Hrajeme dobře do obrany, chválí hru svého mužstva Dominik Pokorný

Helena Hegeďová • 18.11.2016

Dva góly, z toho jeden v oslabení. To je brankový výčet Dominika Pokorného ze třetího valašského derby. „Fero mi tam předložil krásnou nahrávku, já jsem do toho plácl a padlo to tam,“ okomentoval branku, kterou zvyšoval již na 3:0 pro hráče Vsetína. Došlo také k hodnocení defenzivní hry Vsetínských: „My v posledních zápasech dostáváme málo gólů. Snažíme se nic nevymýšlet.“

Jaké je vaše hodnocení dnešního zápasu?
Je to derby. Derby je vždycky vyhecované a Valmez sem přijel hrát hokej. V první třetině jsme dali dva rychlé góly a pak už jsme to dohráli.

Vstřelil jste právě onu druhou branku. Jak vypadala tato situace z vašeho pohledu?
Hrálo se 4 na 4 a Martin Janáček tam potáhl puk po levém křídle a nahodil to před bránu. Já už jsem do toho jen vložil hokejku a Plchovi (Lukáš Plšek) to zapadlo nad beton.

S Martinem Janáčkem se vám teď ve formaci hodně daří. Střílíte minimálně gól na zápas…
My spolu hrajeme už dlouho, jenom teď máme nějakou tu formu, tak nám to tam padá.

Střelecky to od vás nebylo vše, přišla i druhá vstřelená branka…
To jsme hráli oslabení a Valmez ztratil puk. Fero Zúbek jim ujel, jeli jsme dva na jednoho. Fero mi tam předložil krásnou nahrávku, já jsem do toho plácl a padlo to tam.

Valmez sem očividně přijel hrát velmi kontaktní a defenzivní hokej, jak jste to vnímal vy?
Po první třetině jsme si řekli, že musíme taky dohrávat. No, my jsme si to vlastně říkali už před zápasem, ale po první třetině se to ještě zdůraznilo. Snažili jsme se o to, ale některé jejich zákroky byly hraniční, tak jsme se s tím museli nějak poprat.

Zapůsobilo to nějak na vaší psychiku, když jste viděli, že rozhodčí nereaguje na tyto hraniční zákroky?
Ne, to ne. My jsme se snažili hrát pořád stejně, jenom možná trošku přitvrdit.

Soupeř měl ale také světlé okamžiky, co se týče hry v útoku. Petr Dvořák například trefil dvakrát tyčku.
My v posledních zápasech dostáváme málo gólů. Michal Šurý branku asi začaroval. Hrajeme dobře do obrany. Snažíme se nic nevymýšlet.

Další zápas vás čeká opět v Šumperku, kde jste hráli v pondělí, co očekáváte od tohoto zápasu?
Je těžké se do zápasu dostat po dvou hodinách cesty, ale budeme hrát pořád naši hru. Snad tam urveme další tři body.

Takže si jedete pro patnáctou výhru?
Ano, přesně tak.

Bude to čtvrtý zápas během týdne, síly nedocházejí?
Je to sice hodně náročné, ale ne. Musíme to zvládnout, připravujeme se tím i na play-off, kde jsou ty zápasy taky hodně za sebou. Ale náročné to je.

Dominik Pokorný obdržel klobouk pro nejlepšího hráče!