I když jsme Zubry pustili zbytečně do hry, utkání jsme ubojovali, říká Vojtěch Šilhavý

Kristýna Zigmundová • 10.01.2019

Kladenský odchovanec ve službách Vsetína, centr čtvrté formace Vojtěch Šilhavý hodnotil utkání proti přerovským Zubrům. „Dvě třetiny byly z naší strany perfektní. Do třetí jsme nastoupili trochu nervózně a zbytečně pustili Přerov zpět do zápasu. Naštěstí jsme to ubojovali a bereme 3 body,“ řekl po zápase. Pro Vsetín to bylo třetí vítězství v řadě. Valaši se tak stále drží na třetí pozici v tabulce. Na čtvrtý Motor, se kterým hrají v sobotu, mají náskok čtyř bodů.

Vojto, jak byste zhodnotil utkání proti Přerovu?
Myslím, že jsme odehráli výborné dvě třetiny. Do třetí jsme si řekli, že budeme hrát stejně. Bohužel jsme do toho vstoupili trochu lehkovážně, což nás stálo náskok, a Přerov jsme tak dostali zbytečně do hry. Po druhé brance už to od nás bylo trochu nervóznější, ale jsme rádi, že jsme to dobojovali a dotáhli do vítězného konce.

Je to měsíc, co jste se vrátil po delší odmlce do hry. Jak se vám hraje?
Ale jo, už se do toho zpět dostávám. Odmlka tam nějaká byla a nebylo úplně jednoduché se do toho dostat zpět, ale teď se cítím výborně a doufám, že už dám i nějaký gól a pomůžu klukům.

To, že se cítíte dobře, se projevuje i na vaší hře. Cítíte postupný rozdíl ve svém výkonu?
Nějaký markantní rozdíl tam nevidím. Snažím se hrát stále stejně. Hrát aktivně a vytvářet šance klukům. My jako čtvrtá lajna máme za úkol soupeři ubírat co nejvíce sil. Jdeme do hry s čistou hlavou a můžeme vždy jen získat. Vybojovat nějaký faul nebo vhazování v útočné třetině.

Navracíte se zpět ke hře přesilovek jako v počátku sezóny, kdy právě početní výhody byly pro soupeře smrtící zbraní. Jak to vnímáte vy?
Já do přesilovek bohužel nenastupuju. Chodí tam kluci z prvních dvou formací. Ale to je logické, chodí tam kluci, kterým se daří. Tem, komu se daří, má vždy trochu větší icetime. Navíc oni tohle hodně trénují. Přesilovky jsou základem úspěchu a teď to jen chce, aby se trochu vrátilo to štěstíčko a začaly opět padat góly.

V předminulém utkání jste utrpěl zranění, omezuje vás nějak při hře?
Určitě ne, soupeř mi rozsekl holí tvář pod okem, naštěstí nic vážného a bylo to jen na šití.

Když se bavíme o zranění, tak i Přerov na vás měl pár zákroků, není to trochu úděl čtvrté formace? Přece jen jste hodně aktivní.
Občas mě něco bouchne, ale to snad každého. Je to hokej. To je sport a hokej je sportem kontaktním, s tím se člověk musí naučit žít. A jestli je to úděl, možná trošku. Ale naopak je důležité, že dokážeme tímhle stylem hry vybojovat nějakou přesilovku pro kluky a vlastně tak získat výhodu do zápasu.

V dalším utkání vás čeká se trápící Motor, jak ně?
Na tohle se nemůžeme koukat, jestli se soupeři daří nebo ne. Pořád je to Motor, a ten tým má neskutečnou kvalitu. K tomu zápasu musíme přistoupit na 100 %. Hrát zodpovědně zezadu a využívat šance, které se naskytnou.