na jihu Moravy chrlili oheň a vítězstvím 5:1 definitivně spálili hodonínské naděje na třetí místo. Zaváhání Drtičům okamžitě využil opavský Slezan a momentálně se s Drtiči srovnal v počtu bodů, boj o výhodu začínat vyřazovací část na domácím ledě tak bude probíhat až do úplného závěru dlouhodobé části soutěže.

Na Lapači se bude hodonínský trenér Beťko spoléhat na svá ofenzivní esa, konkrétně nejproduktivnějšího hráče soutěže Petra Jurču, jenž překonal už hranici padesáti kanadských bodů za 29 tref a 22 asistencí. Také další útočníci Drtičů oplývají bohatou bodovou sbírkou, Jakub Kadlec (22+24). Na Vsetín umí zahrát zkušený Petr Peš (8+37) a o motivaci postaráno bude mít také bývalý vsetínský kapitán Daniel Vaněk (19+17). Produktivitě obránců vládne v Hodoníně Martin Miklík (5+16), jeho bodový přínos však zastiňuje nelichotivá bilance ve statistice plus mínus, ve které má nejproduktivnější zadák Drtičů -7. Zmínit musíme také Marka Halodu (2+16) a nestárnoucího Petra Pokorného (1+10).

Brankoviště Hodonína letos střežila čtveřice brankářů, největší příležitost doposud dostal zlínský odchovanec Ondřej Haloda, jenž si drží úspěšnost zákroku 88,83% a průměrně inkasuje 3,6 branky na zápas. O nic líp na tom není ani Zdenko Kotvan, také na jeho číslech se potvrzuje bídná hodonínská defenzíva, jen posuďte, úspěšnost zákroků 89,61% a průměr inkasovaných branek 3,76. Také pohled na hodonínské skóre není příliš reprezentativní. Bilance 147:145 si určitě pochvalu nezaslouží, horší v počtu inkasovaných branek už je jen předposlední Kopřivnice a beznadějně poslední Technika Brno.

Vsetín bude hájit nedobytnost Lapače

Téměř na všech frontách druholigové tabulky probíhají tuhé boje o co nejvýhodnější postavení pro blížící se start play-off. Jistoty jsou zatím pouze dvě, jedna z nich je ta, že černého Petra už nepustí Technika Brno a Vsetín se stane vítězem základní části. S tím se ovšem Vsetín před startem vrcholové části sezony nesmíří, Valaši si jednatřicetibodový náskok nepřipouští a stále zůstávají v maximálním nasazení, které chtějí před play-off ještě vyladit. Ve hře je také nedobytnost Lapače, z dosavadních osmnácti zápasů Valaši všechny vyhráli, pouze v jediném případě dospělo utkání do prodloužení a to právě s Hodonínem.

Úctyhodný bodový náskok je sice skvělou vizitkou favorita na postup do WSM Ligy, ale právě poslední měření sil s Porubou dokázalo, že nemusí nic znamenat. Vsetínští zajížděli do Poruby s cílem na třetí pokus ostravský led dobýt, což se jim povedlo v prodloužení. K tomu však vůbec nemuselo dojít, Vsetín držel ještě pět minut před koncem základní hrací doby dvoubrankové vedení. Pak ale zavelel k vyrovnání domácí kapitán Zachar, když nejprve dokázal sám překonat brankáře Hromadu a dvě minuty před koncem vyzval ke srovnání Kalužu. V prodloužení se pak útočná aktivita vyplatila Tomáši Vávrovi, jenž sváděl souboj s porubským obráncem, k této dvojici se navíc připojil ještě brankář Čech, Vávra byl první, kdo se dokázal zorientovat a bekhendem dopravil puk do opuštěné branky Poruby, Vsetín tak mohl poprvé v letošní sezoně slavit na ostravském ledě a ke sbírce dobytých stadionů tak přidal i RT Torax arenu.

Valaši budou ve středu také sledovat boje ve druhé polovině tabulky, tuhé bitvy svádějí kluby od 6. do 8. místa, jehož konečný vlastník vyzve ve čtvrtfinále právě Vsetín. Ve hře je Nový Jičín, Valašské Meziříčí a Kopřivnice. Prvně dva jmenovaní mají shodně 42 bodů, zatím osmá Kopřivnice však ztrácí pouze dva body, mnohé může napovědět i středeční souboj mezi Valašským Meziříčím a Kopřivnicí, v naší anketě jste zatím nejvíce preferencí projevili valašskému rivalovi, uvidíme tedy, jak tyto boje budou pokračovat a jak nakonec dopadnou.

Utkání mezi Vsetínem a Hodonínem slibuje zajímavou podívanou, za poslední dvě vzájemná utkání padlo celkem dvaadvacet branek. Dočkáme se i tentokrát přestřelky mezi Valašskem a Slováckem? Přijďte se na vlastní oči přesvědčit a pánové, nezapomínejte, že partnerka má s vaším doprovodem vstupné zdarma v rámci valentýnské akce, kterou připravil klub VHK ROBE Vsetín, startujeme ve středu 15. února v 17:30.

Sestavy v minulém kole:

Hodonín: Haloda O. - Haloda M., Miklík, Kužílek, Polesný, Potekhin, Loginovsky, Weber - Jurča, Kuba, Vrána - Kadlec, Peš, Matula - Hajný, Charvát, Hložánek - Černohous, Venclík.

Vsetín: Hromada – Mojžíš, Jeník, Hryciow, Janáček, Teper, Čech, Žák – Luka, Kucharczyk, Kolařík – Finsterle, Pokorný, Zúbek – Hořanský, Šilhavý, Čuřík – Kajaba, Vávra, Vítek.