Extraliga začíná! Junioři i dorostenci odstartují ve Zlíně

Helena Hegeďová • 06.09.2018

DHL Extraliga juniorů začíná oficiálně již dnes, ve čtvrtek 6. 9., na všechny celky skupiny D však čeká premiéra až o den později. První kolo tak vsetínští junioři odehrají v pátek 7.9., kdy se vydají na derby do Zlína. Dalším zápasovým dnem v tomto týdnu bude pro juniorku neděle. To odehraje své druhé mistrovské utkání, tentokrát v Přerově. Ani v sobotu ale fanoušci o vsetínský mládežnický hokej nepřijdou. Na programu je první zápas ELIOD extraligy dorostu, jenž dorostenci odehrají (stejně jako junioři) na zlínském zimním stadionu.

Obě soutěže doznaly několik změn, přičemž jednou z nejvíce diskutovaných je prodloužení po každém zápase. Jak tedy budou zápasy juniorské a dorostenecké extraligy vypadat? Pokud bude výsledek po základní hrací době nerozhodný, nic se nemění. Jestliže však zápas po šedesáti minutách hry pozná svého vítěze, bude se v následném prodloužení 3 na 3 (případně až v nájezdech – pokud v prodloužení gól nepadne) bojovat o další bod do tabulky. Tým tak může za jedno utkání získat až 4 body.

Junioři: Derby na úvod

V posledních týdnech přípravy odehráli Vsacané zápasy s Havířovem, Olomoucí a Třincem. V domácí odvetě s AZetem těsně padli, čímž si soupeř vynahradil porážku z vlastního ledu. O gól v síti havířovského gólmana Štipčáka se postaral Lukáš Frydrych. Valaši si spravili chuť v dalším domácím utkání proti Olomouci. „Určitě jsme rádi, že jsme tak silného soupeře porazili,“ nechal se po zápase slyšet trenér mužstva Juraj Jurík. I silný soupeř, jako je Olomouc, ale v přípravě několikrát zaváhal a stalo se tak i na Lapači. Juríkovi svěřenci zvítězili poměrem 7:4, pod sedm branek se podepsalo šest střelců. Dvakrát skóroval Daniel Klímek. Den nato čekal na vsetínské juniory poslední přípravný zápas. V Třinci podlehli vy vyrovnaném utkání Ocelářům 3:5.

Soupiska juniorů

Zápasy:

7.9. Zlín – Vsetín 17:00

9.9. Přerov – Vsetín 16:00

Dorost: Odrazí se dobré výsledky z přípravy taky v extralize?

Vsetínští dorostenci se totiž mohou pochlubit výbornou přípravou, ve které vyhráli 11 ze 14 utkání. V sérii přátelských utkání nestačili pouze na Havířov a na jeho ledě prohráli 1:10. Poslední dvě prohry si pak připsali na turnaji v Jihlavě. Teď by Valaši rádi navázali na tři vítězství (jedná se o výhry proti Táboru, Brumovu a Púchovu) a v utkání se Zlínem v prvním kole nového ročníku extraligy si připsali nejlépe všechny možné body.

Soupiska dorostu

Zápas: 8.9. Zlín – Vsetín 12:00