Hráli jsme dobře, míní Koláček. Dorostenci se musí zlepšit hlavně na tréninku

Helena Hegeďová • 07.01.2022

Dorostenci podali v prvním utkání nového roku proti vedoucí Olomouci dobrý výkon, doplatili však na nepřesná zakončení a neproměněná přečíslení. Jako jediný se na střeleckou listinu zapsal Adam Koláček, a to hned dvakrát. Poprvé se prosadil v oslabení v 36. minutě a druhou trefou dodal Vsetínu osm sekund před koncem základní hrací doby naději na srovnání,

Adame, bylo na zápase proti Olomouci znát, že se hraje po dlouhé pauze?
To ani ne. My jsme v extraligové pauze odehráli dvě přátelská utkání, takže nějaká dlouhá přestávka to pro nás nebyla. Spíš jsme v první třetině byli trochu nervózní, ale potom už to bylo dobré. Já jsem se teda cítil dobře, protože jsem byl po dobrém tréninku připravený.

Jaké to tedy bylo utkání?
Zápas to nebyl špatný. Celý tým hrál dobře, jenže jsme bohužel neproměnili šance, a to nás stálo i body.

„Trenéři nám pořád říkají, ať zakončujeme pořádně, že to jsou plivance.“

Měli jste hodně brejků. Byla to vaše strategie?
Trenér po nás chce, ať vždycky jedno křídlo startuje nahoru mezi beky, ale že by to byla úplně naše strategie a hráli jsme jen na brejky, tak to ne.

Své šance jste ale neproměňovali. Kde je problém?
Problém je určitě v tréninku, kde do toho musíme začít opravdu dávat sto procent, jinak se to nezlepší. Trenéři nám pořád říkají, ať zakončujeme pořádně, že to jsou plivance. A taky to pak jde vidět. Všechno se to přenáší do zápasu a pak kvůli tomu ztrácíme body. Musíme to zlepšit a na tréninku dělat vše naplno.

Rozhodly zápas přesilovky?
Neřekl bych, že zápas rozhodly přesilovky nebo naše vyloučení. Spíš to šlo za tím zakončením. Na druhou stranu hrály roli i naše přesilové hry, protože jsme si v nich moc nerozuměli a byli jsme všichni zbrklí. Kdybychom nějakou přesilovku využili, tak ten zápas mohl být úplně jiný. Jenže na to, co mohlo být, se nehraje.

Vy jste ale skóroval ve vlastním oslabení. Jak k tomu došlo?
Určitě to nebylo nic nacvičeného (směje se). Vyplynulo to ze situace, kdy si olomoucká obrana nerozuměla a ztratila puk. My jsme hned začali napadat a naštěstí jsme puk vybojovali a nepropadli. Chvíli jsem nevěděl, co v takové situaci s pukem, ale naštěstí jsem se u kotouče udržel, vyjel z rohu a zakončil. Padlo to tam a gól nás i celkem nakopl. Byli jsme zase víc ve hře.

„Olomouc se deset minut před koncem zápasu stáhla a už jen bránila výsledek.“

Změnila se nějak hra ve třetí třetině?
Ne, že by se úplně změnila, hráli jsme pořád stejně, jen jsme si předtím v šatně prostě řekli, že to otočíme. Dělali jsme pro to všechno, tlačili jsme se do brány, jenže bohužel to tam nepadlo. Olomouc se deset minut před koncem zápasu stáhla a už jen bránila výsledek, což se v jejím případě také podařilo.

V 53. minutě jste ale měl šanci na střelu do prázdné branky, která nakonec vyšla pozdě a trefil jste gólmana. Co se tam přesně stalo?
Matěj Juráň vystřelil a puk se od betonu odrazil ke mně. Bohužel se mi ale kotouč zamotal pod nohy a než jsem ho našel, gólman už se stačil přesunout.

Co se vám v tu chvíli honilo hlavou?
Úplně všechno (směje se). Hlavně jsem byl strašně naštvaný, protože jsme ten zápas pak mohli ještě srovnat, nebo otočit. Soupeř by byl nervózní, dělal by chyby a my bychom z toho mohli těžit. Ale těžko říct. Jak už jsem říkal, na to, co se mohlo stát, se nehraje.

Branku jste nakonec vstřelil v úplném závěru. Věřil jste, že se dá za osm sekund ještě stihnout vyrovnat?
V hlavě jsem určitě měl, že to ještě zvládneme. Osm sekund je v hokeji celkem dost a myslím si, že v to věřil každý.

V sobotu vás čeká zápas s Šumperkem. Co od utkání očekávat?
S Šumperkem chceme určitě vyhrát a uděláme pro to všechno. Šumperk je nepříjemný soupeř, hlavně bruslařsky. Určitě to nebude lehké, nedají nám nic zadarmo. Hlavně musíme navázat na čtvrteční výkon, který nebyl špatný, i když jsme prohráli.