Hrát WSM Ligu za Vsetín je pro mě super pocit, konstatuje David Vítek

Jan Tajzler • 16.10.2017

Hokejisté Vsetína mají za sebou domácí víkendovku, ve které se postupně střetli s celky Třebíče a Ústí nad Labem. Valaši se proti Třebíčí střelecky trápili, což mělo velký vliv na konečný nepříznivý výsledek, proti Ústí nad Labem však druhý den dokázali trápení v koncovce prolomit a střeleckou převahu naplno využít. V týmu Valachů již třetí utkání po sobě nastoupil odchovanec David Vítek, se kterým jsme hodnotili vydařené utkání proti ústeckému Slovanu.

Dvě domácí utkání ve dvou dnech, to byl program Vsetína o uplynulém víkendu a také ideální příležitost k maximálnímu bodovému zisku. Jenže proti Třebíčí narazili Valaši na výbornou defenzivu soupeře podpořenou skvělým Jeklem. Kýžené vítězství se tak dostavilo až v neděli proti Ústí nad Labem. „ Jsme rádi, že nám alespoň jeden zápas z víkendu vyšel, určitě je to pro nás úleva. Myslím si však, že jsme měli zvítězit i v utkání s Třebíčí. Bohužel i takový je sport, my jsme Třebíč přestříleli, měli jsme téměř jednou tolik střel, ale jim výborně zachytal brankář Jekel a celkově se k nim přiklonilo i štěstí.“

Utkání s Ústím nad Labem připomínalo v první třetině podobné tempo hry jako proti Třebíčí. Skóre se podařilo jako první otevřít ústeckému Roubíkovi až ve 2. třetině. Vsetín však tentokrát první inkasovaná branka nepoložila, naopak se Valaši dokázali vyburcovat k rychlému srovnání a následnému obratu a právě David Vítek obstaral důležitou branku na 2:1: „Řekl bych, že jsme se snažili hrát po celý zápas dobře. Nechtěli jsme polevit a tlačit se neustále do útoku, ve druhé třetině se to naplno projevilo a myslím si, že jsme odehráli velmi dobrý zápas.

Po prohře s Třebíčí sáhli vsetínští trenéři Dopita s Jenáčkem ke změnám v sestavě. Pozitivním faktem z utkání proti Ústí nad Labem je prosazení se třetí i čtvrté útočné formace. Obě původně nepříliš produktivní lajny se podílely na obratu skóre ve druhé třetině. „Nejspíš už byl čas na změny. Týmu se celkově poslední zápasy moc nepodařily a trenéři určitě správně vycítili, že je třeba nového impulsu, dnes si to sedlo a můžeme říct, že nám změny pomohly.“

David Vítek odstartoval sezonu v druholigovém Valašském Meziříčí, před utkáním s Frýdkem-Místkem byl však povolán zpět do mateřského Vsetína a proti Slovanu to bylo pro něj již třetí utkání. „Jsem nesmírně rád, že můžu hrát WSM Ligu za Vsetín, je to pro mě super pocit. Ve 2. lize je to hodně stereotypní, díky nepříliš šťastnému hernímu systému tam hrajete co tři týdny se stejnými soupeři, je tam vlastně jenom šest soupeřů. Mě nezbývalo nic jiného než poctivě trénovat a makat a zároveň čekat, jestli se naskytne šance si ve Vsetíně zahrát, ta se dostavila a musím ji chytit za pačesy, “ váží si své příležitosti vsetínský důrazný útočník.

Vsetínu se podařilo v domácím utkání proti Ústí nad Labem nastřílet sedm branek, čímž Valaši konečně dokázali využít i vysoké střelecké převahy. „Pro náš tým je jenom dobře, že se nám podařilo nastřílet tolik branek, určitě nám to pomůže a zvedne i sebevědomí. Proti Ústí se nám podařilo nastřílet sedm branek, proti Třebíčí pouze jedna, což nás hodně srazilo do kolen. Třebíč u nás v podstatě jenom bránila, přesto se ji podařilo zvítězit. Třebíči zachytal brankář a jeho výkon byl rozhodující. Řekli jsme si ale, že zápas proti Ústí musíme za každou cenu vyhrát a jsem rád, že se nám to podařilo.“

Valachy nyní čeká dlouhá cesta do Karlových Varů. Energie se dokázala během první čtvrtiny základní části WSM Ligy usadit na čele tabulky a v domácím prostředí dosud nepoznala hořkost porážky, Vsetín pojede na západ Čech v roli, kdy nebude mít co ztratit. „V Karlových Varech nás nečeká nic jednoduché, bude to určitě hodně těžké utkání. Nejsme favoriti, možná nám to může vyhovovat, ale my tam rozhodně nepojedeme odevzdaní a budeme se snažit bodovat,“ uzavřel pozápasové hodnocení člen čtvrté formace a střelec jedné branky proti Ústí nad Labem David Vítek.