Druhý gól možná soupeře nakopl, ale jsme rádi, že jsme potvrdili vítězství, raduje se Jan Bartko

Redakce • 14.03.2021

Vsetínští hokejisté v nedělním třetím utkání předkola play-off zvítězili v Ústí nad Labem 5:2 a v sérii se ujali vedení 2:1 na zápasy. Dvěma trefami se pod důležitý triumf podepsal Jan Bartko, nejproduktivnější obránce Valachů v základní části. „První gól bych rád věnoval dědovi, protože se na to dívá už pouze seshora. A ten druhý mé přítelkyni, která při mně stojí a podporuje mě,“ uvedl po třaskavé bitvě čtyřiadvacetiletý bek.

V prvních dvou utkáních padly vždy jen tři branky, v tom třetím hned sedm. Co bylo tentokrát jinak?
Těžko říct. První dva zápasy byly hodně opatrné. Myslím, že tomu nasvědčovaly i první dvě nedělní třetiny. Jak z naší, tak ze soupeřovy strany to bylo opatrnější. Nikdo nechtěl udělat chybu. Až ve třetí části to Ústí otevřelo, my toho využili, a dali góly na 3:0 a pak na 4:2 a konečných 5:2.

Nakolik náročné vlastně bylo jet za stavu 1:1 k dvojzápasu do Ústí?
Není to nic příjemného. Chtěli jsme vyhrát oba domácí zápasy a potvrdit výhodu domácího prostředí. I když bez fanoušků na stadionu tahle výhoda trochu padá. Podle mě bylo za stavu 1:1 velmi důležité právě nedělní třetí utkání.

To jste zvládli, navíc vy osobně jste se pod výhru 5:2 podepsal dvěma trefami. Obě padly z vaší oblíbené pozice…
Jestli je to oblíbená pozice, to nevím. Při prvním gólu jsem mířil k první tyčce, druhá trefa padla po nahození. První gól bych rád věnoval dědovi, protože se na to dívá už pouze seshora. A ten druhý mé přítelkyni, která při mně stojí a podporuje mě.

Je náhoda, že první tři trefy Vsetína v neděli obstarali obránci?
Na tréninku se snažíme útok zakládat tak, že když se útočníci prosadí a dojedou do třetiny, tak to chceme otočit, dát to přes beka a všechno valit do brány. A také zaparkovat před gólmanem, ať nevidí. Přece jen první dva zápasy předkola jsme se na góly strašně nadřeli, jejich gólman to všechno vidí a pochytá. Když před brankářem stojíme, je to jenom dobře.

Ve třetí třetině jste vedli už 3:0, ale Ústí snížilo na 3:2 a udělalo ze zápasu ještě drama. Co se tam přihodilo?
Abych řekl pravdu, tak moc nevím. Dali jsme gól na 3:0 a soupeř brzy z přečíslení snížil na 3:1. David Gába nás skvěle držel, oni měli dobrý tlak do brány. U gólu na 3:2 si nejsem jistý, jestli to nebyl ofsajd. Rozhodčí to nepískl, přišla střela, teč, a inkasovali jsme druhý gól. Možná soupeře trochu nakopl, ale jsem rád, že jsme to ustáli a potvrdili vítězství.

Ústí se v neděli znovu prezentovalo obranným valem ve čtyřech hráčích. Nemyslíte, že vám v tomto paradoxně vyhovovalo jejich širší kluziště?
Myslím si, že nám toto kluziště proti jejich stylu hry vyhovuje. Ústí se snaží stát ve čtyřech lidech na modré čáře, pátý hráč jen vystupuje. Troufl bych si říct, že jsme dobří bruslaři a na větším hřišti si s tím dovedeme lépe poradit. Na užším kluzišti Lapače se to snažili všechno pochytat a celkem se jim to i dařilo.

Bylo klíčové držet na uzdě Trávníčkovu formaci, která pomalu neslezla z ledu?
Je fakt, že Ústí dává na led první lajnu ob střídání. Zdálo se mi, že jsou na ledě furt, pomalu z něj neslezli. Na druhou stranu těžko říct, jak jsou na tom kondičně, ale vypadá to, že asi dobře.

Po neděli vedete 2:1 na zápasy a máte mečbol…
Teď je důležité, abychom po zápase pořádně zregenerovali, nastavili si hlavy na pondělní utkání, a odvezli si vítězství.

Co k tomu bude potřeba?
Určitě se musíme držet stylu hry, který jsme předvedli v neděli. Myslím si, že v prvních dvou třetinách jsme hráli velmi zodpovědně a nepustili soupeře do nějaké vyložené šance. A když už ano, tak to Gábič výborně zavřel. Musíme hrát zodpovědně zezadu a doufat, že nám to tam spadne.