Hokejisté VHK si zahrají fotbal, změří síly s fanoušky

Michal Veselý • 12.06.2009

Chcete vidět hráče VHK v jiné roli než na ledě? Máte jedinečnou šanci! V úterý 16. června od 17:30 se utkají v přátelském fotbalovém střetnutí se svými věrnými fanoušky. Jistě kvalitní fotbalové představení se uskuteční v hale Zbrojovky nedaleko zimního stadionu Na Lapači. Přijďte podpořit hráče před další náročnou sezónou.

Na zápas se těší oba tábory. „Hodně se o tom v kabině bavíme a těšíme se, určitě vyhrajeme,“ je si jist útočník VHK Daniel Vaněk. Podobně se na věc dívá i fanoušek s přezdívkou Balsoj (na snímku naproti Josefu Mikešovi). „Je to pro mne vrchol nebo spíše začátek sezony. Beru to jako poděkování od hráčů za podporu nejen doma, ale hlavně na výjezdech. A těším se až budou hokejisté odcházet s debaklem,” směje brankář fanoušků.

Na sportovním odpoledni by neměl chybět ani jednatel vsetínského klubu Stanislav Pavelec. „Pokud budu na Vsetíně, rád bych přišel,“ říká první muž vsetínského hokeje. Fotbalové klání přivítal i kouč Valachů Viktor Hlobil. „Je super, že se s fanoušky můžeme utkat. Bereme si raději hokejový bágl, abychom mohli případný debakl v čem odnést,“ usmívá se valašský lodivod. Také fanoušci mají svého fotbalového kouče, taktiku si vzal na starost fanoušek s přezdívkou Boixosnois. „Od všech aktérů očekávám stoprocentní výkon jak na hřišti, tak na posezení po utkání,“ culí se kouč fanoušků.

A v jaké sestavě nastoupí hokejisté VHK? „V brance bude Libor Haschka. První útok máme jasný. Budu tam já, Michal Černý, Lukáš Plšek, Pepa Mikeš a Petr Bezouška,“ hlásí sestavu Daniel Vaněk. „Ve druhé pětce by měli hrát Jakub Ašer, Dája Gergela, Marek Dubec, Jožka Šimek a Dan Tesařík,“ doplňuje soupisku Vaněk a krátce hovoří i k taktice: „Naše lajna hraje s balónem na noze, na krátké přihrávky - zkrátka něco jako Barcelona.“

Úvodní hvizd fotbalového utkání zazní v úterý 16. června od 17:30