Druhé utkání ve dvou dnech, Vsetín se představí na ledě Třebíče

Jan Tajzler • 09.08.2018

Příprava hokejistů Vsetína nabírá na obrátkách. Ani ne 24 hodin po střetu s extraligovými Vítkovicemi čeká na svěřence trenérů Dopity a Jenáčka duel na Vysočině. Ve třetí přípravném utkání se do cesty Valachům postaví celek SK Horácká Slavia Třebíč. Právě v Třebíčí Vsetínští naposledy zvítězili v soutěžním utkání, nyní budou chtít udržet vítěznou náladu z úvodu přípravy. Utkání Třebíč - Vsetín startuje ve čtvrtek od 17:30 v MANN+HUMMEL aréně.

Třebíč mohla být při loňském společném působení se Vsetínem v jedné soutěži spokojenější. Zvítězila ve třech ze čtyř vzájemných střetnutí. Jenže právě to čtvrté a poslední utkání v základní části vůbec rozhodlo o úspěchu či neúspěchu sezony pro oba kluby. Vsetín až napočtvrté dokázal naplno využít herní převahy a z Vysočiny si odvezl kýžený postup do play-off. Bíle hvězdy se budou chtít v rámci přípravného utkání alespoň částečně na zelenožlutých odškodnit.

Třebíč: Dvě porážky zatím moc spokojenosti nepřinesly

Horáci začali přípravu tradičně, v domácím prostředí přivítali partnerský klub Kometu Brno. Úřadující mistr přicestoval na Vysočinu se značně pozměněnou sestavou, než jakou známe z extraligových zápasů. Příležitost dostali především mladí hráči a členové mistrovské juniorky Komety. Přesto to Kometě na Třebíč stačilo a utkání před více než dvěma tisícovkami fanoušků ovládla jednoznačně 8:1.

Druhé utkání už Třebíč sehrála mnohem vyrovnaněji. Tentokrát přivítala přerovské Zubry a po remíze 2:2 musely o konečném vítězi rozhodnout až samostatné nájezdy, v nich slavili pomyslný bod navíc přerovští Hanáci.

Hokej v Třebíčí slaví 90 let, klub se chystá na svou 22. prvoligovou sezonu v kuse, přesto se dá říci, že vstupuje do nové éry, neboť krátce po konci sezony oznámili konec kariéry klubové ikony. Nejprve David Dolníček a po něm také Roman Erat. Když k tomu připočteme také odchod defenzivní opory v podobě Lukáše Vágnera, zdá se třebíčský kádr oslaben.

Nicméně Bíle hvězdy se i nadále budou moct opřít o spolupráci s brněnskou Kometou. Zásoba jejich mladých hráčů je obrovská, Kometa disponuje širokým kádrem a je jasné, že někteří z jejich nadějných hráčů pomůžou Třebíči i v prvoligové sezoně. Do obou přípravných zápasů například zasáhl kapitán juniorských mistrů Jakub Čejka. S Třebíčí se také připravuje další talentovaný brněnský junior Robert Havlát nebo třeba i Vojtěch Střondala. Třebíčský kádr bude nejspíš svou finální podobu krystalizovat v závislosti na situaci v brněnské Kometě.

Vsetín skolil oba ostravské kluby, pochutná si i na Vysočině?

Valaši mohou být zatím s přípravnými zápasy spokojeni, alespoň co se výsledkové části týče. Po vítězství v prodloužení na ledě porubského nováčka se Vsetín vytáhl i v domácím prostředí, kdy porazil další ostravský klub tentokrát však šlo o extraligové Vítkovice.

Jak vítkovický trenér Petr tak i vsetínský lodivod Dopita poslali na Lapači do boje prakticky to nejlepší, co mají momentálně k dispozici. A jen málokoho by po přestřelce v úvodních pěti minutách napadlo, že souboj prvoligového celku s extraligovým skončí právě na stavu, který se během úvodu utkání zrodil. Skóre otevřely hostující Vítkovice zásluhou Kurovského. Vsetín však hned v následující minutě odpověděl brankou, kterou obstaral Mitchell Theoret. V 5. minutě pak překlopil stav na stranu Vsetína Vít Jonák a nejspíš málokoho by v tu chvíli napadlo, že šlo o branku vítěznou.

Ve zbytku utkání se solidní brankové příležitosti střídaly na obou stranách, ale oba brankáři předváděli jisté zákroky. Na vsetínské straně to byl David Gába, jenž si odbyl premiéru ve vsetínském dresu cenným vítězstvím právě proti Vítkovicím.

Nyní čeká Valachy vystoupení v Třebíči, je otázka, zda trenéři Dopita s Jenáčkem půjdou podobnou cestou jako jejich vítkovický sok Jakub Petr, jenž úmyslně naplánoval dvě přípravná utkání během 24 hodin, aby si ověřil charakter a připravenost svého mužstva. Valaši mají stále řadu mladých hráčů na zkoušku, kteří by v Třebíči mohli pokračovat v boji o místo ve vsetínské sestavě. V opačném případě můžeme čekat další pilování vsetínské sestavy pro nový soutěžní ročník. Třetí přípravné utkání Vsetína začíná ve čtvrtek od 17:30 na na třebíčském zimním stadionu.

Sestavy v posledním utkání:

Třebíč: Jekel – Čejka V., Kabelka, Bilčík, Hort, Čermák, Furch, Trnka, Kučera – Kusko, Nedvídek, Novák – Svoboda, Raška, Havlát – Ferda, Král, Paták – Čejka J., Střondala, Matula.

Vsetín: Gába – Mikuš, Ondračka, Mäkinen, Rudl, Teper, Slováček, Holomek, Hryciow – Kopta, Kucharczyk, Theoret – Březina, Rác, Kuronen – Jonák, Pechanec, Rob – Vávra, Podešva, Šilhavý.