Havířov se trochu zalekl, možná nás podcenil, komentuje páteční utkání Tadeáš Pospíšil

Anna Pavlína Sedláčková • 15.09.2018

Už od začátku první třetiny se Valachům dařilo. Ze začátku sice ztráceli puk a první přesilovka nevypadala nijak nadějně, ale dvě sekundy po jejím skončení se Tadeáši Pospíšilovi podařilo vstřelit gól. „Vrána to objel na kruhy, odkud mi nahrál střílenou a já jsem to jen nějak tečoval,“ raduje se ze svého gólu. Ve druhé třetině vstřelili Vsetínští dva góly v jedné minutě. „Pak jsme se zvedli a hráli jsme už víc jako tým,“ komentuje tyto zásahy Tadeáš Pospíšil.

Tadeáši, v týmu jste nový, jak se vám tady líbí?
Tak když jsem hrával v Olomouci, tak tam nebyl moc dobrý kolektiv. Když si to vezmu odtud, tak je to úžasné, můžu jenom pochválit. Od začátku, od chvíle, kdy jsem nastoupil, tak si mě všichni brali pod svá křídla a bavili se se mnou.

Jak byste zhodnotil zápasy minulého týdne?
U hodnocení Zlína bych začal asi tak, že jsme se po druhé třetině zvedli a dali jsme rychle dva góly. Pak to s námi šlo nahoru a nakonec jsme si vybojovali čtyři body. A Přerov byl takový, že jsme moc nehráli jako tým. Pořád jsme se nechávali vylučovat, diskutovali, furt jsme hráli ve třech ve čtyřech, takže odtud jsme taky dostávali góly. V oslabení se nám prostě nedařilo, blbý den.

Dnes vám v první třetině Havířov nestíhal. Co říkáte na jejich vstup?
Myslím si, že vstup Havířova moc pozitivní nebyl. Spíše se nás trošku zalekli, možná podcenili, tak jsme toho využili a vyhráli jsme první třetinu 1:0.

Zdálo se mi, že na začátku první třetiny se vám moc nedařily přihrávky. Měl jste stejný pocit?
Jak se to vezme. Ztráceli jsme puky, někdy je neztráceli, občas jsme zmatkovali. Spíš to bylo takové, že jsme neměli klid v rukách a museli jsme si to ještě v týmu urovnat.

V první třetině jste dál gól. Jak to vypadalo?
Měli jsme přesilovku. Vybojovali jsme to do rohu, pak to Vrána objel na kruhy, odkud mi nahrál střílenou a já jsem to jen nějak tečoval. Gól mi tam nějak spadl.

Co jste od začátku druhé třetiny od Havířova očekával?
Očekával jsem, že na nás hned vletí. Trenér jim určitě něco řekl, my jsme se toho ale nijak nezalekli.

Ve druhé třetině jste dali dva góly za sebou. Pomohlo vám to nějak?
Já si myslím, že určitě ano. Pak jsme se zvedli a hráli jsme už víc jak tým.

Co se dělo ve třetí třetině? Neuběhla ani minuta a na trestné lavici se sešli tři hráči.
Hlavně jsme furt diskutovali s rozhodčími a oni nás vyhazovali (směje se). Někdy jsme si nepamatovali na nová pravidla, co a jak. A takhle to dopadá.

Jak si myslíte, že jste dneska hráli? Splnila se vaše očekávání?
Moje očekávání se splnila, chtěl jsem aspoň nějak zabodovat a dal jsem gól. Myslím, že jsme hráli úžasně. Hlavně gólman Sachr, který to tam všechno pochytal. Nebýt jeho, tak bychom možná i prohráli.