Hudler vyloučen za etnický faul: urazil hráče z Quebecu

Aleš Koňařík, Detroit Free Press • 24.02.2004

D e t r o i t – Vzpomínáte na Václava Prospala, který před několika lety nazval v zápalu boje frankofonního Kanaďana „žabožroutem“? Ze stejného důvodu nedohrál sobotní zápas farmářského týmu Grand Rapids Jiří Hudler. Rozhodčí jej vykázal ze hřiště poté, co se nevhodným způsobem obořil na protihráče Simona Gamache.

Hudler doplatil na bystré uši čárového rozhodčího, který jeho repliku vůči hráči Milwaukee Admirals zaslechl a udal jej hlavnímu sudímu. Ten poté Hudlera nekompromisně vykázal do kabin. Nad čím by se v Česku zřejmě jen mávlo rukou, na to jsou Američané hákliví. Zvlášť proto, že v poslední době počet obdobných incidentů stoupl.

Nedávno byl v juniorské Ontario Hockey League potrestán hráč za to, že na evropského hokejistu zakřičel „Euro!“ Do problémů se dostal i známý hokejový glosátor Don Cherry, pověstný svým drsným humorem. Žertování na adresu Evropanů a francouzsky mluvících Kanaďanů však poněkud přehnal.

Hudler se zřejmě bude muset veřejně omluvit a předříkat několik povinných frází. K incidentu se bezprostředně nevyjádřil a po zápase mlčel jak generální manažer Grand Rapids Bob McNamara, tak i trenér Danton Cole. „Nemám k tomu co říct. Musím si nejprve promluvit s Jiřím a zjistit, co vlastně protihráči řekl,“ sdělil Cole agentuře Detroit Free Press.

McNamara promluvil až dnes. „Jiří je nešťastný z toho, co se stalo. Všem se velice omlouval. Je to jeho první rok v cizí zemí a ještě neumí dobře anglicky. Zřejmě něco pochytil od spoluhráčů a nevěděl, co to přesně znamená. Myslíme si, že příště už něco takového neudělá.“ Hudlerův zkrat nebude mít následky, český útočník by měl za Grand Rapids nastoupit i v příštím zápase .

Odehrané v 18:00 | Muži
Rytíři Kladno