I když to tam nepadá je třeba dřít a snažit se dál, má jasno Roman Rác

Josef Kutěj • 24.10.2018

Jeho formace řídila většinu vsetínských snah k vyrovnání v utkání. Ani jeden nebezpečný moment před Cikánkovou svatyní však pro něj ani pro jeho parťáky neskončil tíženou brankou. „Někdy takové dny jsou. Někdy to tam nepadne ani do prázdné a někdy to tam padne z úplného nic. Naštěstí to tam doplácali jiní a my můžeme slavit,“ hodnotí utkání s Kladnem Roman Rác, letní posila vsetínských řad a centr první formace.

Proti Kladnu vydřené vítězství, jak byste zhodnotil utkání?
Jsme rádi za dva body. Nezačali jsme úplně dle našich představ, ale myslím si, že jsme v tom zápase byli lepší a aktivnější. Podle mě jsme si zasloužili zvítězit. Někdy jsou prostě i taková utkání, kdy to tam nepadá a ani nejsou hezké akce, takže dnes jme rádi, že jsme to tam nějak „doplácali“ a vyhráli.

Ze začátku utkání vypadalo, že jste na Kladno vlétli, postupem se však hra vyrovnala, čím to?
Vždy chceme doma začít aktivně a v první třetině si vytvořit tlak. Dnes to podle mne bohužel nebylo úplně ideální. Od druhé třetiny jsme hru zlepšili a myslím si, že jsme poté v utkání dominovali. V utkání jsme měli dost šancí, ale dnes nám to tam bohužel nenapadalo.

Trochu vypadalo, jako by vás puk vůbec neposlouchal. K přihrávkám chybělo někdy jen málo.
Někdy takové dny jsou. Prostě to tam nepadne a chybí jen málo. Někdy jsou naopak dny, kdy to tam padne z kdejakého nahození. Dnes to bohužel nepadalo a je třeba makat dál. Ono se to časem zase zlepší.

Kladno jste výrazně přestříleli, nicméně jak říkáte nenapadalo to tam, co zlepšit?
Jak říkám někdy přijde prostě období, kdy tam nepadne nic. Jak proti Kadani, tak dnes to tam bohužel nepadalo a asi nás to trochu zpomalilo na naší cestě, ale nevím. Zase potrénujeme a jedeme dál. Není třeba se v tom nyní nějak hrabat. Příště se musíme víc tlačit do brány a ono to tam zase napadá.

Vypadalo to, že se na vás Kladno velmi dobře připravilo. Hlavně na přesilovky, kde vás prakticky k ničemu nepouštěli.
Ano, myslím si, že se koukli na video a celkem dobře si rozebrali naši hru. Ke konci utkání jsme se již hru snažili co nejvíce zjednodušit a pálit z každé pozice. Naštěstí se nám podařilo vyrovnat. Bylo tam více šancí, kdy jsme mohli skórovat, ale jsme rádi, že jsme to tam dostali při přesilovce a urvali dva body.

Utkání bylo hodně fyzicky náročné, nechyběly ke konci potřebné síly?
Souhlasím, že Kladno hrálo ve vlastním pásmu velmi dobře v rozích. Utkání bylo hodně náročné. Ale myslím si, že ke konci nám síly stačily, že jsme chtěli. Tlačili nás diváci, a i to je energie navíc, takže tam problém určitě nebyl.

Je za námi větší část sezóny, jak se vám na Vsetíně líbí?
Je to tu parádní. Není si na co stěžovat. Užívám si každý zápas. Super fanoušci. Máme parádní partii v kabině, zatím nám to šlape, takže opravdu si není na co stěžovat. Užívám si tady každý moment.

Příští utkání odehrajete na ledě Havířova, loni jste zde odehrál sezónu, jaké se na ně připravit?
Myslím si, že budou opět předvádět aktivní hokej. Budeme muset s nimi jezdit, dojíždět do soubojů, ale zároveň budeme chtít hrát naši hru. Myslím si, že máme lepší tým a určitě budeme hrát na 100 % a jedeme si pro tři body. Pro mě osobně to žádné speciální utkání nebude.