Hráli jsme jako jeden tým a tři body jsme si zasloužili, říká Jaroslav Pavelka

Kristýna Zigmundová • 07.10.2017

Valaši si po dlouhé době opět můžou připsat cenné tři body za domácí výhru proti Kadani. Jako nová posila týmu se v tomto duelu představil i čtyřiadvacetiletý brankář Jaroslav Pavelka. „Jsem rád, že jsme vyhráli za tři body. Byl to můj první zápas tady na Lapači a mám tady z toho opravu pěkné dojmy,“ říká bezprostředně po utkání, ve kterém se podařilo hostům skórovat pouze jednou. „Snažil jsem se to nějak vyrazit, ten kotouč se ale nešťastně odrazil před brankovou čáru a já, jak jsem se potom nějak přesouval na druhou stranu, tak mi to tam soupeř poslal a já si to tam asi šťouchl betonem,“ říká zpětně Jaroslav. Ani tento nepříjemný gól ale nestál v cestě tomu, aby byl Jaroslav vyhlášen nejlepším hráčem utkání.

Jak hodnotíte dnešní zápas?

Jsem rád, že jsme vyhráli za tři body. Byl to můj první zápas tady na Lapači a mám tady z toho opravu pěkné dojmy. Je to tu všechno moc krásné, jak diváci, tak tým, který dnes bojoval do poslední chvíle a myslím si, že jsme si ty tři body zasloužili.

S čím jste šli do zápasu?

Kadaň sice je poslední tým tabulky, ale ta WSM liga je hodně vyrovnaná, takže každý zápas je těžký. My jsme hlavně rádi, že jsme to dnes zvládli a doufám, že nás to nakopne i do dalších utkání.

Jak se vám jevila první třetina? Přeci jen z brány máte na hru jiný pohled.

Dali jsme dva góly, což bylo hodně vidět na hře. Byli jsme pak už víc v klidu. Kluci hráli dozadu moc dobře, blokovali střely, takže toho na mě tolik nešlo.

Jak se vám zatím jeví hra vašich spoluhráčů?

Dneska jsme hráli jako jeden tým, což bylo vidět, jak na hře dopředu, tak i zpátky. Tým je tady hodně mladý a perspektivní a myslím si, že má určitě na to být v tabulce výš, než je teď.

Jak se zrodil váš přestup tady na Vsetín?

Tak já jsem v Hradci začínal jako dvojka. Když se nám zranila naše jednička, tak k nám přišel Jakub Sedláček. Nakonec se ale naše jednička vrátila a na mě v tu chvíli prostě zbyl černý Petr. Společně s agentem jsem se snažil najít tým v první lize, kde bych mohl mít střídavé starty a jsem rád, že se mi to povedlo a můžu být tady. Nikdy jsem na Moravě nehrál, ale mé první dojmy jsou super. Kluci mě do kabiny vzali, jsou v pohodě, stejně jako trenéři. Navíc jsem rád, že mi hned dali šanci se ukázat. Fanoušci jsou prostě úžasní, povzbuzují celý zápas, a to nás prostě hnalo za vítězstvím.

Sledoval jste před příchodem tady WSM ligu?

Samozřejmě. Vloni jsem chytal v Litoměřicích. Teď před nedávnem jsem se zrovna díval, jak hrál Vsetín. Myslím, že tehdy prohráli v prodloužení.

Už víte, jak teď budou trenéři operovat se čtyřma gólmanama?

Tak teď je to na trenérech. Půjde určitě o to, kdo bude chytat nejlépe, ale konkurence určitě není na škodu. Navíc si nemyslím, že by to mělo nějaký vliv na to, jak se k sobě budeme chovat. Daniela Bechného znám už z Hradce, ten tam hrál za juniorku. Horčička tak to je zkušený gólman, který mi určitě pomůže a se Šurdou jsem se poznal včera a je to takový správný kluk.

Znal jste se už s někým z kabiny?

Tam nejvíc znám asi Davida Březinu, který se mnou hrál v mládežnických reprezentacích. Právě, než jsem tady šel, tak jsem mu psal, jaké to tady je, jak to tady vypadá a funguje. On mi psal, že je tady hodně spokojený, a že tu prostě jen ty výsledky chybí.

Kolik tréninků jste s týmem absolvoval? Přeci jen jste se tu objevil takříkajíc z ničeho nic.

Přijel jsem tady ve čtvrtek, takže jsem se stihl akorát v pátek a v sobotu rozbruslit.

Jak vám sedla trenérská dvojice?

Pan Dopita je pro mě obrovský vzor. Už když jsem byl malé dítě, tak jsem ho znal a sledoval, jak hraje a teď už je to pro mne pan trenér.

Za vaše záda se dneska dostal kotouč pouze jednou, a to v celku nešťastně, šlo by tuto situaci nějak přiblížit?

Snažil jsem se to nějak vyrazit, ten kotouč se ale nešťastně odrazil před brankovou čáru a já, jak jsem se potom nějak přesouval na druhou stranu, tak mi to tam soupeř poslal a já si to tam asi šťouchl betonem.

Dnes jste se stal nejlepším hráčem utkání, jaké máte pocity?

Tak je to super. Odehrál jsem tu sice první zápas, ale jsem rád, že se nám podařilo vyhrát a to, že jsem se stal nejlepším hráčem utkání, je už něco navíc. Tři body jsou pro mě důležitější.

Dnes v 16:00 | Jun.
Piráti Chomutov